HTC 8X и HTC 8S

A

Avenger99

Гостин
Шо е смешно? Дека е послаб Lumia 620-ката?
Ами ако неам уште плус пари за Nexus 4?

Причината шо ќе се одлучам за Lumia 620 e WP8.
Другар,ти рече дека ако се тука некаде цените ќе си се одлучел за нокиата,мислам,немој да споредуваш работи што не се споредуваат,нексусот е нешто нај од Google,а нокиата е ептен грда а и нема некој јаки спецификации,а тоа што сакаш WP8 е друго..
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Другар,ти рече дека ако се тука некаде цените ќе си се одлучел за нокиата,мислам,немој да споредуваш работи што не се споредуваат,нексусот е нешто нај од Google,а нокиата е ептен грда а и нема некој јаки спецификации,а тоа што сакаш WP8 е друго..
Добро, беше моја грешка (сигурно од забуна со цените), пошто ете Nexus 4 чинел повеќе од 299$.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нокијава на претплата кај нас ќе биде околу 5000-7000 денари. А нексусот со претплата преку 15 000. И не, не се во иста класа.

А тоа што споредувате некус со лумиа 920 е смешно. Нексусот во ништо не е подобар од 920-ката.
--- надополнето: 5 декември 2012 во 20:07 ---
Назад на темава

Помеѓу 8с и 620 би ја бирал лумиата.

Пред се заради поголемата подршка од нокија, и нивните експлузивни програми.
--- надополнето: 5 декември 2012 во 20:08 ---
нема некој јаки спецификации,а тоа што сакаш WP8 е друго..
И ќе работи исто брзо колку и нексусот.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
И јас така би одел...ама и HTC-то не е лошо.
На излед е супер хтц-то. Иначе за апликации не се секирај јас на моето лг ги имам сите апликации од нокиа. Сепак на xda работат на такви работи. Незнам дали има сеуште такво нешто за wp8
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Море да стават убава цена (не повеќе од 13.000) на лумиата би требало доста да се продава. Ме нервира што T-Mobile нема никаква најава за Windows Phone телефони -.-
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
На излед е супер хтц-то. Иначе за апликации не се секирај јас на моето лг ги имам сите апликации од нокиа. Сепак на xda работат на такви работи. Незнам дали има сеуште такво нешто за wp8
Да, знам, има многу custom rom-ови или enabler-ри, али некогаш тоа можи да прави проблеми.
А вака директно од Нокиа е подобро.

За дизајнот, мене лично, 620-ка ми е покул.

Море да стават убава цена (не повеќе од 13.000) на лумиата би требало доста да се продава. Ме нервира што T-Mobile нема никаква најава за Windows Phone телефони -.-
Катастрофи -.-
 
A

Avenger99

Гостин
Нокијава на претплата кај нас ќе биде околу 5000-7000 денари. А нексусот со претплата преку 15 000. И не, не се во иста класа.

А тоа што споредувате некус со лумиа 920 е смешно. Нексусот во ништо не е подобар од 920-ката.
--- надополнето: 5 декември 2012 во 20:07 ---
Назад на темава

Помеѓу 8с и 620 би ја бирал лумиата.

Пред се заради поголемата подршка од нокија, и нивните експлузивни програми.
--- надополнето: 5 декември 2012 во 20:08 ---


И ќе работи исто брзо колку и нексусот.
Немам ништо против што го браниш WP8 дури и мене ми е интересен,и би го користел,чисто онака како за промена,ама да не се залажуваме,Nexus и Android се каде каде понапред од Nokia i WP8
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
:mad: Ќе ти одговорам после, морам да бегам.
Немам ништо против што го браниш WP8 дури и мене ми е интересен,и би го користел,чисто онака како за промена,ама да не се залажуваме,Nexus и Android се каде каде понапред од Nokia i WP8
Зборувам за хардвер, поточно го споредувам со Lumia 920. Една само 1 работа кажете во што е подобар некус 4.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Море да стават убава цена (не повеќе од 13.000) на лумиата би требало доста да се продава. Ме нервира што T-Mobile нема никаква најава за Windows Phone телефони -.-
T-mobile се па и другите оператори се :гомце:.Никакви телефони не носат.Една Европа,Америка и т.н какви телефони имаат глава да не боли што тие ги нема во МК.Друго во УСА еден од продаваните телефони се ZTE koj спордед последните анкети се наоѓа на 5-место по продаваност на мб.уреди во светот.Зошто никакви марки не носат кај нас освен Samsung,HTC,Sony знаеме ли др марка на телефони во мк.:)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Дај некој нека пише дали купил од новите HTC Win8 телефони и како е задоволен.Ако има некој таков:)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
T-mobile се па и другите оператори се :гомце:.Никакви телефони не носат.Една Европа,Америка и т.н какви телефони имаат глава да не боли што тие ги нема во МК.Друго во УСА еден од продаваните телефони се ZTE koj спордед последните анкети се наоѓа на 5-место по продаваност на мб.уреди во светот.Зошто никакви марки не носат кај нас освен Samsung,HTC,Sony знаеме ли др марка на телефони во мк.:)
Па нормално, зошто би носеле ZTE кога за малце пари ќе ти понудат телефон со предобри перформанси, кои за да ги добиеш кај друга марка на телефони како HTC, Samsung, Sony, ќе платиш дупло повеќе...Иди на gsmarena да видиш Huawei какви телефони праат, ама никој не ги носи, паметни се они.
--- надополнето: 7 декември 2012 во 13:55 ---
Еве сега се јавив у контакт центар на Т-Mobile, и ми кажаа дека HTC 8S е веќе нарачан, и се очекува да го добијат околу нова година, а Lumia 620 негде крај на Јануари.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Зборувам за хардвер, поточно го споредувам со Lumia 920. Една само 1 работа кажете во што е подобар некус 4.
Бидејќи рече само една работа.
Четиријадрен процесор на Krait 1.5GHz наспороти двојадрен кај Нокијата. :нинџ:. Чисто хардверски.
--- надополнето: 8 декември 2012 во 00:46 ---
Зошто никакви марки не носат кај нас освен Samsung,HTC,Sony знаеме ли др марка на телефони во мк.:)
Добро момак, еве кажи кои телефони ти би сакал да ги видиш кај нас? Јас баш не мислам дека нема избор, ама ме интересира што ти фали тебе.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Јас би сакал да ги видам Huawei. Мислам дека има кај нас некој модел од нив ама ептен лоу енд, тапа.
Исто и некои добри модели од zte, а не само нај кршот што го носат кај нас.

Sent from my Nexus
 

Kajgana Shop

На врв Bottom