House of the Dragon

За кој тим сте во војната наречена „Танц на змејовите“?

  • Тимот на ЦРНИТЕ - Кралицата Ренира I

  • Тимот на ЗЕЛЕНИТЕ - Кралот Егон II

  • Неопределен


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.638
Поени од реакции
10.677
Серијава е апла досадна и иако делумно се согласувам со тезата дека тоа е поради тоа што сме десентизирани од се што видовме во Гејм оф Тронес сепак не мислам дека тоа е главен фактор.

Главниов проблем е што нема ликови во серијава, буквално истите пет лика се вртат цело време, во Троновите во една епизода има повеќе ликови отколку оваа серија. Како истата епизода да ја гледам одново, Ренира во Драгонстон, Дејмон кај Риверландите и овие пет души кај Егон, дури и Ото го тргнаа. Кај се другиве фамилии, кај се Старкс, кај се Ланистерс, Баратеон, овие од Дорн, таа фамилијата што беше истребена од Тајвин и тн. Каде се замоците, банерите, буквално ништо нема во серијава. Само пет главни актери има и истите ликови и истите дијалози. Ќе имало војна, ќе немало, јас сум крал, не јас сум, како турска серија да гледам. До посер досадно, посебно вторава сезона, првата до некаде се јадеше.

Она што ја правеше Гејм оф Тронес јака серија беше големиот кастинг и репертоар на различни ликови, плус пејсажите, замоците и слично. Ништо од тоа нема во серијава, само на CGI и змејовите се посветени, нешто што мене лично ми е апла досадно и небитно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.546
Поени од реакции
28.968
Иако серијава е баш подосадна, би ја гледала наместо реприза на сезони 5-8 ГОТ.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2020
Мислења
779
Поени од реакции
1.011
Па нормално. Ова првото не е ни жена, хермафродит е. Таа последната е грда ко кур. :D

Би и го згнетил на Баела во темница, одма че го најдам розовото фрфулче.
Автоматски споено мислење:

Па нормално. Ова првото не е ни жена, хермафродит е. Таа последната е грда ко кур. :D

Би и го згнетил на Баела во темница, одма че го најдам розовото фрфулче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom