House of the Dragon

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Ќе ми го избришат мислењето ако пишам, знам веќе како ќе заврши. :D
Ејмон не е ни пола психопат колку Дејмон. :gjavol:
Го добив и ја тој впечаток според реакцијата која ја имаше кога го изеде Лусерис/Аракс.

Него друго прашање имам, ако знае некој одговор нека го пушти во споилер.

Стариот Ејмон(Aemon) Таргаријан од ГОТ (слепиот), што поврзаност има т.е чиво дете е, од која страна?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.097
Поени од реакции
7.592
Го добив и ја тој впечаток според реакцијата која ја имаше кога го изеде Лусерис/Аракс.

Него друго прашање имам, ако знае некој одговор нека го пушти во споилер.

Стариот Ејмон(Aemon) Таргаријан од ГОТ (слепиот), што поврзаност има т.е чиво дете е, од која страна?
Ако се сеќаваш на Џон снов му кажа дека одбил да го зеде тронот кој оди кај mad king.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.359
Поени од реакции
3.136
Џон снов бон џови---сноу бе данте:D

*иначе ептен с*ање серија, змејови, принцови, принцези ,инцести,педери и лезбејки..
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.097
Поени од реакции
7.592
Џон снов бон џови---сноу бе данте:D

*иначе епен с*ање серија, змејови, принцови, принцези ,инцести,педери и лезбејки..
Сум го грешел мискузи. :D
Ако оваа не ти се допаѓа не ни пробувај да гледаш Rings of disaster. :свиркам:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.121
Поени од реакции
34.938
си имат и TeamGreen свој Daemon, а тоа е Aemond :roker:
Само последната буква му ја ставаш напред, и исто е. :P
Автоматски споено мислење:

Стариот Ејмон(Aemon) Таргаријан од ГОТ (слепиот), што поврзаност има т.е чиво дете е, од која страна?
Брат на Егон V (прадедото на Денерис, и пра-пра-дедото на Џон Сноу :P). Или наназад - Демон и Ренира му се пра-пра-пра-дедо и баба нему (тој е 5 генерации отпосле).
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Едно нешто ми е смешно у цела серија или сеедно .... Непотизам при секс .....

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.473
Поени од реакции
28.725
Podrska za Aegon II zosto e prviot targerien bez istata glupa perika ko site drugi.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.473
Поени од реакции
28.725
А сирома Висерис си умре по сонот на Аегон, и Алисент се опседна со син и, почнувајќи конфликт, а само да знаеја дека девојче ќе го убие Ноќниот Крал и дека Серси ќе седи на железниот трон...
Се за џабе...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.097
Поени од реакции
7.592
Инаку имало многу сечени сцени кои ќе бидат вметнати во блу реј верзијата која треба да излезе у декември.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.934
Поени од реакции
80.655
Зашо сите црнци не ги напраиле?

расисти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom