House M.D

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Everybody lies,It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what.
Idiopathic, from the Latin meaning we're idiots cause we can't figure out what's causing it
Sometimes we can't see why normal isn't normal.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic
Mistakes are as serious as the results they cause!
Arrogance has to be earned
Welcome to the end of the thought process
Hail to the crazy doctor House...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Стигнат сум некаде до крајот на втора сезона, серијата е онака, да изгледаш 2-3 епизоди у ден преку сила, не е од тие серии кај што те тера да ја пуштиш наредната епизода, па после наредната и гледаш отишло 5 саат сабајле... ама добра е онака, за релакс.

Е сега да кажам што многу, ама стварно многу ме нервира(ше).
Прво, тимот на Хаус кој што му се спротиставува на секоја негова поставена дијагноза и план на терапија. Значи гледаме дека Хаус вака или така секогаш ги решава случаевите, дали ќе му се јави на сон причината за болеста, дали ќе види гомно на патот и ќе сфати дека бабата јадела компири од Авганистан на кои претходно газеле гасеници и испуштале токсини па затоа има болест... значи секогаш успева да ја постави правилната дијагноза. А неговиот тим што прави? "Не е оваа дијагноза, друга е", "не ја давам оваа терапија на пациентот, друга ќе дадам", "сеа ќе те кажам на Кади", бла бла бла. И што заклучив јас? Дека еве да речеме Хаус да го нема и одделот да го водат овие тројцата, може комотно да се вика "оддел за недијагностика УМРИ ПРИЈЕ СМРТИ".
Второ, драмата помеѓу Хаус и таа неговата бивша жена, ауу луѓе, не знам како ги истрпив тие срања... фала богу заврши (се надевам нема да се враќа).

Тоа е тоа, мораше да се издувам некаде :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158

House: You know, the down vibe in here is totally ruining my Charlie's Angels fantasy.(to Park) And that haircut isn't helping, either.

Прснав на ова :pos: Инаку нема поантипатичен лик од Парк, кој ќе ја трпи уште 16 епизоди...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.901
Поени од реакции
24.485
Само што ги изгледав и серијава ме направи хипохондрик.
Идам да правам магнетна резонанца на цело тело. :sick:
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Е гледам серијава по втор пат и со секоја изгледана епизода ми е се потешко дека пак ке морам да се збогувам со Хаус.Кога е гледав првиот пат и кога Хаус си го купи моторот,ме одлучи и мене да си купам точак кој без Хаус мислам дека немаше да го купам бидејќи беше прилично скап.Фала ти Хаус за све,ќе те сакам секогаш:D
 
M

Moon Child

Гостин
Јас почнав овде да ја гледам на РТЛ-хрватската. Ја гледам веќе 3 месеци, сега моментално е делот кога Хаус излезе од таа болницата за ментални и сакаше да даде отказ. Немам поим која сезона е, по две епизоди наеднаш даваат секоја вечер.
Колку сезони има вкупно, гледам по коментарите дека е завршена, па ме мрзи да гуглам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom