House M.D

euphoria87x

Your highness
Член од
12 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
11
Definitvno ke mi nedostiga :(
Tolku mnogu se navlekov na nego, sto ne mozam da si poveruvam deka zavrsi :D
Kako i da e, krajnata epizoda ne bese iznenaduvacka, so ogled na faktot deka House e srekno kopile sto znae da se snajdi vo sekoja situacija. Respect !
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Email or phone: Gregory House. Seems legit :icon_mrgr:
 

euphoria87x

Your highness
Член од
12 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
11
Не можам да си поверувам дека заврши... Симнав одново сезоните, не можам без неговиот сарказам :) Ќе го гледам одново и одново и одново и пак ќе е bad ass :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ми стоат година и нешто 5 епизоди од седма сезона и сите од осма. Почнувам да ги гледам, не знам зошто досега не успеав и немав време да ги изгледам, а толку бев закачен на Хаус.

Идеме јако, си заслужува
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Толку од Хаус, серија изгледана за нешто помалку од два месеца, тоа кажува се. Прејако е немам зборови, единствена е.
И на крајот успеа да се промени, најмногу ми падна жал за Вилсон, најпозитивниот лик во целата серија и најдобриот, но како и да е солиден крај. Тешко дека ќе наидам на ваква серија во иднина...

SHUT UP YOU IDIOT, priceless...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Толку од Хаус, серија изгледана за нешто помалку од два месеца, тоа кажува се. Прејако е немам зборови, единствена е.
И на крајот успеа да се промени, тешко дека ќе наидам на ваква серија во иднина...

SHUT UP YOU IDIOT, priceless... :pos:

На последната епизода сум од серијалот, цела година 8ма сезона ми стоеше на ПЦ и еве ја загледав пред некој ден пак.
Знам што ќе се деси отприлика на крај, ама сега ја пуштам и ја гледам.
Лично за мене... Нема подобра серија, иако е со големи падови и подеми во квалитетот
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
На последната епизода сум од серијалот, цела година 8ма сезона ми стоеше на ПЦ и еве ја загледав пред некој ден пак.
Знам што ќе се деси отприлика на крај, ама сега ја пуштам и ја гледам.
Лично за мене... Нема подобра серија, иако е со големи падови и подеми во квалитетот
Искрено да кажам малку зажалив што ја пуштив 8мата сезона, последните 5 епизоди ептен ме разочараа, не сакам да ти кажам зошто оти ќе ти ја расипам серијата, изгледај ја па прочитај го спојлерот. :)

Најмногу ми е мака за Вилсон што доби рак, во последните пет епизоди тоа се открива и тогаш е многу жалосно, најмногу го посакував следниов крај, Хаус да халуционира но не само во последната епизода туку и во сите епизоди каде што се открива ракот на Вилсон, и кога ќе свати дека халуционира да се излечи и да се промени, всушност халуционациите да му бидат лекција, но ништо од тоа. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ете сега ја догледав конечно.
Тоа е, мораше некако да заврши... Едина замерка е што натаму во животот не може да продолжи да лечи пошто тоа најдобро секако го знаеше, ама ете...Криво ми е и за Вилсон, едни се од најдобриите тандеми што воопшто се појавиле на ТВ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom