Heroes

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Fala bogu, dojde i vtorava sezona :)

Da vidime sto ce naprvi Hiro so samuraite :tv:

The new episode is just a download away :wink:, do utre valjda :toe:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Само шо ја изгледав 2x01 - Four Months Later. Епизодата е 52 мин. и како секогаш кога се почнува релативно нова приказна (Приказната за експлозијата во New York се реши со во крајот на 1. сезона па сега се почнува нова приказна) прво треба малце вовед во неа. Овој вовед во 2x01 e скоро 45 мин. и последните 5 мин. од епизодата се најинтересните. Едвај ја чекам 2x02... :tv:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Само шо ја изгледав 2x01 - Four Months Later. Епизодата е 52 мин. и како секогаш кога се почнува релативно нова приказна (Приказната за експлозијата во New York се реши со во крајот на 1. сезона па сега се почнува нова приказна) прво треба малце вовед во неа. Овој вовед во 2x01 e скоро 45 мин. и последните 5 мин. од епизодата се најинтересните. Едвај ја чекам 2x02... :tv:
Sto be 45 min voved, pa sto siminjam ja tuka 700 mb, za staro da gledam ebago, kaj procitav, se razocarav uste na nesimnato :(
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Sto be 45 min voved, pa sto siminjam ja tuka 700 mb, za staro da gledam ebago, kaj procitav, se razocarav uste na nesimnato :(
Не бе. Кој рече дека е СТАРО? Цел материјал е НОВ. Сите 52 мин.

Јас реков дека е воведот во приказната 45 мин. не реков дека: "Previously On Heroes" трае 45 мин. Не ме сваќај погрешно ;)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
E dobro e, uste ne sum ja gledal, ama mi olesna da ne ja cekam dzabe, utre valda ce ja gledam :)

Fala za infoto
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Јас.. останав разочаран. И уште не ми е јасно како ова може да е подобра серија од Lost.. :)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Super bese 1 ep od 2 sezona.. interesen vovde po prikaznata... Interesno ke e kako ke uspeat da se prikrijat koi se sto se.. i interesni likovi ke bidata Maja i Alejandro.. osekam :D
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
И јас мислам дека ќе биди интересна сезона. Има многу прашања кои треба да бидат одговорени.

Пази SPOILERS!! ------------------------------------------------------

Според: http://gregbeeman.blogspot.com/ , блог кој го пиши еден од режисерите на Heroes: "Two clues to the season: What is the virus Suresh is talking about? And… Who killed Kaito Nakamura? These are key questions!"Освен тие две прашања има и многу други...

- Шо се случи со Nathan ко се виде во огледалото? Дали некако ја има моќта на Nicki ?
- Како Peter се најде во Ирска? Шо се случваше со него цели 4 месеци?
- Maya & Alejandro ???
- Claire и новиот херој ?
- Зошто Matt е разведен ? Кај му се жената и детето ?
- Кој е тој шо ја прогонва Molly ?
- Кај е Sylar ?
- Кај е Nicki и Micha и DL ?
- Случувањата на Hiro ? (иако не ми се многу интересни)
- ...... ?
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
- Случувањата на Hiro ? (иако не ми се многу интересни)
- ...... ?
Toкму така,сеуште не ми е јасно зошто Хиро е еден од фаворитите од серијава...епизодава ми ја направи ужасно досадна,понекад стануваше помалку интересно со оној негов славен херој(...како ли му беше името?...),но во главно се едно исто слушавме помеѓу нив,ти си херој,јас херој? ти ќе спасиш градот,па градот го запалија?ти треба да се ожениш за лепшата принцеза,па она ме мрази?....и се тоа па тоа,маја и алехандро ми се гледаат на интересни ликови,само што моќта на маја некако беше многу глупаво претставена,или пак е многу слична на суперсилната близначка на ники,и несвесно ги убива сите?....во главно епизодава не ми се допаѓаше,па дури и оноа што бев го читал "се бара актер што ќе глуми момче на клер" испадна некако очигледно со новото летачко типче(нитан двојката?)....... се надевам на подобра епизода у понеделник :helou:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас.. останав разочаран. И уште не ми е јасно како ова може да е подобра серија од Lost.. :)
Далеку е од Лост, но лимитиран е изборот на квалитетни серии, па дај што ќе даеш му доаѓа.
И 4400 е бош, али што друго останува да гледа чоек.
Ентерпрајз не го продолжија, Инвејжн и Срфејс не успеаа после прва сезона, имаше уште неколку прекинати проекти и остануваме со овие.
Добро ај бетлстар продолжи, али во секој случај многу сиромашно е на сф поле.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Nikola pocnaa so prikazuvanje na novi serii sto mislam deka ke ti se dopadnat. Neli pak e sci-fi sustinata no i dobri prikazni spored pilot epizodite.
Reaper e za decko cija dusa e prodadena od strana na majka mu i tatko mu i toj ke treba da gi izvrsuva rabotite na gavolot na zemjata a toa e da gi vrati izbeganite od pekolot nazad vo nego.
Isto taka Bionic Woman e interesna serija... proveri na wikipedia poveke za nea.
Chuck mi se dopadna isto i Gossip Girl!!!
Ima za gledanje ovaa godina serii. I drugata godina taman ke pocnat so novi epizodi Kyle XY i Lost i The 4400 izgleda (posto gi nema veke... pisuva pending na net.. izgleda pauza ima)...
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
вчера ја гледав епизодата и навистина серијава почна многу да ме буни...али многууууу...
ок е ќе видиме како понатаму али се нервирам со толку многу неодговорени прашања...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
вчера ја гледав епизодата и навистина серијава почна многу да ме буни...али многууууу...
ок е ќе видиме како понатаму али се нервирам со толку многу неодговорени прашања...
... па јас мислам дека ако нема многу неодговорени прашања, нема да биди интересна серијата. Лично мене поинтересни ми се сериите кои имаат приказна која се одвива во текот на повеќе епизоди, отколку серии кои имаат секоја епизода различна приказна. Ама тоа е прашање на личен вкус.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Добра е втората епизода... Lizards. Онака, глобално земено, подобра е од 1. епизода но пак не е нешто нај, нај... како шо имаше епизоди во 1. сезона, но се надевам дека понатаму ќе не изненадат.

Според мене, во 2. епизода најдобра е последната сцена со Claire... ај не пишам шо е, за да не откријам spoiler за тие шо ја немат гледано епизодата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom