Heroes

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Чим сајлер потпиша договор веројатно е жив

Туку,последната епизода од првата сезона на Херои невероватно ме разочара....мислам читам на форумот зошто Питер не одлетал сам место со Нитан,или што дека Клер ќе пукнела во Питер кога тој може да се лечи...не мислам јас на тоа бидејќи е објаснето дека тогаш Питер не можел да ја контролира моќта на Тед,пошто не можел да контролира никоја друга моќ,бидејќи ќе експлодирал ако сакал да искористи друга моќ....Јас зборам за целата епизода дека беше слаба...диалогот и саможртвувањето на Нитан со Питер беше едноставно кажано толку извештачено,смртта на Сајлер толку лесна(но со потпишан договор се чудам како ќе го оживеат),грешката на Хиро кој во првата секунда кога се соочува со Сајлер ножот му е назад а во втората слика ножот напред :pos: . Инаку во епизодата ми се допадна борбата помеѓу Ники и Кандис...но повторно не ми е јасно,Кандис пред некоја епизода рече дека и се исмејувале поради изгледот,и кога јадеше компири Мајка и рече дека не знам ти кој исто јадел многу компири и оваа му одговори so am I,мислам дека сите претпоставувате дека тој не е вистинскиот лик на Кандис,ама мене зборот ми е,кога Ники ја претепа неа,не би требало Кандис поради оневозможено контролирање на моќите да се претвори во вистинската таа а не во уште некоја од нејзините форми во која се претвора? :tapp:
Ми се допадна сцената во која Ники го тресна Сајлер по грб,како и почетокот од првата епизода од втора сезона....и ми се допадна кога Питер отиде во минатото гледајќи се себе си и Симон...и разговорот со татко и на Симон и ми се допадна кога Клер со Питер дојдоа на паркингот каде беше Нитан и целата сцена што следуваше следните 2-3 минути
Сепак,иако имаше доста работи кои ми беа интересни и што ми се допаднаа ако ја споредам епизодава со другите епизоди од целата сезона можам да кажам дека оваа несомнено беше најслабата, најразочарувачката епизода од цела сезона на која повеќе од 3 од 5 или подобро 5 од 10 не можам да и дадам :smir:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Овие два последни дена ги изгледав сите 23 епизоди.. онака, маратонски, како што сакам да гледам серии. Се разочарав. После толку фалење на серијава, при што некои велеа дека е подобра од Lost, очекував нешто стварно добро.. излезе дека се работи за просечна серија. Не само што не е подобра од Lost, туку не е ни приближно толку добра.

Не ме тера да барам по форуми/сајтови, нема никаква мистерија.. се` се знаеше неколку епизоди пред да се случи. Тоа, не е интересно. Besides, I've never been much of a Superman/Batman/insert-any-fancy-word-here-man fan. I want my 18 hours back..
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
P.Overdrive напиша:
Овие два последни дена ги изгледав сите 23 епизоди.. онака, маратонски, како што сакам да гледам серии. Се разочарав. После толку фалење на серијава, при што некои велеа дека е подобра од Lost, очекував нешто стварно добро.. излезе дека се работи за просечна серија. Не само што не е подобра од Lost, туку не е ни приближно толку добра. Не ме тера да барам по форуми/сајтови, нема никаква мистерија.. се` се знаеше неколку епизоди пред да се случи. Тоа, не е интересно. Besides, I've never been much of a Superman/Batman/insert-any-fancy-word-here-man fan. I want my 18 hours back..
Твој вкус :smir: (преска напишав пост од 30 реда ама се избриша. Е,нееее!,ќе го пишувам од ново).Според мене Херои и Лост се различни серии и не знам зошто постојано ги споредуваат,сличностите помеѓу Лост и Херои се тоа што и двете серии работат со повеќе главни ликови и во двете серии ликовите имаа непознати врски помеѓу себе кои со течението на серијата се откриваат,додека разликите се тоа што Лост е шоу кое се труди да ги направи повеќето работи да имаат реално објаснение и една целина се врти во целата серија додека Херои е крајно нереално шоу кое е засновано според стрип,има моќи и борби за нив,секоја сезона е за себе,има еден бед гај против кој се зберуваат повеќето Херои за да го спасат светот. Така да иако фаворит ми е Херои и двете серии ги сакам многу бидејќи според мене се феноменални иако Лост имаше еден крајно тупаџиски период,а и Херои крајно ме разочараа со финалето во кое не видов ни Б од Битка
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:
...и двете серии ги сакам многу бидејќи според мене се феноменални иако Лост имаше еден крајно тупаџиски период,а и Херои крајно ме разочараа со финалето во кое не видов ни Б од Битка.
Баш исто мислење.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
диме напиша:
Heroes можиш да ја најдиш со торенти. Ти пратив линк по пп.
aj ako sakas i mene prati mi link po pp
 
J

JohnnyMass

Гостин
Дечки еве и мене ме заразија со Heroes.Ги изгледав од 1 до 12.:tv:Не читав детално што сте пишувале за да не си го упропастам филингот.За една недела ќе идам до Скопје да ги земам и другите заклучно со 24.И да ви напоменам, ова е многу подинамична серија од Lost (не знам зошто сите ги споредуваат) и е со многу добра тематика - мутација на гените, реална работа што не ни е многу апстрактна со оглед на денешното ниво на развој на науката.Па сите сме сведоци на разни "мистерии" во светов за летечки луѓе, луѓе кои од пеколни несреќи успеале да се извлечат без гребаници и тако даље.Ова е мојот впечаток од изгледани "само" 12 епизоди.Сигурен сум дека наредните ќе бидат уште повозбудливи.:vozbud:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
JohnnyMass напиша:
...За една недела ќе идам до Скопје да ги земам и другите заклучно со 24.И да ви напоменам...
Се ОК, но има само 23 епизоди :) .

p.s. Гледате и тука се појавува бројот 23 (како и на LOST). Мајтап :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Ај за да ја „живнам” темата една или две иформации и еден или два споилери.

------------------ SPOILERS --------------------------

1. Ви текнува дека во последната епизода од 1. сезона Molly рече дека има само еден човек кој не може да го лоцира и дека тој не е Sylar ? Епа таа личност се очекува да биде новиот Villan во 2. сезона кој ќе биди уште по значаен од Sylar.
2. Акторот кој ја игра улогата на Sylar, потпиша договор и стана регуларен лик во 2. сезона на Heroes. (ова е и погоре кажано :) )
3. Актерите кои ги играат улогите на Peter и Nathan потпишаа договори за 2. сезона на Heroes. Значи и тие двата ќе се вратат.

извор: http://www.imdb.com/title/tt0813715/faq
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
NEW YORK -- You want more "Heroes"? NBC is going to give you more "Heroes" next
season.

The network has hit upon a way to keep the show repeat for nearly the entire
season, ordering more episodes of the show and embarking on a quasi-spinoff
called "Heroes: Origins." Combined, the shows will account for 30 original
episodes next season.

"We've got something I call the 'bulk-up challenge' for next year, which is
trying to stay more consistent in our scheduling for the audience," NBC chief
Kevin Reilly told reporters Monday at a press conference announcing the
network's 2007-08 schedule. "We asked ['Heroes' creator] Tim Kring to come up
with an idea, and what I love is not only did we bulk up with 30 hours next
season, but also a whole new idea which I think is going to take the show to the
next level."

The "Origins" series will consist of six stand-alone episodes, with each one
introducing a new character and telling his or her back story. They'll take
place within the "Heroes" universe but won't be tied into the main arc of the
series, although one or two regular characters may pop up.

It will also carry an interactive element: After all six "Origins" episodes air,
viewers will be able to vote on which character joins the main show the
following season.

The idea for "Origins" springs from positive fan reaction to several side
characters introduced this season -- Reilly cites Charlie (Jayma Mays), the
waitress with the perfect memory, as an example -- and a desire to avoid
momentum-draining breaks like the one the show took earlier this spring.

"I don't think the audience minds taking a week off, particularly during the
holidays," Reilly says. "It's just the long hiatuses or weeks worth of repeats
where we get in trouble."

Just how the "Origins" episodes will be scheduled along with the main "Heroes"
storyline has yet to be worked out. The most likely scenario, Reilly says, will
be to have "Heroes" start its second season in the fall and run more or less
straight through its 24 episodes, with perhaps a short break during the
holidays. "Origins" would then follow at the end of the season. Another option
would be to run "Origins" "as a chunk" in the spring, before the concluding
episodes of "Heroes."

"I'll tell you one thing you won't see is 'Origins' peppered throughout," he
says. "I think that would be difficult for the audience to navigate."

p.s. Momentalno po torenti mozat da se najdat 2 epizodi (ke gi ima uste) nareceni Heroes Unmasked koi traat po 15-20 min i vo niv zboruvvat akterite i celata ekipa na Heroes, kako se snimaat epizodite i sl...
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Ги има ли некој серииве на ДВД ако може да ми ги дае да ги изгледам и ќе му ги вратам ???
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
abe da ne znaete na koj kanal ja davaat serijava zaso mi zvuci intresno
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
abe da ne znaete na koj kanal ja davaat serijava zaso mi zvuci intresno
На каналите што ги има на кабловските низ Македонија, сега за сега на никој канал. Единствено преку торенти да си ја слезиш и да си ја изгледаш. Не се многу само 1 сезона е ( 23 епизоди ).
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

За download достапна во вторник во раните утрински часови :)

------------------------------------------------------------------------
Еве инфо за распоредот за прикажување на епизодите од 2. сезона:

- 2. сезона ќе има 24 епизоди.
- почнува на 24. септември и ќе има нови 11 епизоди со ред.
- потоа следуваат 4 недели пауза :(
- следуваат нови 7 епизоди
- 3 недели пауза :(
- 6 нови епизоди.

После завршувањето на 2. сезона следуваат 6 епизоди од Heroes:Origins.

------------------------------------------------------------------------

2. сезона ќе е поделена на 2 дела:

- 1. дел: Volume Two: Generations
- 2. дел: Volume Three


 

Kajgana Shop

На врв Bottom