Heroes

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Добра е втората епизода... Lizards. Онака, глобално земено, подобра е од 1. епизода но пак не е нешто нај, нај... како шо имаше епизоди во 1. сезона, но се надевам дека понатаму ќе не изненадат.

Според мене, во 2. епизода најдобра е последната сцена со Claire... ај не пишам шо е, за да не откријам spoiler за тие шо ја немат гледано епизодата.
Кај може да се најдат епизоди од 2-ра сезона???
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
------------ SPOILERS -------------

Ја изгледав и 6. епизода од 2. сезона.... и стварно се разочарав. Не дека ќе престанам да ја гледам серијата, далеку од тоа, ама мислев дека приказната во 2. сезона ќе биди сосем различна од таа во 1. сезона. Испадна приказната, многу слична, да не речам иста. Пак некоја голема катастрофа во New York... Ќе видиме како ќе испадни, можи на крајот ќе испадни сосем различно,... со Heroes никогаш не се знај. :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Шокантна вест!!!

Крајот на 2. сезона на Heroes можи да биди многу брзооо!!!! Можи да заврши во Декември со само 11. епизоди.

Тоа можи да се случи заради некој штрајк на сценаристите во USA. :(

 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Една шокантна вест веќе.. полошо е што може да биде одложен стартот на Lost, а Heroes само пополнува празнина до тогаш :)

Ќе има штрајк, да, ама нема да ја прекинат Heroes, туку ќе има поголема пауза меѓу двата дела од сезоната.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Епа сега... зависи, за некој е шокантна за некој не е... :) . Колку шо прочитав на та страницата шо е остаена како извор на претходниот мој пост, ако има штрајк, сезоната завршва декември, а веќе се снима алтернативна 11 епизода како крај на сезона, која ако има штрајк ќе биди прикажана.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
ej zasto vakvi raboti...... mnogu dobra serija..... edvaj cekam 8 epizoda da izleze!!!
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
8ma epizoda e ludilo!!! Objasnuva so kako0 se desilo u izminatite 4 meseci i onie raboti kako D.L. umre i kako Peter se najde u kotinjerot.... aj da ne vi zboram simnete ja i uzivajte! e sea odvaj cekam da izleze 9 epizoda!!! :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
samo sto ja izgledav 2x09 mnogu dobra epizoda... nema da otkrijam sto se sluci :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
2x09 стварно добра епизода. Со оваа епизода си ги поправија грешките лошата 2. сезона. И јас жалам шо има само уште 2 епизоди... Се надевам дека штрајкот на сценаристите ќе прекини и ке си продолжат после Нова година со нови епизоди.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Да не има некој спрски или хрватски титл за Heroes 02x11. Нигде не можам да најдам.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
А немаше да беше лошо некој да се најдеше да дадеше торенти да можевме сите да си ја симнеме серијава да ја гледаме :)

јас имам само 2 емисии од серијата и тоа кога една црнкиња почнува да копира тоа што ќе го види и која еден батка ќе дознае дека и тој и татко му читаат мисли и дека можат да внесат во мислите на некој други луѓе нешто што не е реално да го гледаат како да е пред нив



Little EDIT:


Еве торенти од серијалот на Heroes

Цело DVD First season 4,3 GB и DVD Second season 4,1 GB
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
SPOILERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Кој ја изгледа последната епизода од Volume 2 ? За мене не беше нешто посебно, беше интересна но не нешто посебна. Жалам шо ги „убија“ Niki и Nathan :( .

Се надевам дека во Volume 3: Villains, ќе има повеќе „акција“ и се надевам дека ќе почни во февруари, а не во октомври.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Zavrsi vtora sezona na Heroes poradi glupiot strajk na scenaristite... Prvicno trebase da ima 24 epizodi no 11 bese finalna.. Aj da se nadevame so poskoro da ja vidime 3 sezona ako prestanat strajkuvacite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom