Heroes

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Значи серија, сеуште 1ва сезона... Започнува такашто еден ден луѓе на различни делови од светот откриваат дека поседуваат необични моќи...
Ја гледа некој?

 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
:helou: Heroes watcher here!

Интересна е серијава, ги изгледав сите емитувани, значи 18та епизода. Омилен лик, Хиро Накамура бат оф корс :)
Фино се развива до сега, иако мислам дека рано е за оценки, сеуште се запознаваме со ликови енд стаф.
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
И јас ги имам гледано до 18та епизода, 19та излегува некаде у април... како шо читав на нет оваа сезона ќе има 23 епизоди а наредната сезона ќе биде со други ликови односно heroes. :)
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
glufce напиша:
И јас ги имам гледано до 18та епизода, 19та излегува некаде у април... како шо читав на нет оваа сезона ќе има 23 епизоди а наредната сезона ќе биде со други ликови односно heroes. :)
еј екстра, да ти кажам нејќам да продужат со една приказна низ цела серија, лошо искуство од лост :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Jaс ја гледам. Супер серија. Ги имам изгледано сите до сега, значи до 18. Серијата продолжва на 23 Април и ќе има уште 5 епизода, значи вкупно 23 од 1та сезона. Денес на www.nbc.com/heroes/ гледав клипче за наредната епизода. Интересно изгледа. Во клипчето епизодата е најавена вака: „ They saw the future, they saved the cheerleader, now when Heroes return on April 23, IT'S TIME TO SAVE THE WORLD. “.
И за наредната сезона за ликовите, мислам дека ќе останат истите зошто негде прочитав дека актерот кој го глуми Sylar ([SIZE=-1]Gabriel Gray)[/SIZE] потпишал договор и за 2рата сезона. Според тоа мислам дека личностите ќе останат истите, освен ако Sylar не ги убие сите, се надевам нема да е така :(.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Стварно добра серија. Гледам ја и јас. Едвај чекам да излезе 19 епизода али ќе почекаме малку подолго. Инаку она што ми се допаѓа е тоа што нивните способности ги прават стварно реални дека се можни во вистинскиот живот освен што малку претерале со Хиро Накамура (стопирачот на време).
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
леле луѓе ја обожавам серијава...многу ми се допаѓа и не пропуштам епизода...коага стига нова одма ја гледам само ме нервира доаѓаат недела за недела и сеа треба да се чека до април...
иначе мене ми е само тој (како се викаше бе тој што ги собира моќите од сите што и помогна на Клер да преживее) да не умре...ЈА ОБОЖАВАМ СЕРИЈАТА!!!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Абе на која телевизија ја даваат?
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
СУпер е серијава!!!!Ми се свига содржината ама јас не ја глеам на ТВ туку на двд ја земам и сеа сум до 16 епизода!!А на која ТВ ја даваат???
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Јас не го гледам ова ама само за информација пародија на LOST е ова или?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
~ThE_VaMpIrE~ напиша:
...
иначе мене ми е само тој (како се викаше бе тој што ги собира моќите од сите што и помогна на Клер да преживее) да не умре...
Тој се вика Peter Pertelli. И колку шо видов од клипчето Sylar вели: "This is usualy the part when peope start screaming...". Мислам дека тоа му го вели на Peter, и мислам дека Peter нема да умре, зошто тој има поќе моќи од Sylar [ги има моќите на: Nathan, Claire, Sylar, Isac, The Hatian, Hiro (кога му дојде од иднината), невидливиот ].
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Гижо напиша:
Абе на која телевизија ја даваат?
ја ке ти ги дадам сите на двд ако сакаш...

иначе не е деформација на изгубени....скрос друго е
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Во Македонија не ја даваат на ТВ. Ја има на нет. Во USA ја даваат на NBC. Инаку серијата е МНОГУ ДОБРА, и не е пардоја на LOST :). Има мистерии исто како и во LOST. Но нема врска со LOST. Оваа серија е официјално назначена како Sci-Fi, додека во LOST се чека научно, реално објаснување за сите настани.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
диме напиша:
Тој се вика Peter Pertelli. И колку шо видов од клипчето Sylar вели: "This is usualy the part when peope start screaming...". Мислам дека тоа му го вели на Peter, и мислам дека Peter нема да умре, зошто тој има поќе моќи од Sylar [ги има моќите на: Nathan, Claire, Sylar, Isac, The Hatian, Hiro (кога му дојде од иднината), невидливиот ].
е тој...тој најмногу си го сакам...и ја мислам али мислам дека нема да умре зашто ке му ги собере моќите на Sylar...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ме асоцира на LOST по сликава горе и какви фаци имаат така да :pos: ОК нема везе ама изгледа закон е серијава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom