Heroes

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
~ThE_VaMpIrE~ напиша:
е тој...тој најмногу си го сакам...и ја мислам али мислам дека нема да умре зашто ке му ги собере моќите на Sylar...
Веќе му ги има собрано, кога Peter ја спаси Claire, таму се сретнаа (нели веќе има телекениза, тоа му е од Sylar). Сега можи само "update" :) да си напрај со 2те моќи кои ги собра Sylar, супер слух и онаа со која топи предмети.
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Потсеќа на LOST бидејќи продуцентите на првата сезона на LOST кои подоцна биле заменети или така нешто сега се на Heroes. Барем така прочитав... :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
WOW :shok:
Ja па мислев ретко кој ја знае серијава на форумот...ја гледам,повеќе ја сакам од лост,и многу повеќе ми се допаѓа(најнормално)...ја чекам 19тата епиозода на 23 април,омилен лик,Клер...втората сезона ќе биде со истите ликови,читав на форумот на tv.com,само што ќе дојдат и неколку нови херои...од умрените многу ми е жал што умре таа што се што ќе прочиташе памтеше...и ми е жал што умре симон(за која се збореше дека всушност е херој без некоја потребна моќ т.е. да оживува после 24 часа од кога ќе умре,т.е. повторно да се роди...инаку,кажано е дека иако некој ликови умираат,повторно ќе имаат некакви улоги во сеќавањата на другите,или кога хиро ќе го врати времето назад)
Хиро Накамура е интересен линк,Ники многу ми се допаѓа како глуми,ама жал ми е што не и да некоја поинтересна приказна...исто така многу ми беше глупаво кога го видов дедо Линдермен :pos: :pos:
BTW...гледајте ја пародијава :pos2:

П.С.Ако има доволно гледачи на форумов...да почнеме со раскажување на епизодиве,наши мислења околу разни мистерии и конекции меѓу хероите,како и грешки од продуцентите,кои можеби и не се грешки туку се намерно направени така


П.П.С. Диме...Сајлер има повеќе моќи од Питер,но поглупи...поневажечки...понепотребни...бидејќи не е покажано од кој се има моќи Сајлер...но,Питер од кога се сретна со него ги има сите негови моќи...така?


П.П.С. Втора сезона имам читано дека можеби(само можеби) хероите нема да го спасат градот да експлодира,но затоа потоа хиро ќе го врати времето многу години назад,и ќе ги запознаваме хероите подобро,и појасни ќе ни станат нивните конекции,како и зошто баш тие се одбраните и слично
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:
...П.П.С. Диме...Сајлер има повеќе моќи од Питер,но поглупи...поневажечки...понепотребни...бидејќи не е покажано од кој се има моќи Сајлер...но,Питер од кога се сретна со него ги има сите негови моќи...така?
...
Па ноќта кога Peter ја спаси Claire, тој му ги собра сите моќи на Sylar. После тоа одма Sylar беше фатен и го чуваа затворен и од ко избега собра само 2 моќи (супер звук, и топење предмети). Значи на Peter му недостасуваат само тие 2 моќи.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
диме напиша:
Па ноќта кога Peter ја спаси Claire, тој му ги собра сите моќи на Sylar. После тоа одма Sylar беше фатен и го чуваа затворен и од ко избега собра само 2 моќи (супер звук, и топење предмети). Значи на Peter му недостасуваат само тие 2 моќи.
Eпа да...само не знаеме никој дали питер знае доволно да ги користи,ама бар претпоставувам а и имам читено дека питер нема да умре(бар не во 19та од сајлер)


BTW,ќе каже некој за омилени ликови или само јас си останувам со клер и вампирката со питер...инаку клер има глумено во ice princess во споредна улога,и ja има испеено I fly како од една песна од 13те soundtracks во филмот...исто така,во cinderella 3 ја има испеено I still believe...:helou:И да,има уште неколку песни
-Try
-My hero is you
-Your new Girlfriend...
можда има и други,ама јас ги имам само овие
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:
...BTW,ќе каже некој за омилени ликови или само јас си останувам со клер и вампирката со питер...инаку клер има глумено во ice princess во споредна улога,и ...
Claire (Hayden Panettiere) има главна улога во Bring It On: All or Nothing (2006).

Инаку омилен лик... па... Claire, Peter, Hiro,... т.е. ситe но по овој редослед како шо ги напишав. Прво место Claire. :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
диме напиша:
Claire (Hayden Panettiere) има главна улога во Bring It On: All or Nothing (2006).

Инаку омилен лик... па... Claire, Peter, Hiro,... т.е. ситe но по овој редослед како шо ги напишав. Прво место Claire. :)
Aха...го имам гледано и тој филм,мислев да Рајана ќе има поголема улога...интересен беше филмот,само што имам гледано многу филмови со навивачки т.е. овој е третиот продолжеток на Bring it on,секој дел има сосема различни глумци,воопшто не се поврзани меѓу себе,нормално освен што сите се околу навивачки/навивачи:toe:Инаку за Heroes е темата,ќе ми каже некој...што бидна со другарот на Клер?Наеднаш го заборавија?Што бидна откога Клер повторно се "здругари" со него...некако одма се исфрли..не дека е потребен во филмот,ама нека дадат некако како се разделуват а не одма да го снема!
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:
...Инаку за Heroes е темата,ќе ми каже некој...што бидна со другарот на Клер?Наеднаш го заборавија?Што бидна откога Клер повторно се "здругари" со него...некако одма се исфрли..не дека е потребен во филмот,ама нека дадат некако како се разделуват а не одма да го снема!
Па нели тие се „смирија“. Снимија нов материјал од Claire, и после тоа одма Claire од ко се врати дома мајка и се онесвести. Од таму замина на болница и од ко се вратија од болница во куќата беа Tedd и Matt. После беше случајот со „екплозијата“ во куќата заради радиоактивноста на Tedd. И Claire замина во бегство со The Hatian. Сега Claire е во New York. Така да не вервам дека за брзо ќе го видиме другарот на Claire.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
диме напиша:
Па нели тие се „смирија“. Снимија нов материјал од Claire, и после тоа одма Claire од ко се врати дома мајка и се онесвести. Од таму замина на болница и од ко се вратија од болница во куќата беа Tedd и Matt. После беше случајот со „екплозијата“ во куќата заради радиоактивноста на Tedd. И Claire замина во бегство со The Hatian. Сега Claire е во New York. Така да не вервам дека за брзо ќе го видиме другарот на Claire.
Eпа токму така бидна,ама работата беше Клер излезе дека го сака само татко и и цела приказна се сврте околу него...а всушност за пријателот ништо не кажа..ниту проба преку нешто да комуницира со него...тоа ми беше глупаво,како и да е...не знам што им текна нова пауза да прават,не ми се чека до 23 април за нова епизода :uvo:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Па пауза прат заради то шо треба сезоната да заврши во мај. Ако немаа пауза ќе завршеше сезоната во април. Инаку еве листа на епизодите од 1та сезона:

*** Ordinary People Discovering Extraordinary Abilities ***

____ - In His Own Image (Unaired pilot)
1x01 - Genesis
1x02 - Don't Look Back
1x03 - One Giant Leap
1x04 - Collision

***
Save the Cheerleader, Save the World ***

1x05 - Hiros
1x06 - Better Halves
1x07 - Nothing to Hide
1x08 - Seven Minutes to Midnight
1x09 - Homecoming
1x10 - Six Months Ago
1x11 - Fallout

*** Are You on the List? ***

1x12 - Godsend
1x13 - The Fix
1x14 - Distractions
1x15 - Run!
1x16 - Unexpected
1x17 - Company Man
1x18 - Parasite

*** It's Time To Save The World ***
( епизодите шо следуваат од 23 април )

1x19 - .07%
1x20 - String Theory
1x21 - The Hard Part
1x22 - Landslide (
Вистината за смртта на таткото на Nathan и Peter се открива, заедно со неговиот вистински идентитет.)
1x23 - How To Stop An Exploding Man ( 2 часовно финале на сезоната )
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Клик тука и „HEROES“ нема да изгледа премногу научна-фантастика.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Heroes е подобра од Lost.У Lost почнаа многу да го тупат.А и филмов Heroes ед малку психоделија нели.Замислете некој во вистински живот да користи повеќе од 10% од капацитетот на неговиот мозок.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Најнови информации за наредните епизоди: { !SPOILERS! }

*** It's Time To Save The World ***
( епизодите шо следуваат од 23 април )

1x19 - .07% { Nathan and Claire finally meet. }

1x20 - String Theory { This episode will be set five years into the future. }

1x21 - The Hard Part {
The start of the three-part season finale. The main characters come together in New York, but not all of the heroes will survive. }

1x22 - Landslide (
Вистината за смртта на таткото на Nathan и Peter се открива, заедно со неговиот вистински идентитет.) {Part two of the three-part season finale. The main characters come together in New York, but not all of the heroes will survive. }

1x23 - How To Stop An Exploding Man ( епизода од 2 часа ) {
Part three of the three-part season finale. The main characters come together in New York, but not all of the heroes will survive. }


 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
хахаха браво што ја гледате серијата.. ја се утепав на лугево објаснување што се дешава.... и декстер да ја гледате обавезно ако сака некој ја иам цела прва...
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Гогото напиша:
хахаха браво што ја гледате серијата.. ја се утепав на лугево објаснување што се дешава.... и декстер да ја гледате обавезно ако сака некој ја иам цела прва...
Dexter мислам дека е откажана од снимање:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom