Heroes

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Конечно и јас да дојдам на темава.
Jа догледав и шестата епизода од третата сезона. Очекував дека ќе ја тупат, но се е поинтересно, башка ефектите се на многу повисоко ниво, многу подобри. Последната епизода ме замисли, што ќе се слушчи со Перо? Серијава е една од најинтересните досега што сум ги гледал, а Хиро е ѕвер :)

Цитат: "Hello? Mr.African Isaac?" :pos2:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Абе торенти од кај наоѓате? Од земунда?
Јас торенти наоѓам од www.torrentz.com од таму ме упате на други страни и си го симнам торентот без проблем. Инаку најдобри торенти за симнување на серии се тие од Eztv
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Новата епизода беше солидна, очекував повеќе, ај ќе видиме следната шо ќе биде, сигурно ќе е поинтересна.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
наредната епизода ке излезе за 2 недели. Дај бозе само наредната да биде преку 1 недела
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
па ке паузираме изгледа
и седмава епизода продолжи во ист ситл
интересно
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Добра седмава, се прашувам дали Артур ја зборуваше вистината или и тој е преварант како жена му. Се се измеша, секој лик делува главен во серијата, а такви ги има преку 15!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Мислам дека на крајот сепак Sylar ќе ја заврши приказната, со неговата смрт.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Мислам дека на крајот сепак Sylar ќе ја заврши приказната, со неговата смрт.
неговата смрт? :vozbud: фала богу , почна да ме нервира на големо , добар си беше лош , сега ова Mommy/Daddy/Goodboy почна да ме нервира :tapp: иначе 7мата епизода беше супер :tv:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Така претпоставувам, дека на крајот ќе загине Sylar. А за последната епизода не беше ништо посебно, а Solid може е и у право, најтапа епизода сезонава.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
неговата смрт? :vozbud: фала богу , почна да ме нервира на големо , добар си беше лош , сега ова Mommy/Daddy/Goodboy почна да ме нервира :tapp: иначе 7мата епизода беше супер :tv:
По све мислам дека уште не е на страната на Daddy. По све мислам дека Сајлер манипулира со Господин Петрели.

И размислував за уште нешто. Зошто Паркман не сака да и ги прочита мислите на девојкана што има брзина? Затоа што е заљубен во неа? Последниот нејзин повик кон Господин Петрели, Паркман не и го прочита во мислите. Глуп е, глупи се сценаристите, или паметни се па го направиле Паркман намерно да се прави чукнат.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
По све мислам дека уште не е на страната на Daddy. По све мислам дека Сајлер манипулира со Господин Петрели.

И размислував за уште нешто. Зошто Паркман не сака да и ги прочита мислите на девојкана што има брзина? Затоа што е заљубен во неа? Последниот нејзин повик кон Господин Петрели, Паркман не и го прочита во мислите. Глуп е, глупи се сценаристите, или паметни се па го направиле Паркман намерно да се прави чукнат.
Не покажаа некои други сцени после тоа , само се гушнаа после повикот (може ќе и ги прочита другата епизода) , во врска со епизодата -.- смешен ми беше делот со Клер и Ел.

SPOILERS

This is your captain speaking , We'd like to remind the passengers to turn off all the electrical equipment
Claire : I think he's talking about you
Elle : shut up ! :pos:
А да , и не сакам да ги земат моќите на Ел :nesum:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Уште една одлична епизода. И јас мислам дека Sylar манипулира со Arthur за да може да му се доближи и да го нападне кога овој најмалку ке очекува. Arthur се посомнева во тоа што Peter падна од 7 - ми спрат и не му е ништо, тоа е сигурно масло на Sylar. А Daphne го сака Math и тешко дека ке го предаде бидејќи има добро срце :pipi:. И мислам дека и Claire ке има заслуга за победувањето на злото :kickbox:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Најдов некое трејлерче за наредната епизода. Ако е фејк, некој нека ме поправи:)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom