HearthStone

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.565
57 пака, 2 леџендари. Прво па мушко ...
Hearthstone Screenshot 08-12-17 21.26.28.png


....и леџендарито од вориорот што самонира други леџендари ако прими демиџ.

Од прологот ДК Хантер леџендарито.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669


Fuck this card.

Нека ја направат "Battlecry: Add random taunt minion" или discover да е, ама да не дават повеќе legendary карти.

Ама ајде ќе ја средат Близард за 3-4 месеци..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.565


Fuck this card.

Нека ја направат "Battlecry: Add random taunt minion" или discover да е, ама да не дават повеќе legendary карти.

Ама ајде ќе ја средат Близард за 3-4 месеци..
Немора да значи зошто џејдот од пред 2 експанзии е излезен и сеуште е broken.
Ako идеме по таа логика и Kabal Courier треба да се нрфне зашто еднаш ми ги има дадено Велен, фениксот и Џараксас.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Само кај паладин е заебана оваа карта имаат оти плус два баш добри леџендири со таунт, плус сега и лич кинг.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Немора да значи зошто џејдот од пред 2 експанзии е излезен и сеуште е broken.
Ako идеме по таа логика и Kabal Courier треба да се нрфне зашто еднаш ми ги има дадено Велен, фениксот и Џараксас.
Против џејдот знаеш шо можеш да очекуваш и можеш да размислиш кои карти кога да ги изиграш, а и скоро сите џејдови играат скоро исто + јас претежно играм арена, така да џејд дековите не се таму проблем.
За да тепаш со џејдот треба да ги имаш потребните карти, кој веќе ги имаш во самиот дек, а со картава погоре многу има RNG и може да ја победиш партијата, ако ти даде добар минон.

Kabal courier за разлика од грознава желка, ти дава сите карти од сите класи, спелс, минионс, минионс со таунт, деатх, батл крај, итн, така незнаеш шо можеш да очекуваш кога ќе ја одиграш. Кај другава карта пак знаеш дека ќе ти даде да бираш од 3 таунт минионс, ова исто така голема предност на картава од другите шо се дисковер + 2/2 < 1/4 со таунт, во секое време.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.565
Против џејдот знаеш шо можеш да очекуваш и можеш да размислиш кои карти кога да ги изиграш, а и скоро сите џејдови играат скоро исто + јас претежно играм арена, така да џејд дековите не се таму проблем.
За да тепаш со џејдот треба да ги имаш потребните карти, кој веќе ги имаш во самиот дек, а со картава погоре многу има RNG и може да ја победиш партијата, ако ти даде добар минон.

Kabal courier за разлика од грознава желка, ти дава сите карти од сите класи, спелс, минионс, минионс со таунт, деатх, батл крај, итн, така незнаеш шо можеш да очекуваш кога ќе ја одиграш. Кај другава карта пак знаеш дека ќе ти даде да бираш од 3 таунт минионс, ова исто така голема предност на картава од другите шо се дисковер + 2/2 < 1/4 со таунт, во секое време.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ти држи вода муабетов , но до некаде само.
Како што кажа и сам и двете карти се со голем RNG и не може да се очекува од нив моменталната најпотребна карта да ти се падне во вистинскиот момент. Особено не од кабалот.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Едно нубско прашање. Ја иам малце чепнато играва кога прв пат излезе али некако не ми фати око. Дали во моментов е прекасно да се почне да се игра? Не планирам да играм нешо ranked, онака, за тепање време нишо компетитивно можеби арена и дали може све да се отвори и изигра PvE content-от без да плаќам вистински пари?
Реално дупка сум за card games, иам играно само меџик и онака бев, casual-ец.
 
B

beaverknight

Гостин
Едно нубско прашање. Ја иам малце чепнато играва кога прв пат излезе али некако не ми фати око. Дали во моментов е прекасно да се почне да се игра? Не планирам да играм нешо ranked, онака, за тепање време нишо компетитивно можеби арена и дали може све да се отвори и изигра PvE content-от без да плаќам вистински пари?
Реално дупка сум за card games, иам играно само меџик и онака бев, casual-ец.
доколку не ти се игра компетитив ко што кажа не верувам дека е прекасно за почнување од нула.
можеш да го отвориш пве контентот со тоа што имаш многу grind за правење, ама и не ти треба толку за кежуал.
арената стандард 150 голд нели, ако си average или нешто над секад ќе ти се враќа голдот, плус ќе имаш за други ствари.
одлична е ко time waster.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Едно нубско прашање. Ја иам малце чепнато играва кога прв пат излезе али некако не ми фати око. Дали во моментов е прекасно да се почне да се игра? Не планирам да играм нешо ranked, онака, за тепање време нишо компетитивно можеби арена и дали може све да се отвори и изигра PvE content-от без да плаќам вистински пари?
Реално дупка сум за card games, иам играно само меџик и онака бев, casual-ец.
Arena u nikoj slucaj ne igraj bidejki samo zijan ke si. Treba da gi znaes tamu kartite.
Igrajki ranked nisto ne gubis, ja cela godina ne mrdnav 3-4 mesta, a ionaka se resetira mesecno.
Tamu poise balansirana igra ke najdes otkolku na casual, spored mene.

Za kasno voopsto ne e, pve ne ti e tolku bitno na start, pocni so praenje gold i kupuvanje pakovi. Ili poslednite 2 ekspanzii gi kupi, bidejki u standard mode starite karti od ekspanzii ne igrat. Nema bolje igra za u wc na telefon. :D
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Arena u nikoj slucaj ne igraj bidejki samo zijan ke si. Treba da gi znaes tamu kartite.
Igrajki ranked nisto ne gubis, ja cela godina ne mrdnav 3-4 mesta, a ionaka se resetira mesecno.
Tamu poise balansirana igra ke najdes otkolku na casual, spored mene.

Za kasno voopsto ne e, pve ne ti e tolku bitno na start, pocni so praenje gold i kupuvanje pakovi. Ili poslednite 2 ekspanzii gi kupi, bidejki u standard mode starite karti od ekspanzii ne igrat. Nema bolje igra za u wc na telefon. :D
Топ. Мене поеќе ми беше за pve мисиите пошо ми изгледаат кул и у денот да утепам време или да релаксирам мозга. И wc наравно. :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
upload_2017-8-28_16-2-17.png

Ме измачија некои класи, ама конечно го завршив предизвикот :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ако случајно ти се наоѓаат линкови или слики од дековите сподели.Не сум во тек уште само со паладин го имам пројдено.
Од hearthpwn ги копирав сите што ги користев. Ги бришев како што поминувам, па немам сега листи. Повеќето се поминуваат со мурлоци кај што стратегијата е да тепаш пред да стигне до 7 мана :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom