GoPro камери

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.580
Поени од реакции
11.497
Se prodava nova GoPro hero 3 plus black edìtion. Otvorena e samo da se testira dali e ispravna, nisto drugo.
cena : 390 evra :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.638
Поени од реакции
252
А где је гаранција?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.248
Сакам да порачам камера од алиекспрес. Некој искуство со порачка да има и ако може да ми кажете на кои перформанси да обрнам повеке внимание при одбирањето на камерата. Значи блага веза неам што да гледам ( лично мене ми треба за да се снимам додека возам велосипед) А може да ми ставит и некој линк што отприлика да барам :D
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Сакам да порачам камера од алиекспрес. Некој искуство со порачка да има и ако може да ми кажете на кои перформанси да обрнам повеке внимание при одбирањето на камерата. Значи блага веза неам што да гледам ( лично мене ми треба за да се снимам додека возам велосипед) А може да ми ставит и некој линк што отприлика да барам :D
Мислам дека нема нешто посебно квалитетно на алиекспрес...
Најубаво ти е овие гоупро, многу се моќни! Ако имаш пари.. земи си вакво и јави ми се да пиеме кафе. :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.144
Мислам дека нема нешто посебно квалитетно на алиекспрес...
Најубаво ти е овие гоупро, многу се моќни! Ако имаш пари.. земи си вакво и јави ми се да пиеме кафе. :)
Има гледам некој замени за gopro на али , sjcam се вика, многу разлика во цена има а имаш споредби на ут меѓу двете разликата е многу мала ете види и сам на ут, не се разбирам воопшто во камери само сакам да ти кажам провериси пред да земаш , сеа gopro е gopro али ако не си при толку кеш ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Има гледам некој замени за gopro на али , sjcam се вика, многу разлика во цена има а имаш споредби на ут меѓу двете разликата е многу мала ете види и сам на ут, не се разбирам воопшто во камери само сакам да ти кажам провериси пред да земаш , сеа gopro е gopro али ако не си при толку кеш ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не се разбирам ни јас многу во тие технологии али имам глеано каква моќ имаат ГоПро, верувам дека има нешто исто квалитетно за помалку пари.
Да имам вишок кеш одма би си земал такво апаратче и ќе се евиндентираат луди работи у прво лице. :) Ќе капне нешто такво у скоро време..
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
29
сакам да си купам половнa gopro3 камера има ли некој што знае колку се движи реалната цена дека гледам на огласиве има такви и што ти ја даваат колку нова да купиш
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.833
Поени од реакции
9.986
Темава одамна е неактивна ама ај, да прашам :)
Каде може да најдам половен ваков држач/штипка и евентуално дан знае која им е цената?
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Има ли некој искуство со снимање сликање под вода со ГоПро. Конкретно за нуркање со маска и цевка, не со боци, за сликање на морски животински и растителен свет. Читам и правам споредби, ама во рака немам фатено ГоПро а и не сум многу многу по камерите, па не знам која би ми била најоптимална варијанта со цена и перформанси. Гледам дека Херо 3 е негде 300 евра ама не знам дали треба и кои додатоци се неопходни за под вода. Било какво мислење супер ќе ми дојде, одам на одмор за неколку недели па сакам годинава да се снабдам со подводна камера.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
985
Поени од реакции
985
Има ли некој искуство со снимање сликање под вода со ГоПро. Конкретно за нуркање со маска и цевка, не со боци, за сликање на морски животински и растителен свет. Читам и правам споредби, ама во рака немам фатено ГоПро а и не сум многу многу по камерите, па не знам која би ми била најоптимална варијанта со цена и перформанси. Гледам дека Херо 3 е негде 300 евра ама не знам дали треба и кои додатоци се неопходни за под вода. Било какво мислење супер ќе ми дојде, одам на одмор за неколку недели па сакам годинава да се снабдам со подводна камера.
Искуство со Gopro немам, ама еве ти линк за да ги видиш додатоците наменети за нуркање:
http://shop.gopro.com/EMEA/shopbyactivity/dive-bundle/dive-bundle-eu.html#/start=1
http://shop.gopro.com/EMEA/accessories/dive-housing-–-197-60m/AHDEH-301.html
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.638
Поени од реакции
252
Underwater housing-от кој стандардно доаѓа со Гопро ти е доволен + базата да ја залепиш или прицврстриш на нешто треба
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Најверојатно ќе земам Ентри Левел плус држач, пошто сум почетник не сум снимал под вода, башка е три пати поевтин од Херо 4. Само ми мати ум што нема екран што не можам да видам што ќе сликнам и снимам.
Во пракса дали се слика со ГоПро дали има добар стабилизатор пошто во вода се движиш, зборам за основната верзија Ентри Левел.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.757
Поени од реакции
13.243
Момци да не знаете кај нас каде се продава опрема/додатоци за ГоПро?
 
На врв Bottom