GoPro камери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Баш дојдов на темава да го постирам.

ЗАКОН се, големо браво за дечките
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
958
Поени од реакции
170
Топ се направени клипчињата, има доста интересни ефекти што ме интересира како ги имаат изведено.

Иначе, пошто е за ГоПро тема, да се пофалам и со моите снимени со ГоПро 2ка. Ако имате прашања околу камерчињата (кец, двојка, тројка), слободно прашајте.А ова ми е јутуб каналот кај што ставам клипчиња. Не сите се снимани со ГоПро, некои се комбинација со ДСЛР. Па манете еден сабскрајб ако ве бендисаат, планирам уште да снимам и да ставам.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.151
Поени од реакции
3.465
Имате, сте имале, планирате да купите?

Предностите верувам дека сите ги знаеме (мала камера која може да се носи и закачи секаде, водоотпорна, одличен широк агол и тн.), но кои се мааните? Ако сте сопственик, од каде ја имате купено, кој модел, која цена и тн.?


Исто така, дајте да видиме некое видео снимено со GoPro :)

Кај нас гледам дека Pro Sport ги продаваат и цените им се речиси идентични како од официјалниот сајт, но се наоѓаат камерчиња и по огласиве - најчесто од авантуристи на кои им поминал „филмот“, затоа што сфатиле дека покрај снимката за кул видео потребна е и добра видео обработка :)

Нормално, ако продавате или сакате да купите нешто, слободно користете ја темава за размена на информации и понуди :)

Траката е многу добра. Кој не ја знае еве ја

 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.248
Гледам на Алиекспрес се доста поефтини камериве. Што мислите, вреди да се ризикува да се нарача или!?
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
305
Гледам на Алиекспрес се доста поефтини камериве. Што мислите, вреди да се ризикува да се нарача или!?
Нарачај си и кога ќе ти цркне кинески срање ќе кукаш. Од оригинал поубаво нема.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
63
Од кај Али ако купиш патики едната ја добиваш 45 другата 43 не па камера да зимаш од таму.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.570
Поени од реакции
182.728
Од кај Али ако купиш патики едната ја добиваш 45 другата 43 не па камера да зимаш од таму.
Кој ти рече? :) три пара патики досеа иам порачано од Али експрес, првите два пара претрчаа 300 километри и ништо не им фали освен перење, пред недела дена уште едни земав. Ако купуваш од докажан продавач со огронен број продажби нема утка.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
63
Ако најдеш негде лева џорданка ретро 11 45ка пиши на пп да комплетирам нарачкава : ))
 
На врв Bottom