GoPro камери

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.298
Поени од реакции
28.937
Имате, сте имале, планирате да купите?

Предностите верувам дека сите ги знаеме (мала камера која може да се носи и закачи секаде, водоотпорна, одличен широк агол и тн.), но кои се мааните? Ако сте сопственик, од каде ја имате купено, кој модел, која цена и тн.?


Исто така, дајте да видиме некое видео снимено со GoPro :)

Кај нас гледам дека Pro Sport ги продаваат и цените им се речиси идентични како од официјалниот сајт, но се наоѓаат камерчиња и по огласиве - најчесто од авантуристи на кои им поминал „филмот“, затоа што сфатиле дека покрај снимката за кул видео потребна е и добра видео обработка :)

Нормално, ако продавате или сакате да купите нешто, слободно користете ја темава за размена на информации и понуди :)

 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.305
Поени од реакции
979
Неам ама сакам да купам, не би ја зел тројката зошто и не ми треба у пичку матер квалитет, поголемата разлика мислам дека е што тројката вадела ептен добро видео при слабо светло, навечер.
Планирам летово неколку тури со велосипед да правам, па баш и поради таа причина сакам да ја земам, малечка, квалитетна, можам каде сакам да ја монтирам на точакот и има waterproof кутивче плус. :)
Инаку, пушти фулскрин 1080п и уживај.
 
П

Паган-др

Гостин
Имам еднаш користено, за заебанција, зимово у Маврово. За на рака е добра, прикачување, праи мерак, ама не би купил.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ги следам на твитер, јутуб кога ќе стават слика или некое ново видео лиги ми течат.

Не дека ми треба, ама сакам да набацам едно за летово. Не нешто по екстремни спортови, ама на точчак, кола, мотор онака едно видео да склопам да ми помини меракот :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Колку е отприлика настаро да ја земеш ? Редовно возиме со мотори добро видео би испаднало со камерче на тркалото ставено едно видео да се направи :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.298
Поени од реакции
28.937
Колку е отприлика настаро да ја земеш ? Редовно возиме со мотори добро видео би испаднало со камерче на тркалото ставено едно видео да се направи :)
Зависи кој модел, која верзија и тн... Се наоѓаат и за 100-тина евра, од најстарите :)
Еве една за 150, меѓутоа, мислам дека за нешто ситно да доплатиш, повеќе ти се исплати нова.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Зависи кој модел, која верзија и тн... Се наоѓаат и за 100-тина евра, од најстарите :)
Еве една за 150, меѓутоа, мислам дека за нешто ситно да доплатиш, повеќе ти се исплати нова.
Ја гледав таа најслабата варијанта окулу 350 евра беше...а со 350 евра би направил многу попаметна работа, ама пуста загреаност по вакво камерче ..
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.298
Поени од реакции
28.937
Ја гледав таа најслабата варијанта окулу 350 евра беше...а со 350 евра би направил многу попаметна работа, ама пуста загреаност по вакво камерче ..
Најслабата (ама од најновата серија на камери) на ново ти е 15.500 во Про-спорт, барем според нивниот сајт (го пишав горе) :)

А воопшто не е слаба...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Најслабата (ама од најновата серија на камери) на ново ти е 15.500 во Про-спорт, барем според нивниот сајт (го пишав горе) :)

А воопшто не е слаба...
Не не не реков дека е слаба, туку поинаков ми беше зборот за разлика од другите кои се 11мп и 12 ... беше за 200 евра поефтина :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.312
Ако има некој поефтинко нешто за продавање, нека се обрати на ПМ.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.676
Најслабата (ама од најновата серија на камери) на ново ти е 15.500 во Про-спорт, барем според нивниот сајт (го пишав горе) :)
Да, ама претеруваат... штрафче да сакаш екстра да земиш е 1500 денари. А за ваквите има миљарда додатоци: да се фиксира на гради, кацига, рака, точак, стапче/штека, кола и тн... и уште 15.500 не те расправаат за џиџавки.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.298
Поени од реакции
28.937
A лудаков? :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.298
Поени од реакции
28.937
GoPro во вистински раце, супер сценарио, супер ефекти = супер спот. Барем мислам дека е снимано со GoPro... :)


 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
GoPro во вистински раце, супер сценарио, супер ефекти = супер спот. Барем мислам дека е снимано со GoPro... :)
првото е со старата, второто е со новата gopro

сорс:на реддит ги имаше дечкиве, го постираа линкот и коментираа самите
 
На врв Bottom