Google+

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
После еден ден користење...
За сега ми изгледа фино. Нема народ, нешто слично како Фејсбук пред 3-4 години, штама.
Инаку чисто, фино направено, се функционира перфектно за сега. Андроид апликацијата исто е супер, мада ја немам баш тестирано. Останува да почекаме повеќе народ па да видиме дали ќе го биде.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
643
Поени од реакции
511
После еден ден користење...
За сега ми изгледа фино. Нема народ, нешто слично како Фејсбук пред 3-4 години, штама.
Инаку чисто, фино направено, се функционира перфектно за сега. Андроид апликацијата исто е супер, мада ја немам баш тестирано. Останува да почекаме повеќе народ па да видиме дали ќе го биде.
Можиш да поканиш други да се приклучат?
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Можиш да поканиш други да се приклучат?
За жал, не. Системот на покани функционира доста чудно. Доколку неколку пријатели те стават во своите “кругови“, ќе добиеш покана автоматски. Барем така изгледа. Јас не сум ни сигурен како добив покана, едноставно двајца ме ставија и само се пријавив. Толку. Како и да е, пријави се и чекај, па ќе ти пратат покана од google.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
За да праќате покана: Одете Share на некоја објава и наместо име на некој круг, внесете го мејлот на тој што сакате да го поканите.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
гугл+, нешто слично на фејсбук?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Facebook ќе биде поразен од ова многу брзо :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Поканите функционираат но некогаш од гугл+ ги затвораат регистрациите, па така и со покана некогаш не може да се регистрирате.Само треба да фатите добар тајминг (мислам погоре некој праша за регистрации и покани)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Доволно е само да им работи добро групниот чат добро и го победуваат ФБ гарант :) А и ФБ шо мислеше со истиот дизајн 10 години? Монотонија стана веќе :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Доволно е само да им работи добро групниот чат добро и го победуваат ФБ гарант :) А и ФБ шо мислеше со истиот дизајн 10 години? Монотонија стана веќе :)
FB во Среда ќе донесе групен видео чат вазиран на Skype.
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Ќе може некој да ми прати покана за да се регистрирам на социјалнава мрежа од Гугл?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
FB во Среда ќе донесе групен видео чат вазиран на Skype.
Orly? Коа им се појави конкуренција, тогаш им текна. Ако арно е конкуренција, не е убаво да си сам на врвот, мрзата брзо надвладува и прогресивните работи се ставаат у фиока за црни денови. Али ете изгледа израчунале дека сеа се тие денови...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Додека ги нема сликите со напрчени усни подобро ќе биде. Не им кажувајте за плусов на оние со веце шема.
 

SexMaster

Зависник
Член од
3 јули 2011
Мислења
40
Поени од реакции
5
Јас мислам дека Google+ ако не го прејде Facebook ке му биде барем голема конкуренција ... Заради тоа што пред се креатор е google,плус исто така google го има и YouTube и др останати сервиси кои се меѓу најкористените така да можен е пресврт во социјалните мрежи но не верувам дека тоа ке се случи наскоро... поради тоа што нема кој што не знае за фејсбук од 4-99 год xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom