Google+

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување
V

Vollstandig

Гостин
Дефинитивно овој ќе се пробие повеќе и од фејсбук. Кога гугл вади нешто нештото е феноменално валјда ќе има picture share преку чатот, видео повици, аудио и слично, уствари валјда ќе биде дефинитивно нешто повеќе:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ќе биде нешто повеќе затоа што ВЕЌЕ ЗНАЕ што фали на фејсбук (малку педерска игра).

Ќе направат фејсбук со плус некои додатоци а ќе одземат (пример) тоа спамирањето и игрите.... и ќе направат нов FACEBOOK. (значи сепак FACEBOOK, не е ништо оригинално)

А деке ќе го стигнат Facebook со корисници..... можно е накај 2020.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ќе биде нешто повеќе затоа што ВЕЌЕ ЗНАЕ што фали на фејсбук (малку педерска игра).

Ќе направат фејсбук со плус некои додатоци а ќе одземат (пример) тоа спамирањето и игрите.... и ќе направат нов FACEBOOK. (значи сепак FACEBOOK, не е ништо оригинално)

А деке ќе го стигнат Facebook со корисници..... можно е накај 2020.
Игри ќе излезат и на Google+, само прашање на време е... одамна Google работат на платформа за игри.

It looks like Google has some big features planned for Google+, including a Google Games product.
Engadget dug up some interesting pieces of the Google+ code. Specifically, I was interested in the references to “Google+ Games.”

The references to game invites and Google+ Games seem pretty clear. And while Google could always choose to scrap a Google+ Games product before its launch, we don’t think that’s what will happen here. The reason being Zynga, the creator of FarmVille, CityVille and many more social games.
Google invested more than $100 million in Zynga last year. The investment was designed to be part of a larger partnership, sources have told us. That partnership, we believe, will culminate with the launch of Google+ Games. And you can bet that Google+ will prominently feature games from the social gaming giant.
We doubt it will be long before we learn more about Google+ Games. Zynga is expected to file for its IPO in the next few days, and we bet there will be a few references to what kind of partnerships it’s exploring with the search giant.

Него како што гледам како се одвиват работите во „only invite“ периодот, фејсбукџиите ќе си останат таму... некако не ми изгледаат заинтересирани за откривање на други технологии. Пак ги гледам твитерџиите и на Google+.​
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ќе ми сендне некој покана? :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ќе ми сендне некој покана? :)
Ја се пријавив за бета, само одреден број на корисници имаат привилегија да користат google+ така да мислам дека нема покани (yet)
Иначе, кај и да е ќе се префрлиме на ова еден ден.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Г

Грејвдигер

Гостин
Ќе ми сендне некој покана? :)
Ја се пријавив за бета, само одреден број на корисници имаат привилегија да користат google+ така да мислам дека нема покани (yet)
Иначе, кај и да е ќе се префрлиме на ова еден ден.

Пратете gmail ќе ви пратам покана. (бидна работа)
 
С

сашенко

Гостин
Ке мора регистрација на ова или ке може да се користат гугл акаунтите?Користам гугл 5 години...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ке мора регистрација на ова или ке може да се користат гугл акаунтите?Користам гугл 5 години...
Гугл акаунтот го користиш и се најавуваш со него. Само при „регистрацијата“ ќе треба да внесеш име и презиме со кое сакаш да те прикажува на мрежава.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77
Кај мене се појавува проблем



This feature is not available for your account

You must be over a certain age to use this feature.
Да не знае некој како се мењаат личните години на маилот?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ја искрено ке бидам најсреќен човек на цел свет ако пропадне фејсбук а гугл не се сомневам дека ке се пробијат со социјалнава мрежа...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Лично, што се однесува до приватноста и сигурноста, побрзо би им оставил лични податоци на Google, одколку на Facebook.
Гугл се најголемите екплоататори на лични податоци. Сиот емаил ти го читаат. Се што пребаруваш складираат и најдолго ги чуваат тие податоци споредено со останатите. Од нивниот прелистувач ти ја следат секоја страница што ја посетуваш.
Имеријалистички ѓубрина.

И другиве следат ама помалку и барем те прашуваат дали да ти ја следат секоја посетена страница. (suggested sites во IE се вклучува и исклучува)

Жив пример е Gmail. Колку просто изгледа а е многу подобар од Yahoo, Hotmail.. И што е најбитно ги има сите нивни опции :)
Се надевам дека ова ќе биде погодок. Иако до сега се што има направено GOOGLE мене лично ми се допаѓа.
Wave, Buzz..
Мене хотмаил попрактичен ми е.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Гугл се најголемите екплоататори на лични податоци. Сиот емаил ти го читаат. Се што пребаруваш складираат и најдолго ги чуваат тие податоци споредено со останатите. Од нивниот прелистувач ти ја следат секоја страница што ја посетуваш.
Имеријалистички ѓубрина.
А на Фејсбук знаеш колку време ти остануват податоцит? 16 месеци :)
Но гугл не ги дава тие информации на никој, додеа на Фејсбук се има случувано тие што соработуваат со нив да добиваат ваши информации, мејлови и сл. Гугл ги користи за подобрување на нивните сервиси.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Мене хотмаил попрактичен ми е.
Твое лично право. Гоогле за мене е подобар, побрз и нормално нема грешки.. Башка IMAP, POP и не треба дополнителни плаќања.. Се функционира одлично.
Чисто за споредба, доколку имаш мејл на Gmail во ист момент кликни најава на двата на ист пребарувач и види кој побрзо ќе ти се отвори :) и ќе те спреми за пишување порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom