Game of Thrones

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Абе многу војни во историјата, а и во светот на Мартин кој е заснован на историјата, се воделе и се водат ради жена/жени, тој примат никој не ви го одзема. :D
Не. Речиси ниедна. Ни тројанската :)[DOUBLEPOST=1501714179][/DOUBLEPOST]
ПС Што се дешава со Дорн? Постојат други благородни куќи? Постојат генерали или кучкиве беа алфа и омега без нив цела држава сеа колабира.
Поентата на ова со Дорн беше да го покажат тој downfall кој сами си го создадоа. Го убија Доран газдата шо им беше заедно со тој црнецот со фината секира (за кој се уште не можам да преболам што не видов како ја употребува) и латино заводникот Тристан, па кога Јурон ги уби со нивните оружја целта беше симболично да се прикаже тој самосоздаден пад. А пошто направија преврат во куќата, да они се алфа и омега пошто веројатно они ги поставуваат сите раководни кадри. А за кур не ги бива. Филер карактери.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Било кое од другиве три ако ги каже, Санса ќе мисли дека малиот се надувал и трипа, или дека уште му е лошо од падот од првата сезона и има сериозен brain damage :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
https://youtu.be/9L4bRXL94Ws

Го обожавам Лорд Бејлиш.
Само тој знае вистински да ја игра оваа игра на тронови.
Све друго е лук и вода.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не е ко да е збрлавен пошто го гледа минатото иднината и сегашноста на секаде и е пун информации и му зуе главата.
а) кажал глупост зашто е збрлавен у моментот, башка сам објасни дека фрагменти гледа а не комплетни информации што значи може тој дел со рејпот и не го регистрирал
б) намерно кажал така пошто знаел шо ке се деси ако не го каже тоа и било полошо него да го каже пошто ја гледа иднината

Сеа језда ова е играње devils advocate ама не претерувајте типот се поврза со дрвото.

- You will now become the three-eyed raven.
-- Am I ready?
- No.

Немаше избор. Не беше спремен. Information overload. Нормално дека е зомба.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.342
Поени од реакции
79.153
https://youtu.be/9L4bRXL94Ws

Го обожавам Лорд Бејлиш.
Само тој знае вистински да ја игра оваа игра на тронови.
Све друго е лук и вода.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
оноа - Слушај Џон, сакам сестрати да ја ебам, му беше маестрален потег
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.342
Поени од реакции
79.153
И да знаеш дека ќе ја изебе до крај.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не зборам за тоа дали ќе ја изебе или не*, само викам дека потегот на признавање на сопствените намери пред Џон, му е идиотски (заедно со уште неколку потези негови минативе две сезони). Не е тој што беше прва, втора сезона. D&D постепено го оглупавуваат ликот и знам зашто, али за тоа не би сега.
ОК можда тоа му била идејата - да го изнервира Џон за он да носи глупи одлуки за други ствари, али можел тоа да го напраи и на друг начин, наместо отворено да ги покажува сопствените намери.

* се трудам да не зборам на форумов за работи што можда или не би се десиле, пошто го прочитав leak-натото сценарио за сезонава
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Не зборам за тоа дали ќе ја изебе или не*, само викам дека потегот на признавање на сопствените намери пред Џон, му е идиотски (заедно со уште неколку потези негови минативе две сезони). Не е тој што беше прва, втора сезона. D&D постепено го оглупавуваат ликот и знам зашто, али за тоа не би сега.
ОК можда тоа му била идејата - да го изнервира Џон за он да носи глупи одлуки за други ствари, али можел тоа да го напраи и на друг начин, наместо отворено да ги покажува сопствените намери.

* се трудам да не зборам на форумов за работи што можда или не би се десиле, пошто го прочитав leak-натото сценарио за сезонава
Штета ако во тоа сценарио пишува дека ќе го кикнат на крај. А зошто го оглупуваат незнам, ама ако и тоа е спојлер подобро да не знам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.342
Поени од реакции
79.153
Штета ако во тоа сценарио пишува дека ќе го кикнат на крај. А зошто го оглупуваат незнам, ама ако и тоа е спојлер подобро да не знам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Сценариото е само за оваа сезона. А и такви ситници, како дали некој некого ќе изебе - нема, него се само реченица две за епизода.
 
Последно уредено:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.245
Поени од реакции
8.317
https://youtu.be/9L4bRXL94Ws

Го обожавам Лорд Бејлиш.
Само тој знае вистински да ја игра оваа игра на тронови.
Све друго е лук и вода.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Kolku mamese izjavava na Bejlis koga go gledav trejlerot... za koga ja izgledav epizodata da se razocaram


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom