Game of Thrones

Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Јас сум сигурен во себе, ќе издржам :p
Не сум во толкаво искушение да ги читам книгите...on second thought, може само првата да ја прелистам :giggle:
Па тоа е и проблемот, заразно е , ќе ја почнеш првата и......оп , кога ќе видиш , си стигнал до последната :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Сигурни сте дека ќе издржиме бе до втората сезона без да порачаме или исчитаме во пдф книгите?
Јас веќе почнав да се сомневам во себе , а тек заврши сезонава , месеци се во прашање , 7 доолги проклети месеци колку и 7 кралства! Стари и нови богови , дајте ми сила! :unsure:
I am not that strong.
I am a week person i started reading on wikipedia . Now i will download the books in pdf.
I am doomed.
F..k it .
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Дај да положиме заклетва како овие од Ноќната стража, кој ги исчита книгите се знае што му следува хаха

инаку за white walkers тој на почетокот во првата епизода што ги уби тиа двајца ми изгледа побрз и посилен од другите, најверојатно има оригинални т.е. колку се постари толку се поопасни, овие новозаразените не беа нешто нај нај, како и да е не знаеме колку ги има бројчано можеби се илјадници така што ќе треба доста огин што доведува пак до еден заклучок ќе треба помош од змејчињата xD

 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
TONIGHT WE DINE IN WESTEROS!

summer is running.
чиао gotfags до касна зима.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не работаат линковите тие погоре ќе мора на google да бараме
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Кој ќе чека до пролет... едвај се додржав да не ги прочитам книгите пред време а тек до пролет... уффф...
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Не работаат линковите тие погоре ќе мора на google да бараме
Мислам дека сите четири книги сосе поштарина се некаде околу 1200-1300 денари да ги нарачаш од амазон. Види некоја страница позади, има напишано некој кој ги купил, мислам дека се исплати да се купат од секој прав фан на серијата.
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Јас ги порачав од Amazon.com и чекам да стигнат средината на јули. Со достава до дома чинат 1.190 денари сите 4 книги пакувани во кутија.

Инаку, финалето на серијата беше едноставно ЕПСКО (во недостиг на повозвишен и поадекватен збор). Не знам како ќе издржам до другиот април :( Се надевам дека нешто ќе ги предомисли HBO и дека можеби ќе ја дадат малку порано :)

П.С. Сите фанови можат да се придружат на community страницата Игра на Тронови на facebook. Поздрав до сите фанови!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Првиот пат кога го видов The Wall :eek:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281

The King In The North!!!
Морници ми лазат на сценава .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom