Game of Thrones

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
60.000 полуспремни њуфегс vs 40.000 Дотракијци

winter is coming...
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
И ја претпоставував дека ќе го заебе на крај. Ама се мислам дека Ned Старк ќe го земе престолот а не тој копиљот.
Па и самиот му рече дека голема грешка е што му верува а го осетив дека е лошко уште кога ги учеше курвите, се очекуваше од него такво нешто али не толку брзо!

Сепак , од самото име на серијата , а и од досега виденото , се очекува низ епизодите да е права калакурница , хаос , баш игра на престоли-тронови! На моменти дури ми се чини и дека Гај Ричи замешал прсти во сценариото :)

Допрва е интересното. Епски битки , walkers , дотракијци , зимата а можеби подоцна и змејови :sneaky:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Иии не веруем дека до змејови ќе ја донесат работава
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Иии не веруем дека до змејови ќе ја донесат работава
Претпоставувам а и сакам да верувам дека ќе има змејови, ќе нема по-epic серија!
Што знам, им посветија доволно внимание и некои интересни детаљи низ епизодите.......
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Да ама змејови подобро со walkers да е одколку со змејови
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
А зошто не и двете! Со оглед на тоа што во секоја нова епизода има по некој нов лик, серијата има голема подлога и можност да се вметнат и тие! Огромни пространства и предели , 7 кралства , племиња, надвор од ѕидот....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.342
Поени од реакции
57.956
Има сај-фај елементи серијава?
Има фај елементи :)
Има разлика помеѓу Science Fiction и Fantasy жанровите, овде нема ни S од Science, освен ако не направат во некој момент Deux ex Machina како во Monty Python's Life of Brian, па да излезе некој вселенски брод од некаде :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.672
Game.of.Thrones.S01E00.720p.HDTV.x264-CTU.torrent

Aj и јас ќе ја почнам. Ме настрвивте, fuckers. Зборот ми беше, ова шо е? Треба да го симнувам и глеам?

Inside Game of Thrones е потпишана.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Game.of.Thrones.S01E00.720p.HDTV.x264-CTU.torrent

Aj и јас ќе ја почнам. Ме настрвивте, fuckers. Зборот ми беше, ова шо е? Треба да го симнувам и глеам?

Inside Game of Thrones е потпишана.
Не, не го гледај. Има многу спојлери, трае негде 10тина минути, џабе ќе го спушташ. Имаше уште едно слично, се викаше Exclusive preview, немаат врска, само што се полни со спојлери.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom