Game of Thrones

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нит знам нешто, нит сакам да знам, пред да почне седма сезона се држев настрана од сите извештаси за снимања, спојлери, ликнати сценарија, интервјуа.

Истото и сега го практикувам, нит читам нешто поврзано со серијата, макар биле и најбезвезни интервјуа со актерите, кога ќе дојде месец дена пред премиерата на новата сезона во 2019 може само да изгледам некои рекапитуларни видеа чисто да се потсетам на приказната и на некои детали и тоа ќе биде.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Нит знам нешто, нит сакам да знам, пред да почне седма сезона се држев настрана од сите извештаси за снимања, спојлери, ликнати сценарија, интервјуа.

Истото и сега го практикувам, нит читам нешто поврзано со серијата, макар биле и најбезвезни интервјуа со актерите, кога ќе дојде месец дена пред премиерата на новата сезона во 2019 може само да изгледам некои рекапитуларни видеа чисто да се потсетам на приказната и на некои детали и тоа ќе биде.
Negde 2 nedeli pred prva epizoda si gi pushtash site sezoni da si gi izgleash na raat da se setish na se :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
си ја репризирав серијава во текот на летово, и дефинитивно 7-мава сезона е убедливо најлоша...каков само лош дијалог, глупави сцени и ептен лош фан сервис..ја памтев како возбудлива и доста добра сезона, ама веројатно поради хајпот и гледањето една епизода неделно...само визуелните ефекти беа подобри од предходните сезони, друго ниш...
се надевам последнава сезона ќе биде ниво погоре..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
здраво на сите одамна се спремам да ја гледам серијава ама се нешто ми искрснува ги спуштам моментално сезона по сезона дали ке вреди да се гледа или губење на време или според вкус ?? баш сум љубител на вакви средновековни приказни. некој да ме посоветува со нешто
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
здраво на сите одамна се спремам да ја гледам серијава ама се нешто ми искрснува ги спуштам моментално сезона по сезона дали ке вреди да се гледа или губење на време или според вкус ?? баш сум љубител на вакви средновековни приказни. некој да ме посоветува со нешто
posle gospodar na prstenite ova e edno od najdobrite koe e nekogas napraveno uzivaj
 
K

kicodarker

Гостин
Серијата е преобемна,премногу жанрови опфаќа има доста длабоко разработени приказни ликови одлична актерска екипа, феноменална продукција,затоа и испаѓа најгледана серија. Непредвидливиот развој на настаните ја прави уште поинтересна за гледање. Се надевам следнава сезона нема да ја усерат и долго очекуваните расплети онака безвезе да се разрешат типично ко шпанска серија сите среќни и весели.
Ако не си ја гледал сеуште,имаш еден куп епизоди за гледање.
Јас кога ја почнав беше втора трета сезона па убиствено досадно беше чекањето следна сезона/следна епизода секоја недела...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
здраво на сите одамна се спремам да ја гледам серијава ама се нешто ми искрснува ги спуштам моментално сезона по сезона дали ке вреди да се гледа или губење на време или според вкус ?? баш сум љубител на вакви средновековни приказни. некој да ме посоветува со нешто
Ne da vrede bate, pojaka serija nema da ima. Bas kako so spomnaa pogore ima nepredvidlivi i neocekuvani nastani.
Ke uzivas (y)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
дали ке вреди да се гледа или губење на време или според вкус ??
nz stv nz

1000 strani se napraeni vo temava

cela mk ima glasano so sredna ocena upload_2018-11-24_8-13-43.png

nz stv vredi li ova ili dzabe ke si gubam vreme

nekoj da me posovetuva nz dali sum bremena????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom