Game of Thrones

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Могуќе ли е намерно да чекаше Снешко да дојде змејот? Сепак е најмоќниот Ворг во серијата, а и се работи за моќни магични суштества не е голем leap за мене да претпоставам дека ги осеќа некако. Неговата армија не чувствува болка ама е исто толку ранлива (ако не и повеќе) на оган, убаво би му дошло змеј и на негова страна во секој случај.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
А сите мислевме дека овие не можат во вода, затоа после кога видоа дека каменот овој што го фрли остана горе на ледот се залетаа да ги напаѓаат :toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Што е работава со овој Бенџен и него да не му кажа лорд оф лајт да чека позади ѕидот 6 сезони за да го спаси light bearer? Епизодава ме потсети на филмовите со Рамбо, сега претпоставувам ќе гледаме преговори наредна епизода и можен заплет за наредна сезона.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Приказната на Арја веќе нема смисла, скроз се изгуби. Најпрво прави листа после тоа испаѓа дека на таа листа луѓето не треба да ги убива, сега нешто и прави филмови на сестра и ко демек таа е никој и сега може маски да менува ууу страшно. Што е целта сега на Арја? Да ги плаши децата со маските?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
vo sezonava najmnogu zabega tirion mi se cini sekoj potez mu e cist promasaj ,nikakvo fajde nema da imaat od zombito sto go fatija ,nego na ceresi ke i otvorat prostor za manevri ,ednostavno taa nema da ucestvuva vo borba protiv night king ovie ke bidat desetkovani i posle toa ke stanat lesen plen za platenicite na ceresi,mn ja istupiija ,duri smetajki na toa kolku e pokvarena ceresi mozam da zamislam i varijanta da gi napadne od zad grb vo ekot na borbata so night king ,zato smetam deka tirion intelegentnoto dzudze ovaa sezona iskina so promasvanje strategiii
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ја изглеав епизодата што е денес поставена на Замунда, која трае еден час и единаесет минути, наводно 5 минути подолго од онаа што ликна пред некој ден пошто таа ми кажаа дека е еден час и 6 минути.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Ја изглеав епизодата што е денес поставена на Замунда, која трае еден час и единаесет минути, наводно 5 минути подолго од онаа што ликна пред некој ден пошто таа ми кажаа дека е еден час и 6 минути.
5 миниту е подолго оти ликната нема кредитс
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ја изглеав епизодата што е денес поставена на Замунда, која трае еден час и единаесет минути, наводно 5 минути подолго од онаа што ликна пред некој ден пошто таа ми кажаа дека е еден час и 6 минути.
Да не е заради кредитс на крај + preview за финалето?
Мислам дека во тие моменти таа вопшто не гледаше накај нив, нели ја грабна тој (искрено забораив како се вика, можно е да беше некој од Night's Watch дојден во Кингс Лендинг). Како и да е, писмото што го прочита доста и' го помати умот, а веќе претходно виде како таа не го заштити Џон во негово отсуство.
Што е работава со овој Бенџен и него да не му кажа лорд оф лајт да чека позади ѕидот 6 сезони за да го спаси light bearer? Епизодава ме потсети на филмовите со Рамбо, сега претпоставувам ќе гледаме преговори наредна епизода и можен заплет за наредна сезона.
Заборави дека во 6та сезона ги спаси Брендан и Мира? Објасни дека се борел со ВВ, го прободеле, но после го спасиле Децата и му ставиле драгонглас во срцето. Оттогаш работел како помошник на Three-eyed Raven.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Баш ме интересира каква ќе биде гледаноста за оваа епизода, со оглед дека за ликнатата 4та епизода (ок, таа беше во шит квалитет искрено) гледаноста беше релативно висока, над 10 милиони за премиера (плус уште неколку милиони сигурно отпосле).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom