Game of Thrones

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Па битен е за да се бори против брат му. Нели брат му е жив и ќе се бори за Серси, а овој за Sparrow или што би рекол Трпе, за Врабецот. :)
i jas mislam deka toa ke e
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Леј кое ѓубре е!
Без нотиф ми ја става, скришно, педерски..,
Ти да не беше ќе видев за некој месец и ќе се чудев, што ме носи до прашањето зошто ти повеќе од мене ми ги следиш опомените :cautious:
Обично сум многу обзрвнт и веднаш ми падна во очи нешто различно кај времето на постот. Првпат читам такво нешто „погледни опомена“ :D
/Anon off of off topic
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Обично сум многу обзрвнт и веднаш ми падна во очи нешто различно кај времето на постот. Првпат читам такво нешто „погледни опомена“ :D
/Anon off of off topic
Ти дале мод а се не сечаш :D

/Ana off of off topic
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Tommen Baratheon meet your cousin Martin Lannister :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.065
Поени од реакции
36.662
Него се сеќавате Серсеи кога пушташе убијци насекаде да го убијат Тирион , и кога и донесеа еден куп глави од џуџиња , а тој шо го монтираше планината одбра една глава оти му требало за проектот?:pos: Проектот бе :pos: кое лудило би било на толкаво мажиште да му опнат глава од џуџе.:pos:

Да се надеваме дека ќе го видиме конечно до крај сезона.:icon_mrgr:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.154
Поени од реакции
35.014
Ремзи од старт сам има 2:1 бројчана предност, плус не знаеме колку луѓе имаат Карстарк и Умбер, со Старкови се само Мормонт и Хорнвуд, неутрални или не знаеме за кој се Гловер, Мандерли, Рид, Дастин (од поважните).
^ Рид се најверојатно со Старкови .. пошто нели Џоџен и Мера се од таа куќа
Да ама и Рид си се башка куќа.
Како „башка куќа“? Meera му е ќерка (и воедно наследничка) на Howland Reed, лордот од Graywater Watch. Howland му бил пријател на Едард Старк, и освен него, единствениот преживеан во битката кај Tower of Joy - сезонава го видовме преку „патувањата“ на Bran.
Howland_Reed_ToJ.png
Рид-ови се познати како добри воини, иако живеат во мочурливи предели, и дефинитивно имаат војска која би можела да биде сојузник со Џон Сноу, зашто ако некој од Северот памти, тоа се сигурно тие. Само не знам зошто не побараа помош од нив.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Како „башка куќа“? Meera му е ќерка (и воедно наследничка) на Howland Reed, лордот од Graywater Watch. Howland му бил пријател на Едард Старк, и освен него, единствениот преживеан во битката кај Tower of Joy - сезонава го видовме преку „патувањата“ на Bran.
Прегледај го приврзокот 149468
Рид-ови се познати како добри воини, иако живеат во мочурливи предели, и дефинитивно имаат војска која би можела да биде сојузник со Џон Сноу, зашто ако некој од Северот памти, тоа се сигурно тие. Само не знам зошто не побараа помош од нив.
има шанси да го видиме greywater watch во наредната епизода (се надевам) .
интересно е што ако сакаш да комуницираш мораш да појдиш таму, пошто замокот му се движи и Маестрите неможат да ги обучат гавраните да летаат до таму :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.154
Поени од реакции
35.014
има шанси да го видиме greywater watch во наредната епизода (се надевам) .
интересно е што ако сакаш да комуницираш мораш да појдиш таму, пошто замокот му се движи и Маестрите неможат да ги обучат гавраните да летаат до таму :)
Да, да, сакав да спомнам и тоа. Интересно ќе биде и дали ќе го најдат замокот, зашто нели е на floating island. :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.767
@Zlatikevichius
Мислев каде се војниците на старкови,овие си се посебни куќи со своја војска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom