Game of Thrones

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
На Ремзи не му требаат 14.000 војници, доволни му се само 20 добри луѓе.
Ако не налета на ДРУГАРЧЕТО:icon_mrgr:(ако е на стража го јаде стапот Ремзи):pipi:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Бејлиш за да ја легне Санса и за биде Warden of the North ако треба ќе оди сам да се бори против Болтон. Иако оваа глупава го одби прво, сега штом му пиша писмо сигурен сум дека ќе им влезат од позади на Болтон. Не ми е јасно само зошто не отидоа да побараат помош од Мандерли. Тие не беа со Болтон мислам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.553
Поени од реакции
43.105
sea neznam kolku e izvodlivo ali na reddit ima interesna teorija za waif-ot i arja, odnosno, deka vsusnost The Waif e Arja, deka arja e vsusnost inner self, delot sto treba da umre za da ona stane del od niv.

In a way, The Waif is no one. Her only mission is to kill off Arya, the inner Arya, the one who can never be one of them.

Fakt e deka samo Arja i Jaqen ja gledaat, sekogas znae kade e Arja, i znae koga laze i koga ja zbori vistinata, momentot koga bara dozvola od Jaqen za da ja ubie Arja, ja dobiva bez problem a on deluva zadovolno i mislam rece samo neka ne pati, taka nesto ...

:toe:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Зошто е толку битен Хаунд за приказната па го вратија искрено не ми е баш јасно. Единствено што знам за него е дека го мрази брат му поради случката со огинот. Некако ептен далечна ми се чини приказната да се сретнат тие двајца пак. Друга некоја идеја што ми текна сега е можеби пак ќе се спои со ова Братството кое што не сме го виделе повеќе сезони. Можеби следниот лик што ке го вратат ќе биде Берик и неговиот свештеник.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Зошто е толку битен Хаунд за приказната па го вратија искрено не ми е баш јасно. Единствено што знам за него е дека го мрази брат му поради случката со огинот. Некако ептен далечна ми се чини приказната да се сретнат тие двајца пак. Друга некоја идеја што ми текна сега е можеби пак ќе се спои со ова Братството кое што не сме го виделе повеќе сезони. Можеби следниот лик што ке го вратат ќе биде Берик и неговиот свештеник.
Па битен е за да се бори против брат му. Нели брат му е жив и ќе се бори за Серси, а овој за Sparrow или што би рекол Трпе, за Врабецот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom