Game of Thrones

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.249
Поени од реакции
41.060
^ Според ова, ќе гледаме:

- Конечно појавување на Планината
- Арја ќе го убие Мерин
- АНКЛ БЕНЏЕЕЕЕЕЕЕН! (само у каква форма? :D )
- Нешто ради-реда да се дешава со Денерис
- Битката за Винтерфел со Санса како споредна прича

Мора да биде јако :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.084
Поени од реакции
2.493
15 сати уште, најслатки 15 сати
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.654
Поени од реакции
2.457
^ Според ова, ќе гледаме:

- Конечно појавување на Планината
- Арја ќе го убие Мерин
- АНКЛ БЕНЏЕЕЕЕЕЕЕН! (само у каква форма? :D )
- Нешто ради-реда да се дешава со Денерис
- Битката за Винтерфел со Санса како споредна прича

Мора да биде јако :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.827
Поени од реакции
57.224
^^^ wow, spoilers dudes. :D

BTW, Бенџен, Сирио Форел и мДаарио сНахарис у еден ист трејлер? :чда:

Мислам дека претерано тролаат D&D.... :bance:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.736
Abe dosta da vi se mocam knigite.
Неможиш да им се мочаш пошо све почна од нив.
Никако неможат да заменат автор како Мартин, ќе ја сторат :гомце: цела приказна само ради рејтинг.
 
E

Epsilon

Гостин
Кај колку саатот точно најрано ќе ја има на торенти последната епизода, 3-4 часот наутро?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.786
Кај колку саатот точно најрано ќе ја има на торенти последната епизода, 3-4 часот наутро?
3 почнува премиерата, можеш да ја гледаш на стрим. Торенти околу 5 ќе има веќе.
 
R

red.devil

Гостин
Неможиш да им се мочаш пошо све почна од нив.
Никако неможат да заменат автор како Мартин, ќе ја сторат :гомце: цела приказна само ради рејтинг.
Добро али констатирано е и на сите им е јасно дека ДиД забегаа од книгите и ништо не може да се стори за тоа т.е. напразно само се праат муабети кога се е јалово и залудно. :)
А ме интересира, како мислиш ради рејтинг да ја сторат :гомце: цела приказна? Јас очекувам тоа да им е контрапродуктивно. Впрочем се покажа и сезонава со осцилациите на гледаност и критиките.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.809
Поени од реакции
11.224
Добро али констатирано е и на сите им е јасно дека ДиД забегаа од книгите и ништо не може да се стори за тоа т.е. напразно само се праат муабети кога се е јалово и залудно. :)
А ме интересира, како мислиш ради рејтинг да ја сторат :гомце: цела приказна? Јас очекувам тоа да им е контрапродуктивно. Впрочем се покажа и сезонава со осцилациите на гледаност и критиките.
Мислам им падна поише гледаност ради тоа што првите епизоди беа спори а некој и ептен лоши,а не ради тоа што скршнаа од книгите.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.736
Добро али констатирано е и на сите им е јасно дека ДиД забегаа од книгите и ништо не може да се стори за тоа т.е. напразно само се праат муабети кога се е јалово и залудно. :)
А ме интересира, како мислиш ради рејтинг да ја сторат :гомце: цела приказна? Јас очекувам тоа да им е контрапродуктивно. Впрочем се покажа и сезонава со осцилациите на гледаност и критиките.
Сигурно авторот при пишување на книгите си имал една замисла како би се одвивала целата приказна и не очекувар рејтинзи и според нив да менува, што не е случај со серијата.
Не се плашам поради атрактивноста, сигурно ќе има јаки сцени, повеќе ми е да не заминат премногу од почетната сезона и приказна па на крај да испадне само серија со прејаки сцени и случки а никакво подлабоко значење, нешто за кое те тераат да пишуваш есеи во средно.
 
E

Epsilon

Гостин
Ве знат од дома дека сте толку потресени по серијата?!
Или глумите кој е поголем фан итн...
Кај мене на пример не знаат, секогаш сум "на штрек" ко че им(ше) hot сцена и левата рака ми беше на space, за во случај ако влези некој во соба да стопирам и одма менувам alt + tab и на фејсбук како пишувам со најдобриот другар за семинарски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom