Game of Thrones

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Следнава епизода најавено е дека ќе го скрши интернетот. Едвај чекам.
Другар, уште од почетокот на сезоната се врти муабетов, така да може и помина веќе таа епизода. :D

Во интервјуа Давос кажа дека следи пошокантна сцена од RW, Санса дека снимиле страшна сцена за нејзиниот лик, а Ремзи дека има епизода која ќе Break the internet.

И реално досеа три го „скршија“ интернетот. Силувањето на Санса, Хардхоум и палењето на Ширин. Само битката во Хардхоум го скрши интернетот „позитивно“, другите беа rage кон сценаристите.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Следната сезона ќе се придружи и Брајан Кранстон (Walter White) :vozbud::vozbud::vozbud:

http://intvseries.com/bryan-cranston-will-star-in-the-game-of-thrones
Highlight:

Asked if he had any plans to work with any other former members of the Breaking Bad cast, Martin nodded:

I’m seriously considering getting Dean Norris, the guy who played Hank, to play a Dornish mineral salesman.
:pos:

Jesus Christ, Marie, they're minerals!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ние не ни знаеме дали Најтс Кинг од книгата е истиот Најтс Кинг од серијата. Нема везе, битно избегавајте соушал мидиа, вие што неќете споилери, пошто ликнаа бааѓи јаки споилер сличиња, кои кажуваат понешто.
Сеа нема ја да кажам што, али у следниот пост ќе кажам што не кажуваат. :гик:
Барем кажи ни дали уште повеќе се дистанцираат од материјалот, и дали според тебе лично е позитивно истото или it's getting shittier. Не мора други детали :).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.281
Поени од реакции
78.934
Барем кажи ни дали уште повеќе се дистанцираат од материјалот, и дали според тебе лично е позитивно истото или it's getting shittier. Не мора други детали :).
Абе се заебаваав за тоа дека ќе кажам што ќе има у десета, али и така добар дел од вас тука ги видоа сликите веќе. nvm

Во врска со другово: За жал се дистанцираат. And it's gettin' shittier.
Ако пред некое време зборевме за прикриени несогласувања на Џорџ со продуцентиве, сеа више тоа е отворено. Не е само работата на AWoW, причина што он не пишуе више за серијава. Више некое време не ни покушава да ги брани одлуките на D&D него вика - прашајте ги нив. Порано се трудеше да ги оправда.
Има доста моменти за кои се знае дека не се слагал, али тоа е , што е - они се главни. Прошлата многу малку, оваа ич нема влијание врз серијата. Негде после свадбата на Џофри, буквално све е у рацете на D&D. А од оваа сезона мислам и дека не го пишуе у тајтл како егзекјутив продјусер.

Одалечувањето од материјалот само по себе не е проблем, проблем е начинот на кој тоа се прави. Реков дека не ми смета коа ќе сменат настан, исход, развој, али ми смета коа ќе ги сменат карактерните црти, особините на некој лик.
Имаше и доста малоумни одлуки до сега, да не набројувам. Проблем ми е исто и коа не се доследни, коа се зафаќаат за некој пат, по кој ќе тргнат па после од неразбирливи причини го баталуваат. Као да се ништа није догодило. (кај е Гендри? За кој кур служеше Берик у серијава? Нели Тирион го оставија жив да најдат кок мерчант, оти многу скуп му е курот. Зашто онда го шитнаа за ситна пара одма?...). Не е проблем, што ќе извадат некои ликови заради симплификација/упростување, али па зашто тогаш додаваат нови (Го скокнаа Џехерис у канонот на серијава, го скокнаа да биде таргариенската линија поедноставна, али измислија Маегор Трети или Орис Први)

Bottom line - сеуште ми е најбоља серија и мислам дека можда се повеќе треба да се држиме до премисата дека серијата е едно посебно дело, а книгата друго.
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Bottom line - сеуште ми е најбоља серија и мислам дека можда се повеќе треба да се држиме до премисата дека серијата е едно посебно дело, а книгата друго.
Амин :D

П.С. На овие им ликнало финалето бе хахаха, пак го пуштиле на медиуми за рецензии и овие го пуштиле на торенти.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.281
Поени од реакции
78.934
Амин :D

П.С. На овие им ликнало финалето бе хахаха, пак го пуштиле на медиуми за рецензии и овие го пуштиле на торенти.
Ја колку што знам тоа беа лажни торенти и kat.ph ги избришаа.
Ликна ама не на торенти.

Или сеа се појавило и на торенти, this time 4 real?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Абе се заебаваав за тоа дека ќе кажам што ќе има у десета, али и така добар дел од вас тука ги видоа сликите веќе. nvm

Во врска со другово: За жал се дистанцираат. And it's gettin' shittier.
Ако пред некое време зборевме за прикриени несогласувања на Џорџ со продуцентиве, сеа више тоа е отворено. Не е само работата на AWoW, причина што он не пишуе више за серијава. Више некое време не ни покушава да ги брани одлуките на D&D него вика - прашајте ги нив. Порано се трудеше да ги оправда.
Има доста моменти за кои се знае дека не се слагал, али тоа е , што е - они се главни. Прошлата многу малку, оваа ич нема влијание врз серијата. Негде после свадбата на Џофри, буквално све е у рацете на D&D. А од оваа сезона мислам и дека не го пишуе у тајтл како егзекјутив продјусер.

Одалечувањето од материјалот само по себе не е проблем, проблем е начинот на кој тоа се прави. Реков дека не ми смета коа ќе сменат настан, исход, развој, али ми смета коа ќе ги сменат карактерните црти, особините на некој лик.
Имаше и доста малоумни одлуки до сега, да не набројувам.

Bottom line - сеуште ми е најбоља серија и мислам дека можда се повеќе треба да се држиме до премисата дека серијата е едно посебно дело, а книгата друго.
So my worst fears have come to fruition. God dammit.

Во право си, мислам дека колку и да испадне shitty, ќе ја изгледаме до крај серијата. Бидејќи навистина е меѓу најдобрите серии што се нашле на ТВ, али откако ќе заврши повеќето ќе ги ценат првите 2-3 сезони највеќе, не толку ради инволвираноста на Мартин, него ради лимитиран булшит во тие делови. Сега е веќе хаос на тоа поле.

Јас мислев имале договор за сите тие 6-7 сезони, колку мислеа да ги прават? Како тоа инволвираноста на Мартин е одеднаш намалена да сега е одземена скроз? Ваљда ќе се заштител со адвокат ако договорот не бил како што треба? Не ми се јасни деталите што довеле до ваква ситуација. Емпатизирам со Мартин, да сум на негово место и некој таков масакр да прави со моја интелектуална сопственост отворено ќе лаам против лузериве, а не да ги бранам или да ги преобратувам прашањата поставени мене кај нив. Се земено в предвид, премногу трпение има човеков. Секоја му чест за тоа.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ја колку што знам тоа беа лажни торенти и kat.ph ги избришаа.
Ликна ама не на торенти.

Или сеа се појавило и на торенти, this time 4 real?
Можно е да се слики само, не симнувам јас сумњиви торенти така да најверојатно си во право. Како и да е фејл е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.281
Поени од реакции
78.934
Мартин (а и боардот на HBO) сакаше повеќе сезони, али они (D&D) инсистираа за на седум да се заокружи. Мада, сеа као оставаат малечка можност за нешто повеќе, во што не верувам.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.154
Поени од реакции
25.629
Јас мислев имале договор за сите тие 6-7 сезони, колку мислеа да ги прават? Како тоа инволвираноста на Мартин е одеднаш намалена да сега е одземена скроз? Ваљда ќе се заштител со адвокат ако договорот не бил како што треба? Не ми се јасни деталите што довеле до ваква ситуација. Емпатизирам со Мартин, да сум на негово место и некој таков масакр да прави со моја интелектуална сопственост отворено ќе лаам против лузериве, а не да ги бранам или да ги преобратувам прашањата поставени мене кај нив. Се земено в предвид, премногу трпение има човеков. Секоја му чест за тоа.
Нема трпение, има милиони со кои му е одземено правото да мрчи. И сега само ќе промрчува од време на време. :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нема трпение, има милиони со кои му е одземено правото да мрчи. И сега само ќе промрчува од време на време. :D
Meh, зависи од договорот. Ако се согласил на ваков касап, губи доза почат кај мене Мартин. Fuck the millions.

Некој така курташак да игра со твоја креација .... Заеби и милиони и се. Не се потребни.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.786
Поени од реакции
33.578
Ние не ни знаеме дали Најтс Кинг од книгата е истиот Најтс Кинг од серијата. Нема везе, битно избегавајте соушал мидиа, вие што неќете споилери, пошто ликнаа бааѓи јаки споилер сличиња, кои кажуваат понешто.
Сеа нема ја да кажам што, али у следниот пост ќе кажам што не кажуваат. :гик:
Ако не се лажам, Night's King во книгите не ни постои (се уште). ;) Само легенди за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom