Game of Thrones

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.807
Поени од реакции
57.110
Квалитетот во пишувањето е преочигледен, D&D а и сите останати вклучени продуценти очигледно се светлосни години зад Мартин. Најчист пример за тоа беше разговорот меѓу Даенерис и Тирион, кој не постои во книгите и кој беше најблаго кажано дебилен, за таков тип на главни карактери кои првпат во серијалот се среќаваат.


- Ќе ме обесиш?
- Не знам.
- Аха.
- Зошто патуваше до овде?
- Варис ме донесе.
- Аха, тој шпионот?
- Да, само нему му верувам, и на брат ми.
- Брат ми што го скина татко ми?
- Мхм, ќе ме убиеш сеа, казниш?
- Не, ќе ме советуваш.

за споредба со тоа, квалитетот на дискусиите од претходните сезони:Дури и тие со Калиси and J-bear се кокакола за голем дел од овосезонските.

Ве знат од дома дека сте толку потресени по серијата?!
Или глумите кој е поголем фан итн...
Глумиме кој е поголем фан. Ти глумиш smartass. Најлошото.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.881
Поени од реакции
11.762
Ќе им еам пиперот ако утепаат утре некого ради неочекуваност/плот твист ради гледаност.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.427
Поени од реакции
12.689
Има стрим опции за гледање? Пишете пп утре тек вечер ќе можам да гледам а обавезно ќе се најди дебил за спољнување.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.851
Поени од реакции
31.888
И јас се мислам на стрим да ја гледам, интернетот утре нема да биде безбеден, може да читаш нешто сосем трето и пак спојлер за серијава да закачиш.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.707
Поени од реакции
8.357
Освен битката за Винтерфел каде што епилогот е неизвесен мислам дека нема да има некои неочекувани работи што ќе се случат во финалето.

Ги имаше претходно некој напишано во спојлер
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.262
Поени од реакции
7.467
А зошто барате стримови кога на HBO ќе ја даваат премиерно сега за 2 ипол саата? I don't get it ...

Немате HBO? Away from home?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.851
Поени од реакции
31.888
На Сопкаст имате канал бр.149254, мислам дека е романски HBO и тоа со добар квалитет (како за стрим)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.176
Поени од реакции
30.759
Јас само знам дека че се изнервирам по последнава епизода :D

За то нешто е крив Божино, а уште покрив сум јас шо директно прашувам то шо ме интересира. Добро тука е Џуџо, како втор омилен лик :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom