Game of Thrones - A Telltale Games Series

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Дали е можно единствениот крај да ми биде смрт ?
Уште на почеток го оставив овај Бовен и трчам накај 3-4 со стрели а јас со штит требит да се заштитам ама никако не ми успеват:(
w stiskaj, ne mausot nagore
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Дали некој доби друг крај на епизодата освен тој каде што Еthan е прободен во грклан од Ramsey Snow?
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
И што сфати од тоа што го прочита на сликата? Ама ај, ете нека биде во спојлер.
Што сте добиле уплав бе, што од сликите е спојлер од книгите? Убаво си пишува таму во првиот пост правила. Влези во ГТА5 темата пиши дека сите ќе испоумрат на крај никому ништо, овде чоек да не искоментира нешто.
Дали некој доби друг крај на епизодата освен тој каде што Еthan е прободен во грклан од Ramsey Snow?
Мислам дека не. Ја гледав сестра ми која скоро секоја можна опција ја изигра поразлично од мене, као демек the good guy, ама и нејзе ја прободе.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ликовите што се жалат на спојлери читајќи текстови за кои не сакаат спојлери ми се најјаки XD
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.303
Поени од реакции
19.653
Дали некој доби друг крај на епизодата освен тој каде што Еthan е прободен во грклан од Ramsey Snow?
Што и да правиш на крај те колат. Разликата е како ќе бидеш запомнет.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ашер е маафака. :uzi:

Cant wait.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Сите игри на Telltale досега ги имам играно, ама никоја не ме тера да мислам дека постојано ги заебавам работите како Game of Thrones. Со сите ликови се осеќам како да учиштувам се, само на Ѕидот си е се како шо треба.


Kако ми испаднаа работите на крај:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.303
Поени од реакции
19.653
^^ Исти резултати како тебе добив. Интересна беше епизодава но многу беа лесни одлуките (според мене), доста предвидлива беше исто така.

Се мислев да и понудам иронворк на Елаена (со тоа ќе ја спасиш врската) но веќе Мира се договори со Тирион за нив,а и башка ти ги земаат дрвата веднаш потоа.
 
Последно уредено:

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Дали некој воопшто успеа со Елејна? :D
Него, некако многу кратки ми се епизодиве, во однос на Walking dead... :(
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Јако е еј, genuine нервози ме фаќаат кога треба избор да прам :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom