Game of Thrones - A Telltale Games Series

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Како бе не го уби Mira's attacker
Шо знам, мислам дека ќе има поголеми последици ако го убиев него, а и не ми е до толку гајле за детето :D (на крајот кога имаше сцени за третата епизода, живо е детето, малце глупо од Telltale Games да кажат "спојлер" и дека ќе преживее без разлика на изборот).

Сега кога ќе размислам, подобро да го зачувам ножот, отколку да го фрлам во градината, барем да имам каков-таков "доказ" дека ме нападнал чуварот. Ќе го преиграм тој дел. :rolleyes:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Мене не ми е јасно како успеа некој со Елејна :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Мене не ми е јасно како успеа некој со Елејна :D
Девици сте, затоа. :D 100% и имате речено дека МОРА ДА ВЕ ЗЕМИ ЗА МАЖ пошо ви треба од стратешки воен аспект. Како очекувате да сака да стапи во брак со таков муабет? И викате фино лепо дека независно од тоа дали ќе ви годи воено ја сакате и sit back and watch the juices flow...
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Девици сте, затоа. :D 100% и имате речено дека МОРА ДА ВЕ ЗЕМИ ЗА МАЖ пошо ви треба од стратешки воен аспект. Како очекувате да сака да стапи во брак со таков муабет? И викате фино лепо дека независно од тоа дали ќе ви годи воено ја сакате и sit back and watch the juices flow...
Напротив , и реков дека ја сакам и правев смешки :cool: Се зачудев кога видов дека можело таа да се согласи , пошто мислев што да одбереш ќе те одбие
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
^ Мене не ми е срам, истиве одлуки ги имам донесено. :cool:

Играва е одлична засега. Родрик и Ашер ми се многу badass, или со други зборови така ги играм. Мира ја играм најпредпазливо, а со Герет сум потенчина од збор. :D

Објаснување за одлуките:

Го спасив вујко ми пошо нему можев да му помогнам - против луѓе се тепаше. На Бершка како ќе и помогнам против змеј... само да ја тргнам настрана да го избегне пламенот можев, а знаев дека е паметна и способна сама тоа да го направи.

Отидов да разговарам со Тирион пошо Марџри ме накурчи. Никако не ми помага во врска со семејството, многу идиотски се понаша а ништо лошо и немам направено.

Тој шупакот го оставив да умре пошо така му ветив на Џон и се воздржав, ијако опцијата да го гурнам преку ѕидот беше примамлива.

Му станав на Гриф пошо fuck off, im badass. Заебанциите на војниците околу смртта на Итан како и моментот кога лигушот ја фрли Талија на земја беа премногу, не можев да му клечам на колена после тоа.

Го задржав декретот пошто мислам дека повеќе ќе ми користи ако го имам отколку ако се ослободам од него, нешто слично како и ножот во прошлата епизода.

Бонус одлука:

Не му кажав на Џон за шумата. Колку и да му верувам на Џон и знам дека е good guy, сепак ветив дека никому нема да кажам и си стојам на зборот. Плус, не верувам да може да ми помогне да ја најдам, пошо нели, he knows nothing. :D

Неколку прашања, бидејќи греота е да нема дискусија околу ваква игра..:

Кој е предавникот според вас?
За кого работи Том и дали му верувате?
И верувате на Сера?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.336
Поени од реакции
19.751
Кој е предавникот според вас?
За кого работи Том и дали му верувате?
И верувате на Сера?
Хмммм... Мислам дека нема предавник, а ако има тогаш појма би немал.
Том мислам дека работи за некој карактер што уште не е запознаен во играта.
Сера е премногу наивна. Никој наивен не живее толку долго во Kings Landing...

Ти што мислиш?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
На Том му верувам, на Сера никако, самата покажа колку е амбициозна со тоа шо сака маж да си најди. Том ако се покаже дека е предавник е луд клифхенгер, не дека нема такви, нели. Предавник мора да има во Форестер, пошто противниците ги знаеја плановите кои ги правеше Малиот Совет.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Предавник можно е да е било кој. Данкан, Ројланд, Ортенгрин (билкарот или whatever), па дури и Лејди Форестер би ја додал тука (со цел да го спаси синот што го зедоа овие..), мада многу ќе биде налик Кејтлин Старк ситуација доколку испадне дека е таа, па затоа не верувам. Најсумлив е Ортенгрин, ама GoT е ова па затоа мислам дека не е тој. Јако би било Данкан да испадне предавникот. :) Мојот пик е Данкан.

Том гарант работи или за Литлфингер или за Варис. Како и да е, повеќе му верувам нему одколку на Сера, која во секоја укажана поволна прилика очекувам да ми го спопика.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Предавник можно е да е било кој. Данкан, Ројланд, Ортенгрин (билкарот или whatever), па дури и Лејди Форестер би ја додал тука (со цел да го спаси синот што го зедоа овие..), мада многу ќе биде налик Кејтлин Старк ситуација доколку испадне дека е таа, па затоа не верувам. Најсумлив е Ортенгрин, ама GoT е ова па затоа мислам дека не е тој. Јако би било Данкан да испадне предавникот. :) Мојот пик е Данкан.

Том гарант работи или за Литлфингер или за Варис. Како и да е, повеќе му верувам нему одколку на Сера, која во секоја укажана поволна прилика очекувам да ми го спопика.
Исто мислење имам за предавникот , Ортенгрин е најсомнителен ама незнам зошто сигурен сум дека е Данкан
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
A Зошто би бил Данкан предавникот? Данкан највеќе ми иде кон тоа лојален до коска. Се замара да се најде The Northern Grow a и стариот Lord Forrester највеќе му верувал на него. Најлогично ми е да е Royland, некако кон тоа ми оди. А за предавник би требало да има бидејќи како инаку би ги знаела сите тие работи ќерката на Lord Whitehill?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
A Зошто би бил Данкан предавникот? Данкан највеќе ми иде кон тоа лојален до коска. Се замара да се најде The Northern Grow a и стариот Lord Forrester највеќе му верувал на него. Најлогично ми е да е Royland, некако кон тоа ми оди. А за предавник би требало да има бидејќи како инаку би ги знаела сите тие работи ќерката на Lord Whitehill?
Јас мислам можно е или Данкан или Ројланд да се, зависи од кој си го избрал за сентинел. Тој другиот можи да е предавникот. Или па можно е да е мајката, оти ако се сеќавам добро, ќерката на Вајтхил му кажува на Родрик дури во втората епизода, откако го имаат земено тој најмалиот син. Не би ме чудело да се случи истото како со Кетлин и Џејми во серијата. Не дека мајката сака нешто лошо да напрај, туку мисли само така ќе го врати детето.

А Ортенгрин па ми е некако многу очигледен за тој да е. Единствено помалку суптилно ќе беше ако му залепеа " Не ми верувај мене " на чело. Така да, тој е таму само за да се сомневаме сите во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom