Friends

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Секоја вечер пред спиење ги враќам за да ги гледам, и секоја вечер моите ми тропат на ѕид за да престанам да се клештам.
Епизодава врв. Толлку позитивен лик ко Чендлер во серија немам видено до сега.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Зашто го неам ова приметено до сега???
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Зашто го неам ова приметено до сега???
Заради свадбата на Кортни демек честитка од продукцијата и колегите. Сите беа запишани таа епизода како Аркет.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.441
Поени од реакции
42.718
И јас последната епизода само еднаш ја имам гледано.. Другите по 5-6 пати минимум. :D И сега на Телма редовно си ја пратам. Едноставно ти го прават денот бе.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ugly naked guy е најлошиот превод некогаш направен од англиски на македонски јазик. Знам дека е буквално преведен и нема како ама агли нејгед си е агли нејкед, не може да биде грдиот/гадниот дебел човек... :Д
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Општо преводот на Телма е мизерен, значи има некои фрази и зборови кои се прилично едноставни за преведување, ама некој си се забавувал со глупи преводи.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.957
Овие од Телма си имаат проблеми со преводот дефинитивно.
Претходнава недела гледав две епизоди мислам, зашто не ги фаќам секој ден. И епизодата беше за кога им го испразнија станот на Чендлер и Џои, нели влегува Чендлер, фрла клучевите, место на маса, тие паѓаат на земја, погледнува дека цел стан е празен и вика - Oh my God! И овие зелкиве го преведуваат - Да не сум жив!
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom