Footballidentity.com

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Има ли македонци сеуште на играва?
Македонската Лига активна ли е?
:)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Не верувам да има некој напредок. :)
напредок,репрезентации има :vozbud:
--- надополнето: 1 септември 2013 во 03:04 ---
Македонци има 10 преку сила што се активни.Македонскава Лига е мртва,сите тимови се отоврени ама играчи нема.Сезона 17 е моментално во тек.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.315
Поени од реакции
6.176
шо ќе има коа е најсмотаната игра на сите времиња шо ти намалува оценки за да им даде на тие пари шо даваат...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Си го активирав акаунтот(уште ми стоел) и стапив во контакт со еден од активниве македонци,тој Кени ако се сеќавате,еве шо ми кажа:
-Има репрезентации,него му дале двојно државјанство и играл за Ирска.
-Вовеле во гејмплејот моментум,за да бидат пореални потезите,на пример ако се залеташ напред,за назад стрелката за движење ќе ти биде пократка и стратот побавен.
-Најјаки лиги биле Шкотска,Шведска,Англија,Франција,Холандија.
-ФИДА организации можело да се прават.
-Македонци имало само 4ца активни.
и имал менаџер на тим за развивање на млади играчи во Ирска(пониска дивизија),ако некој бил заинтересиран да му кажел да го собере :P
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Еве денес одиграв една утакмица, мораше баш со најдобрите да играме 6-1 го папавме. Асистенција за единствениот гол јас ја направив :pos:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Тапа, никаков напредок за 3 години. Дури нема ни тимски тренинг ако 50% од играчите во тимот немаат team pass или како и да се вика кој нај нормално се купува со парички. Ајде можеби за 3 години ќе направат нешто :pos:
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Го играм ја уште чудово чат-пат
Сеа сум у тим во Хрватска доста јака лига стана се спои со Босна и некој тимови од Србија
Имаме тимспик кај што тренерот ни кажува тактики и такви срања подобрена е у некој сегмент играва со моментумот и репрезентации (македонска уште нема) ке вадам сеа хрватско државјанство :P да се пробам и у репрезентација барем..Македонци слабо тоа е,друго што ве интересира прашајте ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom