Footballidentity.com

van Postar

поштен ко поштар
Член од
8 јули 2010
Мислења
173
Поени од реакции
16
прво полувреме ако сте забележале тој 7беше офлајн па 19 се враќаше напред назад и течко се игра со еден во средина и напаѓачот ни е на брод и немал добар нет и одма се исклучи а тој македонецот во одбрана ми е киксер најголем немоѓе никогаш во опсајд да фати никого, а голманот ме вади доста и среќа што таа влезе инаку 0-0 ке останеше
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Доста тешка утакмица против Силекс,10 ката од кај нас да не беше себичен ко шо нон стоп е можевме барем уште 2-3 гола да дадеме али тоа е што е.Слободно можам да кажам дека ова ќе биде доста тешко и доста изедначено првенство така што едвај чекам да ја кренеме титулата :pipi: :pos2:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Како изигравме денеска :jaj: Катастрофално прво полувреме, 2-ката лудак, поради него 2 примивме.
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Dokolku ima zainteresiran za CD, da go prevzeme karakterot na Chielini, od Fc Vardar neka mi pise poraka, da se dogovorime nekako..

( dokolku go prevzeme ne e obvrzan da ostane vo Vardar ), iako bi bilo dobro i da ostane :)


Karakterot e so dobri atributi, steta da zgasne takov karakter graden godina dena
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Доста ми е во Шведска, не е то то ..му треба на некој напаѓач ? Eric Cartman, 2258 char. rating.
сеуште сум во FC Archangels, на трансфер листа, чекам понуди. Поздрав ! :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Доста ми е во Шведска, не е то то ..му треба на некој напаѓач ? Eric Cartman, 2258 char. rating.
сеуште сум во FC Archangels, на трансфер листа, чекам понуди. Поздрав ! :)
Сакаш во Вардар :) ?

Тише јави се,понуди му договор на дечкото!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Ете сум, во Вардар ! Се надевам ќе одиме пак во ЛШ xD
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Tише и Бурхан многу брзо изреагираа :helou: Мики welcome back :cug:,
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Добро е донесовме уште едно квалитетно засилување,барем на 10 нема да му биде гарантиран првотимскот статус и ќе мора да се избори за него.Бурхан со Mikiyo San ќе прават одличен тандем
ајде да видиме како ќе изгледа утре тоа.
Офф топик:
Викса среќен роденден
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде супер засилување добивме....пазете се :)
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Podobro zasiluvanje zdravje, samo sea tesko na mene, kaj da stavam 14 online ugraci ( site dobri ) na 1 utakmica hehehe

Milo mi se sto dojde Eric, Intelegenten igrac, Konecno Burhi ke ima dobra sorabotka
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ами избркај странци напрај чист тим само со македонци ќе немаш проблем со УЕФА за странци :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom