Football Manager 2014

Член од
1 март 2010
Мислења
5.633
Поени од реакции
8.834
Ја симнав играва конечно и многу сум збунет :D.

Последен менаџер што го играв беше 12-ка, а овој е многу поразличен во тактиката, нема ни слајдери ни ништо, само инструкции. Почнав со Тотенхем нормално, на првата утакмица победив 2-0 и јас не знам како, само на двајца играчи им поставив инструкции и само две за цел тим. Што да правам со тактикава уствари, некој туторијал од лично искуство? Исто така и напаѓач некој добар до 10 милиони да предложите :D ?
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.551
Поени од реакции
4.985
Ја симнав играва конечно и многу сум збунет :D.

Последен менаџер што го играв беше 12-ка, а овој е многу поразличен во тактиката, нема ни слајдери ни ни, ако, само инструкции. Почнав со Тотенхем нормално, на првата утакмица победив 2-0 и јас не знам како, само на .јца играчи им поставив инструкции и само две за цел тим. Што да правам со тактикава уствари, некој туторијал од лично искуство? Исто така и напаѓач некој добар до 10 милиони да предложите :D ?
Дај повеќе детали ?! Со која тактика планираш да започнеш,ако планираш со двајца напаѓачи однапред,стави ги Poarcher,мое мислење е дека така само се доста ефикасни во играта,стави им Move in channels .Ако планираш плејмејкер,сега само преку улогите мануелно,ти препорачувам ставај го секогаш во крилната позиција . Имобиле ти е супер напаѓач за ефтина цена
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.633
Поени од реакции
8.834
Дај повеќе детали ?! Со која тактика планираш да започнеш,ако планираш со двајца напаѓачи однапред,стави ги Poarcher,мое мислење е дека така само се доста ефикасни во играта,стави им Move in channels .Ако планираш плејмејкер,сега само преку улогите мануелно,ти препорачувам ставај го секогаш во крилната позиција . Имобиле ти е супер напаѓач за ефтина цена
Па планирав 5-1-3-1 со тројца централни дефанзивци, двајца WB, еден централен на средина, тројца во линија attacking midfielders и еден напаѓач. Планирав да играм на многу нафрлувања кон Адебајор и да му ставам голема креативност на централниот АМ, односно Ериксен, а крилните напаѓачи да трчаат постојано покрај линија и да дистрибуираат топки постојано. Ама, ништо од ова нема во сетинзите како што имаше пример на 12-та да нафрлуваат постојано крилата, а дефанзивните крила да трчаат напред.

Имобиле прв ми текна, ама наместив само Англија да биде playable за да случајно не ми кочи играта, па Чиро не постои (n)
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.551
Поени од реакции
4.985
Па планирав 5-1-3-1 со тројца централни дефанзивци, двајца WB, еден централен на средина, тројца во линија attacking midfielders и еден напаѓач. Планирав да играм на многу нафрлувања кон Адебајор и да му ставам голема креативност на централниот АМ, односно Ериксен, а крилните напаѓачи да трчаат постојано покрај линија и да дистрибуираат топки постојано. Ама, ништо од ова нема во сетинзите како што имаше пример на 12-та да нафрлуваат постојано крилата, а дефанзивните крила да трчаат напред.

Имобиле прв ми текна, ама наместив само Англија да биде playable за да случајно не ми кочи играта, па Чиро не постои (n)
Ај пробај вака , одма е направена,може да има грешки,направив неколку слики со замислената формација и инструкции на тимот и играчите(позиција) :) За само CM не сум сигурен дали support или attacking,пробај кое ќе ти одговара


Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png Screenshot_8.png
 
Последно уредено:
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
последен ФМ ми беше 12ката... Синоќе си ја симна 14ката, ама збунет сум, неможам никако да лоадирам игра со реалните имиња на играчите... Некој предлог ?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.202
Поени од реакции
2.199
последен ФМ ми беше 12ката... Синоќе си ја симна 14ката, ама збунет сум, неможам никако да лоадирам игра со реалните имиња на играчите... Некој предлог ?
Не си ја симнам правилната верзија, cracked multiplayer верзијата за мене работи супер.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.212
Вака, ја имам noSteam верзијата и еве 2 пати на 9ти септември ми кочи (прва сезона). Чаре некое ?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.663
Поени од реакции
25.865
dobro be, go ima nekade posledniot patch ? Na zamunda si ostanaa na 14.2.2 ...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.663
Поени од реакции
25.865
sto e fintata so toa nosteam, i dont get it
 
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
Играм на последниот Up-date од nosteam... Супер иде... Експериментирам си со тактика атм...

Играам со Ливерпул - Прва сезона купени Пјанич и Гансо ( Гансо си го зедов во името на старите времиња, незнам колку е добар тука). Засега е супер - Fluid-Attacking 4-2-3-1 Матуиди за ефтина пара може исто да го земете растур праве како DM... Повеќе инфо понатаму :D :P
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.772
Поени од реакции
1.272
без сомнение еден од најлошите фм-а до сега. Излезе пребрзо без нешто многу иновативно и со многу багови (да оргиналната верзија ја имав): Апдејтите беа без врска, само 1 од сите средуваше неколку багови останатите ја уништуваа. Доста тешка и неинтересна според мене :)

ФМ-15 по се изгледа ќе е друга приказна. Се почна со работа рано а и вработија неколку тестери кои прво ќе ја испробаат играта пред да ја пуштат. Рекоа дека нема да има никаква информација за новостите до Октомври што значи би требало играда да излезе малку покасно годинава:најверојатно крајот на ноември почетокот на декември.


Miles Jacobson
July 10 near London, United Kingdom
I'm getting lots of people asking about #FM15 which is lovely - but feature announcements are in October. No release date set yet.Miles Jacobson
May 23 near London, United Kingdom
Already being asked about when we'll be announcing new features for future FM titles, which is nice, but please note we won't be announcing anything until October.

колку и да не можам да дочекам да излезе новата фм толку и ме радува фактот што ова би можело да биде една од подобрите фм-а во последниве години :) да се надеваме дека ќе успеат конечно да се средат и да не израдуваат
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Да ми се објаснете вие шо играте со тимови од прва лига.

Пробајте играјте со некој тим од трета лига на Северна Ирска и искинете нерви додека да стигнете до прва. Па за влез у Европа ехеееее... Само тие ги признавам како вистински „играчи“ на оваа игра. :д
 
На врв Bottom