Football Manager 2014

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Да ми се објаснете вие шо играте со тимови од прва лига.

Пробајте играјте со некој тим од трета лига на Северна Ирска и искинете нерви додека да стигнете до прва. Па за влез у Европа ехеееее... Само тие ги признавам како вистински „играчи“ на оваа игра. :д
FM2015 не е баш френдли за овој стил на игра, поради баговите со договорите за аматерите, со што се поништуваат безврска на моменти. Плус за разлика од минатите - овој пат постојат фудбалери кои ќе се пензионираат без клуб, но нема да дојдат кај тебе иако им нудиш договор 3 сезони, што нема логика. Пробав овој пат со Ebbsfleet United и е доста незадоволувачки поради овие 2 работи, за разлика од минатите години кога со Boston United, Real Oviedo, Saarbrucken и слични си играв многу сезони.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
За ФМ14 си мислел најверојатно. Неам искуство со неа, само ФМ12 си играм. Најдобар ми е некако. Ragequit моменти имам премногу. Сонот ти е да стигнеш до некој Европски куп, а најдобар играч моментално има четири двоцифрени „бројки“ на профил. Играш пет сезони. Последните три завршуваш на второ место и не можеш да идеш у наредна лига пошо у плеј оф те потепат малку со четири разлика и откажеш се и избришеш и игра и сФе! Секогаш бирам тимови со поголеми стадиони колку да имам малку повеќе профит али па ој напуни ги со навивачи. Сеа играм со некој од Северна Ирска од трета лига. Не можам да се пожалам, 20 играчи донесев, сите од 16 до 20 години, а ни полу-сезона не е почнала сè уште.
Мислам се дали да отворам тема али кога ќе стигнам у првите три места у прва лига!!1
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За FM12 ќе си пишам, кој ве ебе.

Значи 4-3-3 формацијава лечи сида! :cuc:

Не сум многу голем фан и не ја играм, пошто е almost unbeatable, ама за оваа намена морав пошто бев во потрага по „чудо“!

Capture.PNG

И еве го резултатот, le grand FINAL! :vozbud:

Во осминафинале се сретнав со репрезентацијата која пред 2 сезони ја направив светски првак (Русија), и кои ги плеснав пошо нели „ги познавам“, иако до душа и така се катастрофа по моето заминување. Португалија ги поминав полесно од очекувањата. Со Шпанија беше лудило!

Плус до полуфинале, немав примено гол. Единствена репрезентација на првенството без примен (сеа со овие три од Шпанија сум на второ место, Англија има само еден примен, ама ќе го прими у финале :sneaky: ), Богатинов брани ко луд, а у клупски води е тапа. :pos:

Објаснување: Пред почеток у едиторот „ги појачав“ неколку наши играчи. :D Но од кои како шо гледате веќе у 2020 пола се пензионирани, па не испадна нешто многу од тоа. Вроди со плод тоа што на многу клубови им наместив да имаат јаки младински школи па вадат добри регени и „реалните“ младинци брзо напреднаа.

Сеа у финале сум без лидерот Георгиев и без Георгиевски, дури и со читерскава формација мислам дека ќе ме скинат енглезите. :unsure:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@ElNinho може принтскрин од формацијата? :) Иначе ако мислат 15ката да е како 14ката ич нека не ја пуштаат. Живот ми скрати.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ElNinho може принтскрин од формацијата? :) Иначе ако мислат 15ката да е како 14ката ич нека не ја пуштаат. Живот ми скрати.
Capture1.PNG

Се препознаваат регените! :D

Има мали модификации кај секој играч освен кај стоперите.

Бековите не идат многу напред, Каптина е задужен за дефанзива но и да опали некој удар, Ацевски или Бабиќ (овој е Србин со наш пасош, панданот на Немања Прибак ) имаат roam from position али и тие со изразити дефанзивни улоги, Спировски има целосна слобода на игра.
У нападот страничните се Advanced, десниот го ротирам овој регенов Селачи со Агим и е со стандард подесувања, лево на Георгиев му иам дадено најголема слобода пошто е најдобриот играч. Средина моментално е Poacher, тој го подесувам според тоа какви му се атрибутите на играчот шо го играм таму.

Бујчевски на припремите беше срање, па пробав со лажна деветка место него, уште посрање, али на првенството се прероди братот и ги даде двата гола против Португалија. :vozbud:

Тимските инструкции ги прилагодувам зависно од тоа како ќе тече мечот у првите 30 минути. :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
посекако на лаптопчево си ја имам 12-ката па додека сум мк летово ќе ја поиграм малце :) ме фати носталгија :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ај и финансиите ако не ти е тешко :)
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Ова ти е најголемиот македонски талент што искочил,го земав пред 5-6 сезони од работнички за 500к и не згрешив,у моментов ги решета сите тимови во Европа,..:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Filip Ljamcevski (Overview_ Profile).png
 

Volter Bishop

fm master
Член од
12 ноември 2013
Мислења
27
Поени од реакции
3
moze nekoj da mi kaze zosto mi se gase igrata koga pocnuvam naprevar.bez krash damp i slicno samo se pojavuva dekstop bez nikakov prozorez.se prasuvav i dali mojot kompjuter e slab ili ima resenie. :mad::mad::mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom