Football Manager 2014

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
14.2 :) на замунда го имаш
Да ама има 3 верзии, јас одев со последната Update V14.2.2.64578 и ми се појави MSVCR100.dll missing.
Симнав копирав у систем 32 пак ист проблем. Чаре за проблемов ?
п.с Рилоуд верзија супер си работи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да ама има 3 верзии, јас одев со последната Update V14.2.2.64578 и ми се појави MSVCR100.dll missing.
Симнав копирав у систем 32 пак ист проблем. Чаре за проблемов ?
п.с Рилоуд верзија супер си работи.
треба copy & paste и на мултиплеер фолдерот :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
треба copy & paste и на мултиплеер фолдерот :)
Знам, копирав ама по лош редослед. Прво апдејтот па мултипеер... го решив проблемот со длл. Е сега кога пуштам преку Стрим, ме носи на стор, наместо да ми ја врти играта?
Што е финта нешто не правам како што треба или ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам, копирав ама по лош редослед. Прво апдејтот па мултипеер... го решив проблемот со длл. Е сега кога пуштам преку Стрим, ме носи на стор, наместо да ми ја врти играта?
Што е финта нешто не правам како што треба или ?
Уф, појма неам... сигурно имаш најново инсталирано directX, она Microsfot C++ redisrieowfdfs package што му фалело на Castiel? Прв пат слушам вака да прави :/
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Уф, појма неам... сигурно имаш најново инсталирано directX, она Microsfot C++ redisrieowfdfs package што му фалело на Castiel? Прв пат слушам вака да прави :/
Да,да имам инсталирано се најново од драјвери за графичка до директХ.
Како и да е фала ти за одвоеното време.
Ќе барам чаре по гугл, во меѓувреме ако има некој решение нека ме цитира.
:)
 
C

Castiel

Гостин
Да,да имам инсталирано се најново од драјвери за графичка до директХ.
Како и да е фала ти за одвоеното време.
Ќе барам чаре по гугл, во меѓувреме ако има некој решение нека ме цитира.
:)
MICROSOFT C+++ 2010 симни и инсталирај и ќе ти го реши проблемот...ама симни го посебно од страната на микрософт
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
MICROSOFT C+++ 2010 симни и инсталирај и ќе ти го реши проблемот...ама симни го посебно од страната на микрософт
Го инсталирав и преинсталирав два пата.... не е до тоа проблемот.
Од стрим го симнав демото, и го инсталирав со апдејтот си супер си работи, со рилоуд верзија не сака.[DOUBLEPOST=1403960554][/DOUBLEPOST]
Не е тој,јас го имам 14.3 препоследниот,нека си го симне од NosTeam официјалната страна ....
Ај ако сакаш прати ми по пп линк за симнување. Неколку страни претходно, кога го симнував антивирусот ми реагираше на вирус.
 
Ф

Флеш

Гостин
Го инсталирав и преинсталирав два пата.... не е до тоа проблемот.
Од стрим го симнав демото, и го инсталирав со апдејтот си супер си работи, со рилоуд верзија не сака.[DOUBLEPOST=1403960554][/DOUBLEPOST]
Ај ако сакаш прати ми по пп линк за симнување. Неколку страни претходно, кога го симнував антивирусот ми реагираше на вирус.
Нема проблем,ти куцам момемтално од фонот,после ќе ти пратам,но гледам имаш и на киккес од ностим 14.3 апдејтот готови торенти,па да не се мачиш едно два саата да симињаш преку линк,вака оди на киккес торентс и барај според името шо ти го пишав.... :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нема проблем,ти куцам момемтално од фонот,после ќе ти пратам,но гледам имаш и на киккес од ностим 14.3 апдејтот готови торенти,па да не се мачиш едно два саата да симињаш преку линк,вака оди на киккес торентс и барај според името шо ти го пишав.... :)
Не постои такво нешто.
т.е најдов. :D
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom