Football Manager 2011

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Втора сезона во Тотенхем, пак освоив премиер лига ептен у последно коло, со 1 бод разлика од првиот до четвртиот.ЛШ изгубив од Барса во 1/4 финале (на гости 0-2 ги тепав, дома 0-3 изгубив -.-) ФА куп од Арсенал во финале ми израмнија во 88мин и во продолженија ме победија.Дај кажете некој добар лев бек, неможам да најдам некој асален,класичен лев бек не со Басонг кој поише централен, играм цела сезона.Сисоко од Лион 25 мил бараат, нема шанса :D Ќе мора да се мења и тактика, ептен тешко поминав.
Пробај со Atila Turan,Criscito(ако имаш пари за давање),а за тактика јас си играм 4-5-1 ко барса со 1 дмф 2 централни,крила inside forward,и напаѓач poacher
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Играм со клуб во 2ра Англиска лига.
Ги губам сите пријателски меѓу која и таа со резервите.
Пробувам да го позајмам Меси.
Rejected.
Uninstall.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Хаха како сакаш Меси да го земеш со второлигаш ? за него да го земеш треба да имаш 100 млиона и репутација некаде од Челси, Манчестер Јунајтед и така натаму
 
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Втора сезона во Тотенхем, пак освоив премиер лига ептен у последно коло, со 1 бод разлика од првиот до четвртиот.ЛШ изгубив од Барса во 1/4 финале (на гости 0-2 ги тепав, дома 0-3 изгубив -.-) ФА куп од Арсенал во финале ми израмнија во 88мин и во продолженија ме победија.Дај кажете некој добар лев бек, неможам да најдам некој асален,класичен лев бек не со Басонг кој поише централен, играм цела сезона.Сисоко од Лион 25 мил бараат, нема шанса :D Ќе мора да се мења и тактика, ептен тешко поминав.
За лев бек од мое искуство можам да ти го препорачам Ivan Fatic.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Го постигнав мојот најголем успех до сега. Од 38 одиграни натпревари во лигата 36 победи, 2 нерешени и 0 порази.
Играм со Реал М. сезона 2016/2017
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Мене почна нешто да ме заебава Пцто со играва,ми се гаси пред да почне утакмицата,уствари се рестартира...па се навратив на ФМ 2008,и постигнав според мене голем успех...со Атлетико Мадрид.
Ја освоив лигата пред Барселона и Реал,и го освоив тогаш Купот на Уефа(финале против челзи 6-1,слика подоле)
http://imageshack.us/photo/my-images/109/unledmyh.png/ - Дабл

http://imageshack.us/photo/my-images/155/celzi.png/ - 6-1 Агеинист Челзи :p

http://imageshack.us/photo/my-images/233/74863928.png/ - Просек/Години на тимот 24.

Фала многу,чао.:D
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Една од најголемите утки на сите менаџер игри е што не можеш да бидеш ништо друго освен менаџер, барем асистент, или нешто од раководството (да можеш да избереш).
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Една од најголемите утки на сите менаџер игри е што не можеш да бидеш ништо друго освен менаџер, барем асистент, или нешто од раководството (да можеш да избереш).
Тогаш нема да биде Football Manager, туку ќе биде Football Assistant или Football Chairman.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Глупо е на 11кава што не можеш да почнеш вработен и како менаџер и како селектор. Во 12ката сакам тоа да е нова опција :)

Него кога треба да објават од SI првични информации за ФМ2012, има некој информации?
 
G

GucciMane

Гостин
Ај ако сте ЗА да почнеме неколку души да играме онлајн..малце споро иде али да се пробаме, а? :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Дечки на еден форум сакаме да направиме клан македонски па ако сака некој да се приклучи нека ми пише на мене да му дадам подетани информации ;)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Дечки на еден форум сакаме да направиме клан македонски па ако сака некој да се приклучи нека ми пише на мене да му дадам подетани информации ;)
Ајде јас сакам пиши ми во инбокс :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Клан на Football Manager? Уште ова го немав видено :D

Иначе јас моментално играм со Саутемптон, пробувам да ги вратам во Премиер Лигата...

П.С. За тие кои што не знаат со кој да почнат, им ги препорачувам Палермо, имаат супер играчи на секоја позиција и добри замени ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom