Football Manager 2011

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
38041_140395062651990_138209719537191_299175_1082496_n.jpg


Можда е рано уште за играва,ама веќе има официјална дата на излегување на играта.Има и мнову новости поврзани со играта.Информации вадам од официјалната facebook старана на играта.Тука.

- Release Date is Friday, October 29th 2010
- Improved training options
- More complex module for searching new players
...- Improved graphics and 3D view of the game
- Introduction of football agents to the game
- Playing games in evenings (so called night effect)
- Differentiated weather conditions
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
- Improved graphics and 3D view of the game
Ова секоја година истото... и секоја година ја усеруваат работата.

Сеуште си ја фурам 2009 (со најнови трансфери)... 2010 очигледно беше еден релативно голем промашај. Ќе и дадам шанса на новава, се надевам ќе се исплати!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ова секоја година истото... и секоја година ја усеруваат работата.

Сеуште си ја фурам 2009 (со најнови трансфери)... 2010 очигледно беше еден релативно голем промашај. Ќе и дадам шанса на новава, се надевам ќе се исплати!
Шо и фали на десетката ?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Шо и фали на десетката ?
Ништо не и фали... исто како и на деветката... тоа е проблемот. Исполирана деветка со официјален database. Ништо повеќе!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ништо не и фали... исто како и на деветката... тоа е проблемот. Исполирана деветка со официјален database. Ништо повеќе!
Епа зашо ја играш деветката тогаш ???
Имаш старо порше, крпено, речиси пред ремонт. Ти нудат исто такво, ново, со некоја ситна додатна опрема која ти ја немаш, а ти го одбиваш... Нема логика :)
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Епа зашо ја играш деветката тогаш ???
Имаш старо порше, крпено, речиси пред ремонт. Ти нудат исто такво, ново, со некоја ситна додатна опрема која ти ја немаш, а ти го одбиваш... Нема логика :)
Треба да го платиш поршето или да го спуштиш од торент? :)
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Си бираш... 100-150 денари, или 2-3 гига торент. Сепак ново си е ново. :)
А оргиналот е некој 40 фунти. :nesvest:
Е па сега дали за парите се исплаќа??? според мене не!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
А оргиналот е некој 40 фунти. :nesvest:
Е па сега дали за парите се исплаќа??? според мене не!
Ниеден оригинал (игра) не се исплати.
9-ката оригинал ја зема ?
Каков бенефит имаш од оригиналот, освен морална сатисфакција ?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Ниеден оригинал (игра) не се исплати.
9-ката оригинал ја зема ?
Каков бенефит имаш од оригиналот, освен морална сатисфакција ?
Нормално дека не :)
Немаш никаков бенефит... ама замисли ги милионите што немаат друг избор освен да си го купат оргиналот, за 40 фунти добиваат малку променет интерфејс, малку шминка и нови трансфери...

Како и многупати порано, изгледа најпаметно е да си го менуваш менаџерот на секој 2 години... помалку ќе се нервираш на промените.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Нормално дека не :)
Немаш никаков бенефит... ама замисли ги милионите што немаат друг избор освен да си го купат оргиналот, за 40 фунти добиваат малку променет интерфејс, малку шминка и нови трансфери...
И тие имаат друг избор, чим имаат 50 евра за оригинал, сигурно имаат и интернет дома, а сега и деца од прво оделение знаат да симнуваат торенти. Него други се навиките таму, законите, културата, финансиите... Забегавме офтопик.
Него за тебе ми беше муабетот, си истерал со 9-ката цела година (иако не ми е јасно зашо:) )Џабе ти е да го мењаш поршето сеа... чекај си ја 2011.
Средина/крај на ноември ваљда ќе ја има кракнато некој.

--- надополнето ---

:пиштол во уста:
Со вода, да , си играв ко мал. Оригинал го земав.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
И тие имаат друг избор, чим имаат 50 евра за оригинал, сигурно имаат и интернет дома, а сега и деца од прво оделение знаат да симнуваат торенти. Него други се навиките таму, законите, културата, финансиите... Забегавме офтопик.
Него за тебе ми беше муабетот, си истерал со 9-ката цела година (иако не ми е јасно зашо:) )Џабе ти е да го мењаш поршето сеа... чекај си ја 2011.
Средина/крај на ноември ваљда ќе ја има кракнато некој.

--- надополнето ---


Со вода, да , си играв ко мал. Оригинал го земав.
Ај после продај му софтер на некој овде. Ај прави софтвер да го продадеш кај нас. Не дај боже софтверот да биде игра. Ќе си ибиш мајката.


Не вределе игрите...
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
И тие имаат друг избор, чим имаат 50 евра за оригинал, сигурно имаат и интернет дома, а сега и деца од прво оделение знаат да симнуваат торенти. Него други се навиките таму, законите, културата, финансиите... Забегавме офтопик.
Него за тебе ми беше муабетот, си истерал со 9-ката цела година (иако не ми е јасно зашо:) )Џабе ти е да го мењаш поршето сеа... чекај си ја 2011.
Средина/крај на ноември ваљда ќе ја има кракнато некој.


-А бре не се таму навиките други... овде се :)
-2009-ката ми беше ок, редовно си ја ажурирав со апдејти така што немав потреба да ја менувам на 2010. 2010 ја пробав и мислев дека повеќе ќе изгубам време навикнувајќи се на новите мени-а и дизајн, отколку што би добил од малку подобрена графика на натпреварите (која патем и никогаш не сум ја практикувал), која очигледно беше најголемата (и горе-доле единствената) промена од претходната верзија! Нели? :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom