Football Manager 2011

Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Јас играм со Тотенхем сезона 2018/2019 година сум и сакам да го продадам Бејл зошто минатата сезона цела сезона ке изиграше 2-3 меча ке се повредеше 2-3 недели. И сега така на подготвителните изигра 2 утакмици се повреди 2 недели не ми треба таков играч. Само незнам кого да земам за лево крило. Да ми дадете некој предлог.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Јас играм со Тотенхем сезона 2018/2019 година сум и сакам да го продадам Бејл зошто минатата сезона цела сезона ке изиграше 2-3 меча ке се повредеше 2-3 недели. И сега така на подготвителните изигра 2 утакмици се повреди 2 недели не ми треба таков играч. Само незнам кого да земам за лево крило. Да ми дадете некој предлог.
James Rodriguez
Georginio Wijnaldum
Nicolás Gaitán

Јас сум 2020, и тројцата се бомбастични кај мене.
 
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
А некој напаѓач неможам да земам или несакаат да дојдат или се многу скапи.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
А некој напаѓач неможам да земам или несакаат да дојдат или се многу скапи.
Robert Acquafresca, проверен напаѓач, 20+ гола по сезона (Complete Forward, Attack)... Може и Vaclav Kadlec да го земеш, вундеркид е, газе, ќе ја решава утакмицата... Исто и Lukaku, Yaya Sanogo, поздрав :).
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
А некој напаѓач неможам да земам или несакаат да дојдат или се многу скапи.
Yaya Sanogo и Khouma Babacar

Ако ги имаш двајцата во нападот... заедно не им бегат 50-60 голови во сезона:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
кадлек и аквафреска кадлек уште од 1 сезона е ѕвер апосле можиш да замислиш :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Yaya Sanogo и Khouma Babacar

Ако ги имаш двајцата во нападот... заедно не им бегат 50-60 голови во сезона:)
За Јаја Саного можам да потврдам. Од искуство. ;) Последнава сезона во 41 одиграни утакмици во сите натпреварувања , постигна 54 голови...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
Нејмар каков е момци?Го земав со Тотенхем за 22мил. втора сезона, уште не сум почнал да играм зафатен сум со школово.Срединава ми е ебење матер :D
 
G

GucciMane

Гостин
Нејмар каков е момци?Го земав со Тотенхем за 22мил. втора сезона, уште не сум почнал да играм зафатен сум со школово.Срединава ми е ебење матер :D
Одличен е..играј го Advanced forward или Poacher.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
За Јаја Саного можам да потврдам. Од искуство. ;) Последнава сезона во 41 одиграни утакмици во сите натпреварувања , постигна 54 голови...
Ти верувам пошто и кај мене е таков ѕвер :) Секоја сезона кај мене овие двајца се натпреваруват за најдобар напаѓач. Од 4 сезони 3 први места за Бабакар, 1 второ.... А за Саного 3 пати второ место и 1 прво (читај кога Бабакар е прв, Саного втор и обратно) Значи ѕверови :)

Нејмар каков е момци?Го земав со Тотенхем за 22мил. втора сезона, уште не сум почнал да играм зафатен сум со школово.Срединава ми е ебење матер :D
Зависи колку ќе играш. Кај мене веќе сум 2017 игра во Челзи и веќе 2 сезони негова е кривицата што Челзи е шампион во Англија. Играм со Реал Мадрид, ама ги пратам и другите првенства :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
За тие што играте со 2-ца напаѓачи, каква тактика кориситие(линк од fm-base, ако е некоја готова) или па прикачете ја вашата во атачмент, никогаш немам игрнао со 2-ца напаѓачи, а и како што читам по странски форуми сите играат со 1 напаѓач...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
За тие што играте со 2-ца напаѓачи, каква тактика кориситие(линк од fm-base, ако е некоја готова) или па прикачете ја вашата во атачмент, никогаш немам игрнао со 2-ца напаѓачи, а и како што читам по странски форуми сите играат со 1 напаѓач...
Ја играм или со 2 или 3 никад со 1 шпиц
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Еден напаѓач, две inside forward крила, офанзивни бекови и практично играш со три напаѓачи иако во теорија имаш само еден класичен напаѓач.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ја играм или со 2 или 3 никад со 1 шпиц
Хах, со 3-ца и средниот ред треба да ти убива бе брат... И да имаш најмалце 1 класа играч од среден ред како измена иначе отиде јабана тактиката :D


Еден напаѓач, две inside forward крила, офанзивни бекови и практично играш со три напаѓачи иако во теорија имаш само еден класичен напаѓач.
Е вака играм јас, само место Inside Forward, се класични Winger... :p А бековите се супорт...
--- надополнето: Jun 8, 2011 8:21 PM ---
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
^Со готова тактика од фм бејз играш ? Ако е така, не е интересно, главната работа во играва е ти да си креираш сопствена тактика, да ја пронајдеш вистинската тактика за тој тим, со готова тактика од фм бејз и баба може да направи некој нискоразреден тим шампион.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom