Football Manager 15

U

Unspecified

Гостин
Фала на предлозите ќе почнам вечерва , се одлучив за Шефилд Јунајтед уште од првиот менаџер коа почнав да играм ми беа симпатичен филм :)
Дај прати од каде ги симна твоите логови..




Инаку да прашам, дали постои можност да договорам местен натпревар во типот 2-1 или 1-2
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Дај прати од каде ги симна твоите логови..




Инаку да прашам, дали постои можност да договорам местен натпревар во типот 2-1 или 1-2

не верувам дека можеш , а за првото ти пишав у порака ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ми се случи тоа што најмалку сакав , се до последното коло имав исто бодови како Билбао јас на 4 тие 5 место , последно коло Билбао дома со Виљареал , јас дома со Сосиедад и примив гол во 89 минута за 0-1 а билбао изигра 1-1 и тие се пласираа во ЛШ , сепак против Сосиедад го освоив купот и директен пласман во ЕЛ.
Liga BBVA_ Matches Matches & Results.png
Liga BBVA_ Overview Profile-2.png
 
U

Unspecified

Гостин
Играм со Boreham Wood во England Conference South.. (шеста дивизија)
апла местенки има секое коло, гледам на хајлајтс голови после утакмица и неверојатно местени утакмици..
1-0 на полувреме, потоа во второ наеднаш 1-4.. два од офсајди и два од чисти подарени топки пред голман еден на еден и нормално голови.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дај пратете тоа последниот апдејт и пач за зимските трансфери и не ми глумете лудило многу многу да не летаат банови! :uzi::D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Дај пратете тоа последниот апдејт и пач за зимските трансфери и не ми глумете лудило многу многу да не летаат банови! :uzi::D
Хахахаха ја уште тражим некој да ми прати торент асален за да ја спуштам ти тражиш абдејт :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Втора сезона , еден куп играчи ми заминаа што беа на позајмица , донесов нови т.е нешто купив нешто потпишав како слободни играчи , освоив Супер куп многу среќно против Реал , ама во лигава ми се деси потоп од виљареал .
Rayo Vallecano v Real Madrid_ Stats Player Ratings.png
олку картони до сега во мој тим немам добиено
Real Madrid v Rayo Vallecano_ Overview Overview.png
Едвај се спасив во втората утакмица , пратив понуда за Љоренте пошто ми требаше ДМ за ротација ама мрднатите од реал бараја 99м за него :D
Inbox_  Inbox-2.png
Прв пат се среќавам со ова хахахах изгледа е ново да те казнат за лош коментар :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
8 пати ми крашна да ти е*** пиратската верзија , ќе почекам плата да земам и оригиналот ќе си ја земам , ако знаете негде од каде има поефтино ќе ве замолам пратете линк во инбокс . до тогаш ќе ми почека кариерата со Шефилд . :mad::mad::mad:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ако ви треба МЛ/АМЛ слободен играч од 2016 е Инуи .. од ФМ2013 па натака го земам во секој тим што го играм .. едноставно одличен играч брз дриблер со добра завршница такво крило какво што ми треба , особено со формацијава што ја играм каде што 70% од головите ми се на крилните играчи бидејќи центарфорот го играм како лажна 9 повеќе за извлекување на одбраната .
Инуи засега одличен
Takashi Inui_ History Career Stats.png


Надмудрен Венгер :) Rayo Vallecano v Arsenal_ Match Post Match.png


И за крај специјално
FYR Macedonia v Spain_ Overview Overview.png
И пласман на ЕУРО
Inbox_  Inbox-3.png
 
U

Unspecified

Гостин
Да прашам дали некој има проблем со она кога почне натпревар во 3Д на почетокот кога се почнува од 0:00 започнува малку да сецка, но по некое време се поправи, до што може да е работата?
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Дали некој аплоадирал highlights до сега? Ме интересира и дали има врска тоа што мене ми се исклучени, т.е. мечот го следам само со коментар, па после на приемр некој гол ни од 2Д не можам хајлајтс да сминам, одам кај што ги дава, можам да ги гледам, но не можам да ги снимам. Помош.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ви се има случено на утакмица да влезе навивач :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Порано играв фифа менаџер, еве по 4 години пауза повторно се решив да се пробам како менаџер, ја инсталирав ФМ14, малце чудна ми е, ама почнав одма со Карлајс Јунајтед, имам цел до ПЛ да стасам.
Едно прашање само, некој ако може да ми објасни за што служат Fluid,Very Fluid,Balanced,Rigid i Very Rigid кај делот од формации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom