FIFA 14

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.668
Па тоа цело време зборам, ако сакаш да осетиш разлика на FIFA ќе ја играш на новите конзоли или на новите графички дека EA има договор со Nvidia и ATI.

Не разбирам како би функционирало ова. Две игри ќе има за PC? Нели ФИФА со новиот енџин само на xbox one и ps4 ќе ја има.
Кои нови графички?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.479
Не разбирам како би функционирало ова. Две игри ќе има за PC? Нели ФИФА со новиот енџин само на xbox one и ps4 ќе ја има.
Кои нови графички?
За PS и Xbox ќе бидат две, ќе бидат обележани со знакот на конзолата, а за PC разлика ќе се осети само на новите графички кои ќе излезат во ноември.
Исто како што беше со Crysis 3 кога имаше поплаки, прави EA договор со некоја компанија и ич не им чуе дали имаме пари да си ги дозволиме новите графички.
Затоа повеќе копии се продаваат за конзоли кои не трпат голема хардверска промена на кус рок.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
За PS и Xbox ќе бидат две, ќе бидат обележани со знакот на конзолата, а за PC разлика ќе се осети само на новите графички кои ќе излезат во ноември.
Исто како што беше со Crysis 3 кога имаше поплаки, прави EA договор со некоја компанија и ич не им чуе дали имаме пари да си ги дозволиме новите графички.
Затоа повеќе копии се продаваат за конзоли кои не трпат голема хардверска промена на кус рок.

Епа затоа КОЈ ГИ ЕБЕ БЕ, PES е тука за нас сиромашните :LOL:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
За PS и Xbox ќе бидат две, ќе бидат обележани со знакот на конзолата, а за PC разлика ќе се осети само на новите графички кои ќе излезат во ноември.
Исто како што беше со Crysis 3 кога имаше поплаки, прави EA договор со некоја компанија и ич не им чуе дали имаме пари да си ги дозволиме новите графички.
Затоа повеќе копии се продаваат за конзоли кои не трпат голема хардверска промена на кус рок.
Вакво нешто едноставно не е мозможно. Графичката нема никаква врска со гејмплејот.
Пример јас имам стара а јака графичка. Фифа 13 ја играв на мах, и фифа 14 ќе ја играм исто така.
Тоа не значи дека ако земам нова графичка гејмплејот ќе ми се смене :)
Е сега за конзолите е сосема друга приказната, а јас тоа го велам "нова игра".
И тука не треба да се лутат ПС3 корисниците. Прост пример: Фифа 13 на ПС3 и ПС2 не е иста.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Демото не го симнувам, ќе си го чекам оргиналот јас и ќе го купам.
 
B

Blade Torch

Гостин
Листа на национални тимови - Wales NEW
Се претегнале :facepalm: Една нова репрезентација додале во однос на лани. Во година на светско првенство .

Ја ставиле шкотска 3та дивизија ради Ренџерс :facepalm:

А нема Турска Лига . За тие Ш лигите како Саудиска Арабија у Јужна Африка ми е јасно зошто ги ставаат, ама дај бе европски лиги од кои секоја година има тимови во Европа напрајте ги да му се невиди.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Ми фалат "картонските" навивачи :(
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Го пробав демото. Има мали подобрувања од минатата верзија а целиот гејмплеј на менито е како Windows 8, што не ми се свиѓа баш, но некако е попрегледно од минатата верзија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Баш вчера некои видеа гледав, има доста промени во career модот.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
До мене е или треба цело време кога ја стартуваш играта да си ги местиш контролите и да почињаш ново со ФУТ тимот?
Јас не најдов опција да се сејвне нешто :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom