FIFA 14

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
10.205
Go instalirav demoto i prvo so primetiv grafikata cklj, kako moze na gt9600 1gb da ima tolku skapana grafika ne mi e jasno.
Drugo, daj kazete nesto sovet kako da ja skapiram igrava ama najiskreno sakam da naucam, cel zivot igram pes i toa mozam da se pofalam na turniri sum bil pomegju najjakite, ama ova fifava e cudo edno kolku e razlicna
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Go instalirav demoto i prvo so primetiv grafikata cklj, kako moze na gt9600 1gb da ima tolku skapana grafika ne mi e jasno.
Drugo, daj kazete nesto sovet kako da ja skapiram igrava ama najiskreno sakam da naucam, cel zivot igram pes i toa mozam da se pofalam na turniri sum bil pomegju najjakite, ama ova fifava e cudo edno kolku e razlicna
Дриблингот го имаат искомплицирано тоа е еден чекор назад за EA Sports. Јас ја играм на Nvidia Titan и графиката е далеку од тоа што ја најавуваа, ама пишав дека графичка разлика ќе се осеи на новите г-карти од Nvidia и ATI кои ќе излезат во исто време со FIFA.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
^Да, дриблингот го имаат искомплицирано. Требаше да остани старото Л2 + десниот аналог. Сега не ти треба Л2, директно се дрибла само со десниот аналот, а тоа ја скратува можноста кога играчот е во место да си пушти одма фор. На пес 2013 се дриблаше само со десен аналог, лошо од ЕА што го копирале тоа.
Друг новитет е тоа што на кој правец и да трегнеш, играчот наеднаш се врти и некако губи контрола. ОК, јас бидејки играм на аналог, немам проблем со тоа и постепено го вртам играчот, но тоа на стрелки е невозможно, исто така и на тастатура.

Од друга страна ме бендисува тоа што со голманот екстра се дегажира и може да се даде од гол, гол.
Наткренатите топки им се поправени од предходно, исто така не видов во овие тимови рандом фаци, што предходно го имаше тоа.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Јас па и на 13ка и на 14ка леџендери ги тепам ко бегинер :D незнам зошто ама некако лесни ми се. Одбрана играм феноменално,напад онака, со долги топки т.е контра напади.

Јас мислам дека одбраната е еден од клучните фактори во играва. Ако играш добра одбрана, шансите да тепаш се 99% :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Рејтинзите на некои играчи се смешни, изглеа од кутура ги плескале. Кошелни 81, Мертесакер 80, а минатата сезона ја имааа втората најдобра одбрана у ПЛ.
why the hatin'
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ПЕС ја играм од откога знам за себе и првпат годинава ќе ја играм ФИФА.

Помош при контролите ако може, бидејќи кога го пробав демото еден играч трчаше сам кога ќе му излезеше тоа црвеното, упм изгубен сум со ФИФА-ва!:D
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
ПЕС ја играм од откога знам за себе и првпат годинава ќе ја играм ФИФА.

Помош при контролите ако може, бидејќи кога го пробав демото еден играч трчаше сам кога ќе му излезеше тоа црвеното, упм изгубен сум со ФИФА-ва!:D
На тастатура или со џојсток играш?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Рејтинзите на некои играчи се смешни, изглеа од кутура ги плескале. Кошелни 81, Мертесакер 80, а минатата сезона ја имааа втората најдобра одбрана у ПЛ.
why the hatin'
Требало Мертесакер 85, Кош 86, Вермален 89 како на ПЕС 2014??? Хахахахахахах
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Џојстик.
Иначе не црвено бе, туку зелено кругче ете вакво :ROFLMAO:, :pos:
Кога јас стартуваш играва на start-up прозорецот оди во Game Settings па Button Icons и одбери каков џојсток имаш(сличен).
За да ги смениш контролите во менито од кога ќе ти се уклучиш играта одбираш Kick Off па пота кога одбираш страни стегаш D на тастатура и ќе ти се појави мени за контроли, на E од тастатура менуваш страни на менито и таму може да ги смениш контролите како сакаш. Играва нема Auto save и ова мора да го правиш на секое:tapp:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
^Тоа е најдебилното, што нема save. До душа јас немам таков проблем кога ја играм, зошто играм со лиценциран џестик, ама сепак. Најголемата одбивност на корисниците према фифа е тоа што претешко се местат контролите на џестик.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Go instalirav demoto i prvo so primetiv grafikata cklj, kako moze na gt9600 1gb da ima tolku skapana grafika ne mi e jasno.
Drugo, daj kazete nesto sovet kako da ja skapiram igrava ama najiskreno sakam da naucam, cel zivot igram pes i toa mozam da se pofalam na turniri sum bil pomegju najjakite, ama ova fifava e cudo edno kolku e razlicna
ГТ9600 ни во нејзино време не била меѓу најдобрите 10 графички :)
За иксбокс може да се симне демото без Голд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom