FIFA 14

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Sega go probav Demoto.. sve isto , nemaat nisto smeneto ni grafika, ni pasovi, ni iditskoto trcanje koa si vo odbrana, ni MENITO od 2008.. uzasno
Менито не е сменато? Графика? Смени ја резолуцијата па ќе заприметиш, и играва е направена за next-gen конзоли и новите графички на ATI Radeon и Nvidia.
IMG_20130910_160128.jpg

и заприметуваш дека нема повеќе принт-скрин на ФИФА(n)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Подобар фудбал не сум играл до сега! :vozbud:
Ако 13ката беше врв, ова незнам. Приемот на топки, пасовите, реакциите на играчите, се е маестрално изработено.
Одлична физика, прејак гејмплеј, добра графика.
Како и претходната, така и оваа година за мене Фифа > ПЕС
За разлика, има разлика, но не голема.
Се гледа дека имаат работено на нијансите. Јас би рекол, нашминкана Фифа 13. Подобрена физика на топката, исто така и движење на играчите (ова незнам колку им било паметно, автоматски се утежнува играта и ствара одбивност) и подобрени Cross balls. Се на се ОК е играта, но не се разликува многу од предходната Фифа. Колку вреди да се купи, секој си има свое мислење. Јас не би, со оглед на тоа дека ја имам 13.
Е сега очекувам револуција со Ignite енџинот. :)
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Ја играм цело време ПЕС сега го симнав ФИФА демото ама ај објаснете ми со контроли како иде работава како да ги наместам посебно движењето на фудбалерите...ова излегува работата како прв пат игра да уклучувам никако неможам да ги средам...Поздрав
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Ја играм цело време ПЕС сега го симнав ФИФА демото ама ај објаснете ми со контроли како иде работава како да ги наместам посебно движењето на фудбалерите...ова излегува работата како прв пат игра да уклучувам никако неможам да ги средам...Поздрав
Не е ФИФА за тастатура најдобра е за џојстик. Не дозволува принт скрин како да ги смениш контролите за да ти објаснам сликовито.

Одбираш Kick Off -> кај што бираш дали да си домакин или гостин со стрелките од тастатуратаоди горе-долу додека не стигнеш на Classic -> па потоа притисни на D за да ги смениш контролите.​
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Супер е, само теренот да го напраат боље, вака изгледа ко истурена зелена боја да има а не трева што расте :D
Слободните удари се ептен јаки сега, ако ги уходаш..... Има да боли :D

P.S. Зашо коа мавам у статива звук искача како да гаѓам тенџере со камења? :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Супер е, само теренот да го напраат боље, вака изгледа ко истурена зелена боја да има а не трева што расте :D
Слободните удари се ептен јаки сега, ако ги уходаш..... Има да боли :D

P.S. Зашо коа мавам у статива звук искача како да гаѓам тенџере со камења? :D
Сепак ова е демо. Не може све да стават во него :)
Во финалната верзија тоа нема да го има.
Доказ. Кога ке дадеш гол пробај да го изгледаш на риплеј од разни аспекти. Ке видеш многу графички недостатоци. Така беше и на демото 2013.
Истото важи и за стадионот што е таква тревата.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Има мали подобрувања ама ништо посебно. Мал апгрејд од претходната.
 
H

HoT IcE

Гостин
И каква е оваа тема без system requirments, има овде човеци што ги интересира тоа, ко јас на пример :D И какви се вашите искуства со 14ка, дали е испеглана, или корне дур се игра на хај?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Менито не е сменато? Графика? Смени ја резолуцијата па ќе заприметиш, и играва е направена за next-gen конзоли и новите графички на ATI Radeon и Nvidia.
Прегледај го приврзокот 72149

и заприметуваш дека нема повеќе принт-скрин на ФИФА(n)
ФИФА 14 за РС е порт од пс3 и 360. Истата верзија е. На РС има само подобра резолуција другото е се ИСТО.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
И каква е оваа тема без system requirments, има овде човеци што ги интересира тоа, ко јас на пример :D И какви се вашите искуства со 14ка, дали е испеглана, или корне дур се игра на хај?
Уште не се излезени точно спецификациите ама провери тука за недела време.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
ФИФА 14 за РС е порт од пс3 и 360. Истата верзија е. На РС има само подобра резолуција другото е се ИСТО.
За PC, PS3 и Xbox 360 e иста, ако сакаш подобра графика на PS3 ќе си купиш едно HD апаратче. За PS4 и Xbox One е поразлична како и за новите графики, на нив ќе видиш огромна разлика.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
За PC, PS3 и Xbox 360 e иста, ако сакаш подобра графика на PS3 ќе си купиш едно HD апаратче. За PS4 и Xbox One е поразлична како и за новите графики, на нив ќе видиш огромна разлика.
ФИФА 14 за PS4 и Xbox ONE е правена на новиот IGNITE ENGINE. А за РЅ3, 360 и РС е стариот енџин што беше на 13, 12, 11. Џабе подобра графика на ПЦ кога нема да ја играш правата ФИФА 14 што ќе биде за новите конзоли.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
ФИФА 14 за PS4 и Xbox ONE е правена на новиот IGNITE ENGINE. А за РЅ3, 360 и РС е стариот енџин што беше на 13, 12, 11. Џабе подобра графика на ПЦ кога нема да ја играш правата ФИФА 14 што ќе биде за новите конзоли.
Па тоа цело време зборам, ако сакаш да осетиш разлика на FIFA ќе ја играш на новите конзоли или на новите графички дека EA има договор со Nvidia и ATI.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom