FIFA 12

Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Помош
Играта се нормално се вклучува,не сецка но на сред натпревар ми падне windows-от и сам се рестартира компјутерот. Како да го поправам ова,неможам ни 1 натпревар да изиграм?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
значи кој к*р им требаше овој тактикал дефендинг стварно незнам,абе и овие и јапанциве како да гледаат што поише да заебат нешто,па се игра од забава бе,нејќам ја дефанзивец да ставнувам ебате
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
значи кој к*р им требаше овој тактикал дефендинг стварно незнам,абе и овие и јапанциве како да гледаат што поише да заебат нешто,па се игра од забава бе,нејќам ја дефанзивец да ставнувам ебате
Епа РЕЅ воведе нов дефанзивен систем лани, годинава мораа и овие, како и се друго за кое шо инспирација им е РЕЅ. :D
Иначе јако си е tactical defending бе, прво мислев дека е чиста копија на РЕЅ-от али по првата утакмица се гледа дека не е, само треба време да се навикниш, после стануваш ѕвер и топка не ти бега :D
Legacy е лесно и зафркнато, пошто може одма да ти летне играчот и останува дупка во одбраната каде брз играч како Меси или Роналдо одма врви или пак шутира и дава гол :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.554
Поени од реакции
2.133
Помош
Играта се нормално се вклучува,не сецка но на сред натпревар ми падне windows-от и сам се рестартира компјутерот. Како да го поправам ова,неможам ни 1 натпревар да изиграм?
Може да ти е до ПЦито.Проверисиги температурите непостедно по играње.Ако ти е над 70 на графичката до ке да е
 
М

Мартин`

Гостин
На смалена резолуција и детали ти сецка ? Или не ти се ни игра на low или medium ? :D
Ова графичкава HD 4800 од ATI е така ? Види ја и штиклирај ја последната опција од fifaconfig, за графички на ATI се однесува.
Да смалив и резолуција и квалитет и пак сецка.. инаку да од ATI е и средив се ама пак исто ..

Абее пред 1 или 2 години коа ја играв ФИФА 11 кај тебе дали 1 утакмица изиграв и на 11 ти сецкаше малце на гужвите ко шо приметив ... ! иначе VRAM колку имаш ?
Шо зборуваш ти бе :) тоа беше кога ја имав старата графичка со новава перфектно се играше.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Дечки, решив да купувам нов Компјутер, па сакам да ви кажам каков ќе земам, и сакам да ве прашам дали сите игри што се излезни ќе ги тера
Maticna:GIGABYTE INTEL MB GA-H55M-S2|
Procesor: CPU Core i3-540 3.06GHz LGA1156 4MB
Kukiste: ATX Midi Tower Case PRO-550ATX REAL POWER
Ram: DIMM 4GB DD3 1333MHz Apacer
Graficka: GT430 , 1024MB 128BIT , DD3 CRT+DVI-HDMI
Hard Disk: HDD Western Digital 1TB 64MB
Cena:23.000

па ако мислите дека нешто е слабо кажете, можеби има појак компјутер за истите пари !? кажете се што мислите дали е добар или може и нешто има слабо или некој друг компјутер предложете за истиве пари !? поздрав
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.554
Поени од реакции
2.133
Еве Аидава симнија и
како да ги проверам?
Еве Аидава симнија и инсталираја.
Од ко ке ја инсталираш уклучија и оди Компјутер->Сензор и таму ти ги пиши температурите,Значи температурите провериги после играње.Поиграј неколку минути и веднаш провери
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
значи кој к*р им требаше овој тактикал дефендинг стварно незнам,абе и овие и јапанциве како да гледаат што поише да заебат нешто,па се игра од забава бе,нејќам ја дефанзивец да ставнувам ебате
Брат тактикал дефендинг е нешто најбољи досега што имаат воведено. Штета што е ПРЕМНОГУ теско за совладување, јас сеуште во сетингс си имам наместено легаци дефендиг и си плешам како што беше на предходните верзии. BTW за скоро време планирам да си купам х-бокс контролер па ке пробам со него да го совладувам тоа, зашто доколку добро го владееш ВЕРУВАЈ дека топка нема да ти помине во шеснаесетник :)
Али пак ке речам.. Паметно од ЕА што го ОСТАВИЛЕ и стариот стил знаејки дека новиот стил е тежок и ке има доста негативни реакции. Намести си во сетингс Легаци дефендинг и пријатно играње :)
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Брат тактикал дефендинг е нешто најбољи досега што имаат воведено. Штета што е ПРЕМНОГУ теско за совладување, јас сеуште во сетингс си имам наместено легаци дефендиг и си плешам како што беше на предходните верзии. BTW за скоро време планирам да си купам х-бокс контролер па ке пробам со него да го совладувам тоа, зашто доколку добро го владееш ВЕРУВАЈ дека топка нема да ти помине во шеснаесетник :)
Али пак ке речам.. Паметно од ЕА што го ОСТАВИЛЕ и стариот стил знаејки дека новиот стил е тежок и ке има доста негативни реакции. Намести си во сетингс Легаци дефендинг и пријатно играње :)
Од кај ќе купиш Икс бокс контролер за ПЦ? И колку пари :)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Да смалив и резолуција и квалитет и пак сецка.. инаку да од ATI е и средив се ама пак исто ..

Шо зборуваш ти бе :) тоа беше кога ја имав старата графичка со новава перфектно се играше.
Аууууууу да бе ... !! :D абе чоек ај коа ке ја укл играта искулучи и интернет и антивирус и ако треба исклучи го explorer па види тогаш дали ке ти сецка оти ја ја играм пес 12 и ми сецкаше многу и тоа го напраив и сеа ептен малце ми сецка значи ... !! :D види ти како сакаш .. ! :D
 
М

Мартин`

Гостин
Аууууууу да бе ... !! :D абе чоек ај коа ке ја укл играта искулучи и интернет и антивирус и ако треба исклучи го explorer па види тогаш дали ке ти сецка оти ја ја играм пес 12 и ми сецкаше многу и тоа го напраив и сеа ептен малце ми сецка значи ... !! :D види ти како сакаш .. ! :D
Се гасам и пак сецка, врска нема што е проблемот.. ќе чекаме некој лаг фикс за Фифа-ва ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom