Far Cry 3

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.438
Поени од реакции
11.116
Ја симнавте? Јас да, не е лоша, мада малце ми се напорни оние споредни мисии, цвеќиња и глупости, многу бегаат од приказната.
Комодо гуштери, свињи, кози, тапири треба да убивам за да правам нов новчаник или вреќа... RPG much???
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.160
Поени од реакции
29.157
Да си го ископирам коментарот од темата „Нови игри“

“Од еден саат играње, Farcry 3 ми изгледа како фантастична игра, право освежвување, ама ќе видиме, прашање е дали здоасдува брзо или има можност да те држи заинтересиран.“

Сега од неколку саати играње сеуште мислам дека е стварно солидна игра, споредните мисии можат да досадат ама не мора да се играат, мене баш ми се свиѓаат RPG елементите. Од AC3 е секако подобра.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Супер е, децава нашколо главата ми ја пукнаа со играва и решив да видам и јас шо чудо е :) :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Кои се минималните побарувања за играва знае некој ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.582
Поени од реакции
21.237
Кои се минималните побарувања за играва знае некој ?
OS: Windows XP, Vista or Windows 7
CPU: Intel Core2 Duo E6700 2.66GHz or AMD Athlon 64 X2 6000+ 3GHz
RAM: 4 GB
GPU RAM: Nvidia GeForce 8800 or Radeon HD 2900 512 MB DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 4.0
DX: 9
Sound Card: DirectX 9 Compatible
SUPPORTED VIDEO CARDS

ATI Radeon HD 2900 / 3000 / 4000 / 5000 / 6000 / 7000 series
Nvidia GeForce GTX 8800 / GTX 9000 / GT 200 / GT 400 / GT 500 / GT 600 series
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
720
Поени од реакции
256
Ја симнавте? Јас да, не е лоша, мада малце ми се напорни оние споредни мисии, цвеќиња и глупости, многу бегаат од приказната.
Комодо гуштери, свињи, кози, тапири треба да убивам за да правам нов новчаник или вреќа... RPG much???
Може линк да ми дадеш да ја симнам ? со крак со се тоа
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
598
Претходните Фар Крај ги немам играно ама 3кава ептен ми легна деновиве само ја играм играва ме зарази според мене има висока оценка во секој поглед...
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Имам еден пробле. Не ми сејфува :(
- А игра е ЗАКОН !!! ;)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.248
Супер е, викендов ја скапав шо се вика и задоволен сум од графиката :)
највеќе ќеф ми прај џипчето коа си возам :свиркам:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.036
Поени од реакции
1.566
OS: Windows XP, Vista or Windows 7
CPU: Intel Core2 Duo E6700 2.66GHz or AMD Athlon 64 X2 6000+ 3GHz
RAM: 4 GB
GPU RAM: Nvidia GeForce 8800 or Radeon HD 2900 512 MB DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 4.0
DX: 9
Sound Card: DirectX 9 Compatible
SUPPORTED VIDEO CARDS

ATI Radeon HD 2900 / 3000 / 4000 / 5000 / 6000 / 7000 series
Nvidia GeForce GTX 8800 / GTX 9000 / GT 200 / GT 400 / GT 500 / GT 600 series
Ова значи дека со мојот виндоус осмица , не сум компатабилен за играва?
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.165
Поени од реакции
4.859
Добра е , очекував повеке ама тоа е што е.Графички е средена ептен, али ти треба прејака конфигурација за да имаш добар FPS .. јас лично на i5 , GT550i , 10 giga рам , ја возам на High ама имам беден FPS.

Добра е за тепање време али со нетрпение ја чекам Crysis 3 :)
 
На врв Bottom