Far Cry 3

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одлично е оптимизирана, барем јас така мислам. Изиграв некоја саат, задоволен сум од играта. Убава околина, одлична атмосфера се создава, приказната е интересна, RPG моментите супер ми се зашто сум повеќе RPG играч и то...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
ima dosta bagovi...pirative te pukaat od pozadi karpi nebare ridovi....i slicno
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
приказната во двојката беше подобра. не ми се свиѓа што тука додале вуду мамбо џамбо.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Одлична игра со одлична приказна да не збориме за графиката која е перфектна. Единицата беше одлична игра со супер приказна и за тоа време одлично осмислена. Едвај чекав да искочи двојката и кога искочи бев пресреќен си ја инсталирав се убаво и ја пуштив 10 минути изиграв и се згрозив како може така да ја усерат, катастрофа според мене. Тројкава е со одлична приказна нешто налик кецот со убавите пејзажи. Ми се допаѓа се, едвај чекам да ја завршам и да си ја комплетирам приказната. Оставив Блек Опс 2 за да ја почнам оваа и сеа дефинитивно во преден план ми е да ја завршам оваа прво. Инсталирајте и играјте фантастична игра нема да зажалите.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Играва е супер. Ја играв сабајле на работа од лап топот на еден другар и одлична е. Графиката е истотака добра. Еве сега ја симнувам на мојот компјутер, па вечер изгледа ќе нема спиење.
 
Член од
1 април 2012
Мислења
150
Поени од реакции
39
Одлична игра во поглед на графика, приказна и пред се одличен Gameplay :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Доволно е само ова да го кажам во поглед на серијалот - татко ми ја преврте Far Cry 1 на времето
 
?

..........

Гостин
За мене најдобра PC игра во последниве неколку години..
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јас само не ја разбирам транзицијата од Првиот па во Вториот и сега во Третиот дел. Исто име, нова бројка, и сосема нов начин на играње (добро тука вториот и третиот дел се слични). И мене ми се допадна, од она што го изиграв, подготово со новите драјвери за nVidia, кој го подобрија FPS -от за ~30%.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
:drk: Леле играва е лудница:cuc: ,дури и на мојава канта ја фати,јебига со DX9,ама барем на медиум ми е све на 1920x1080.:свиркам:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Супер е играта сеа за сеа без проблеми ја цепам на 2г рам, и дуал кор процесор :D
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
како така бе, а кај мене многу кочи и на лов -.- слаб фрејмрејт имам многу...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Приказната за разлика од FarCry2 е многу пати подобрена. Мислам од една обична нубчина главниот карактер станува машинерија за убиства,мисиите се одлични поготово оние кај Цитра кога си под халуциногени дроги.Тетоважите , убиствата, стелт мисиите ... едноставно комлетна пуцачина која не смее да се пропушти.Извонредно графички подржана ,но за да ги доловите сите детали и да имате одличен FPS потребна ви е вселенска конфигурација.

FarCry3 од мене има 9 од 10 .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom