Fantasy Premier League 2019/20

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ќе лета и кај мене вајлд кард во второ коло у пм, мн лошо
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ептен очајно ја започнав сезонава у ПМ...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Погба ти ја ебав стопканката јас тебе мрсул еден мал, 0 бодови ми носиш у две кола семчето вдуп!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Пред коло:
Топ распоред. Манчестер дома против Кристал Палас, Сити против Борнмут ГГ 24+, Кејн дома против катастрофален Њукасл ќе сруши уште некој рекорд, Лестер против второлигашки фудбал.
Лагано 60+ поени

После коло:
34
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Потонав како Титаник. Кејн трипл капитен, Рашфорд промашува пенал, клин шит од ниеден играч :pos:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
22 поена ... хахахха помизерно коло во живот сум немал до сега..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
После 2 мизерни кола следи вајлд карта.

Обично им давам шанса и покрај неколку неусоешни кола, но сега изгубив трпение.
На еден по еден, МЕТЛА!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
После 2 мизерни кола следи вајлд карта.

Обично им давам шанса и покрај неколку неусоешни кола, но сега изгубив трпение.
На еден по еден, МЕТЛА!
Ја искористив уште второ коло и пак сум катастрофален.
Едно нешто научив, пари за дефанзивци скапи едноставно не се даваат.
Лани тоа беше случај со Ливерпул, стварно се исплатеше...ама оваа сезона катастрофа.
Само 8 мечеви од 30 се каде бар еден од тимовите не дал гол. Два пати, Вотфорд.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ја искористив уште второ коло и пак сум катастрофален.
Едно нешто научив, пари за дефанзивци скапи едноставно не се даваат.
Лани тоа беше случај со Ливерпул, стварно се исплатеше...ама оваа сезона катастрофа.
Само 8 мечеви од 30 се каде бар еден од тимовите не дал гол. Два пати, Вотфорд.
Ако не се лажам прв пат во 9 сезони давам 7 милиони за дефанзивец (Робертсон) и во 3 кола вкупно 0 поени ми донесе.
Од секогаш играм офанзивно (3-4-3) без многу скапа одбрана. Стабилна клупа за ротација гледам да имам исто.

Сепак мислам ќе се исплатат дефанзивците од Ливерпул. Робертсон е многу офанзивен бек, многу топки нафрла во 16 метри. ТАА изведува корнери, некогаш и слободни. ВВД секој прекин е напред и најчесто топките одат кон него.
Ќе соберат доста поени од офанзива тие тројца.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Ако не се лажам прв пат во 9 сезони давам 7 милиони за дефанзивец (Робертсон) и во 3 кола вкупно 0 поени ми донесе.
Од секогаш играм офанзивно (3-4-3) без многу скапа одбрана. Стабилна клупа за ротација гледам да имам исто.

Сепак мислам ќе се исплатат дефанзивците од Ливерпул. Робертсон е многу офанзивен бек, многу топки нафрла во 16 метри. ТАА изведува корнери, некогаш и слободни. ВВД секој прекин е напред и најчесто топките одат кон него.
Ќе соберат доста поени од офанзива тие тројца.
Според мене ВВД вреди повеќе само заради тие 0.5
Точно е дека овие се посигурни кога доаѓа муабет за асистенции, ама само они тројца се единствени скапи кои вредат на кои можам да помислам моментално.
Ќе го задржам ВВД ама Ван Бисака може да му кажеме ЌАО.
Подобро со Монтоја од Брајтон или Лундстрам од Шефилд. 0 бодови се 0, дали од Манчестер или Шефилд исто е.
Не ни очекувам до душа некоја посебна сезона од Ман Јун. Се гледа дека заедно со Арсенал се за жалење, посебно одбрана.
Најкриво ми е што еве и тука на темава зборев за Пуки, и на крај се решив за она дрвоно Ј(Ж)ота кој повеќе од 2 поени незнае како.


Ќе оставам недела-две за да видам како ќе се одвиваат работите, ама дефинитвно ќе морам да променам најмалку 4ца.
Планирам Абрахам во шпицот место Јота, и ќе го сменам Оба најверојатно со Кејн. Али отом потом.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom