Fantasy Premier League 2019/20

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Ако не се лажам прв пат во 9 сезони давам 7 милиони за дефанзивец (Робертсон) и во 3 кола вкупно 0 поени ми донесе.
Од секогаш играм офанзивно (3-4-3) без многу скапа одбрана. Стабилна клупа за ротација гледам да имам исто.

Сепак мислам ќе се исплатат дефанзивците од Ливерпул. Робертсон е многу офанзивен бек, многу топки нафрла во 16 метри. ТАА изведува корнери, некогаш и слободни. ВВД секој прекин е напред и најчесто топките одат кон него.
Ќе соберат доста поени од офанзива тие тројца.
Колку беше Бејнс на времето?



Мене добро ми оди со тимов, а најчесто слабо ги почнувам сезоните. Сезонава ќе ми ја одлучи тоа во колку кола ќе го погодам капитенот помеѓу Салах и Стерлинг. Минатото коло ми беше Салах, а за ова го ставив Стерлинг и испуштив бодови. Сакам и да најдам некој поконстантен напаѓач наместо Ориги.

1566814693608.png
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Колку беше Бејнс на времето?



Мене добро ми оди со тимов, а најчесто слабо ги почнувам сезоните. Сезонава ќе ми ја одлучи тоа во колку кола ќе го погодам капитенот помеѓу Салах и Стерлинг. Минатото коло ми беше Салах, а за ова го ставив Стерлинг и испуштив бодови. Сакам и да најдам некој поконстантен напаѓач наместо Ориги.

Прегледај го приврзокот 215959
7.5м беше една сезона.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Ја 7 фрлив за ТАА, и до сеа 11 поени така да...се исплати да имаш скап дефанзивец
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Утре одам со Гринвуд во напад, се надевам и Солскјер ќе мисли така.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
25 пати помислив Де Брујне да го земам место Ериксен и викам ај заеби...... еве го гол и асистенција.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Абрахам 2 гола дава :aplauz: Во последна секунда го сменив Салах да ми биде капитен место Стерлинг. Да може клин шит да извади Палас и Сити барем од Едерсон и Кели да земам добри поени .. Лундстрам веќе ми е со 0 дека крка 2 гола турчинов во Лестер и тој има примено гол.. Срединава мртва се надевам дека Бернардо нема да влезе па да имам некој од резервиве место него пошто за 10-20 мин тешко нешто дека ќе направи.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Добро искористена вајлд карта. КДБ и Џејмс се меѓу играчите што ги купив.

Тие што ги оставив, ете ги повторно со по 2 поени :D
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Јас искористив вајлд карта пред две кола, ова коло имам просечен скор од 64 поени, Стерлинг капитен ми беше за жал. Ама на Кајгана лигата скокнав 100 места напред. Изгледа оваа сезона никава придобивка нема да има од одбраната, а првично така ми беше организиран тимот. Сега ги имам Салах, Стерлинг, Де Брујне и Фирмино па само капитенот да го погодам треба, реткост кога сите овие не би направиле ништо во едно коло. Назад останав со Арнолд и Зинченко, другото е боранија, вклучувајќи го и голманот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Добро, зошто цело време се лажете дека нема придобивка од одбраната

Салах и Стерлинг на Донев (од кој Стерлинг капитен) заедно носат само еден поен повеќе само од Арнолд
1567347800549.png

А кај мене во одбрана:

1567347824479.png


И ете зошто Донев паднал пар позиции ова коло :D

Секако дека одбраната е битна во фантази.


Салах во утакмица кај што се утепа од играње и асистираше и себичеше за да дава голови...донесе исто поени како Зинченко кој ништо не праеше
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Добро, зошто цело време се лажете дека нема придобивка од одбраната

Салах и Стерлинг на Донев (од кој Стерлинг капитен) заедно носат само еден поен повеќе само од Арнолд
Прегледај го приврзокот 216386

А кај мене во одбрана:

Прегледај го приврзокот 216388


И ете зошто Донев паднал пар позиции ова коло :D

Секако дека одбраната е битна во фантази.


Салах во утакмица кај што се утепа од играње и асистираше и себичеше за да дава голови...донесе исто поени како Зинченко кој ништо не праеше
А ако ги споредиш поените за сите кола?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom