Fantasy Premier League 2019/20

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781
Малку порано од очекуваното. FPL is LIVE!https://fantasy.premierleague.com

Правила
https://fantasy.premierleague.com/help/rules

Кајгана лига
Kajgana Classic: bkrux2
Kajgana H2H: grxy35

Да се потсетиме.

10 fantasy заповеди.

1. Не кради!
2. Не лажи!
3. Не слушај други играчи!
4. Не купувај деструктивци!
5. Не прави трансфери во понеделник за сабота!
6. Не менувај капитен во 5 до 12! (или боље кажано 5 до 12:30)
7. Не менувај одлуки! (не мисли дека има подобар избор од првичниот)
8. Нека поените ти бидат поважни од парите!
9. Нека клупата ти биде еднаква важна како и стартната постава!
10. Не почитувај туѓи заповеди! Играј како те учи памет!

И запомнете. ФПЛ е маратон, а не спринт!
Среќно!
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
За прв пат решив да го следам мнозинството и да правам тим во кој што ќе го имам најскапиот играч во играта
.....барем од прва :D

Уште 99 пати ќе го сменам тимов... и на крај ваљда ќе го извадам и Салах за да го ставам....Пулишиќ или шо ти знам :D

Ама ете вака ептен ептен ептен на прва ова ми дојде некако:

(знам, трошам пари на голмани ептен..јбг, сакам да се осеќам безбедно :D )

upload_2019-6-28_3-31-15.png
upload_2019-6-28_3-31-19.png

Ако нешто кикс сум напраил нека каже некој.. (АВБ ваљда ќе стартува у Јунајтед, а?)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.384
Поени од реакции
36.444
Многу скапи играчите. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.827
Поени од реакции
54.196
И мене ова погоре ми се појавува, знае некој во што е проблемот?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781
Ај пробајте аuto compete > submit
Па трансфери правете после
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.827
Поени од реакции
54.196
20190722_141335.png

Малце пријавено има во Кајгана лигата, прошлата година преку 70 беа :(
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
191
Поени од реакции
352
Малце пријавено има во Кајгана лигата, прошлата година преку 70 беа :(
Има и друга лига „Кајгана Класик“ од изминатите години, таму има повеќе.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.101
Поени од реакции
1.062
Дечки, се организира фантази лига, со награден фонд, со симболично учество. Доколку сака некој да се пријави, нека ги заследи @fantasy_mkd на инстаграм, или нека ми пише мене за да му објаснам* и нека се распраша подетално. Моментално има 40 пријавени, па има време уште некој ден за да се пријавите. :) Целта е да се собереме што повеќе души, ем за забава, ем да си ја пробаме среќата за наградата :D

*Не сум организатор, нити па имам некаков ќар. Кој сака - сака, кој не, добро :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.960
Поени од реакции
2.033
Screenshot_20190803-132331.png

Ќе претрпи уште илјада промени до петок :)
 
На врв Bottom