Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И само јас ќе имам пристап до албумот така?
Мислев дали има опција да се ставаат слики во албуми без да излегуваат во newsfeed и на wall, но доколку некој влезе во тој албум да може да ги гледа?
Има опција да не излегуваат на почетна, но пак ќе може да ја гледаат. Ти останува цел албум да го ставиш "only me" или направи нов и таму си ја стави.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
И само јас ќе имам пристап до албумот така?
Мислев дали има опција да се ставаат слики во албуми без да излегуваат во newsfeed и на wall, но доколку некој влезе во тој албум да може да ги гледа?
Mislam deka moze, probaj prvo da ja prikacis na private pa potoa otstikliraj od private na public...ne veruvam deka otkako kje podesis public kje se pojavi u news feed.
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
29
Поени од реакции
6
Kupuvam facebook profili postari od 1 god so no 70 ili poveke prijateli cena od 200 den. pa nagore vo zavisnost od aktivnosta na profilot. Za podetalni informacii vo pp dokolku mozete da obezedite poveke od 10 profili dobivate plus bonus po dogovor.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Добро знае некој дали може сите пораки топтан наеднаш да ги избришам? Бришам некој пораки т.е кликам на X и приметувам одат во делот архивирани не се бришат целосно од facebook.

Не ми е целта да ги избришам за да не види никој со кого сум мобаетел туку сакам да ги избришам да ги нема повеќе затоа што ми се собрале премногу уште од почетоците кога почнав да користам фејсбук.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.622
Поени од реакции
10.893
Здраво, ме интересира дали некој имал сличен проблем со фан пејџ.
Значи, што и да постирам не излегува на тимелине, а и не можам да направам шер на албумот да речеме...
И шо сеа? Репортнав, ама клошариве уште ништо не вратиле. Така да, ако некој имал ваков проблем и успеал да го реши, частам пиво. Итно ми е. Фала, позз.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Koja e целта да бидеш офф лајн кога приајтелите может да видат кога си уклучен (на сајбарот пишува до името уклучен пред 2мин или 5мин или 2 часа).

Како може да бидеш исклучен а да не знаат другите дека си на фб, има ли таква опција???
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Koja e целта да бидеш офф лајн кога приајтелите может да видат кога си уклучен (на сајбарот пишува до името уклучен пред 2мин или 5мин или 2 часа).

Како може да бидеш исклучен а да не знаат другите дека си на фб, има ли таква опција???

anyone????
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Се решив конечно од многуте фејсбук пораки, еден куп избришав наеднаш.

Ако сакате вие да ги избришете сите пораки наеднаш ставете го овoj extension во google chrome прелистувачот
https://chrome.google.com/webstore/detail/facebook-delete-all-messa/hgiidlnejdlfoacoeleopkljhbckmlko

Напомена малку споро брише ако имате премногу пораки, и ако пораките се архивирани

Одете во праките и горе во search тулбарот ќе ви се појави икончето од messenger кликнете го - па кликнете begin deletion - скролајте доле по пораките се додека не дојдете до крајто на сите пораки и ќе се избришат сите. Ако не усеете пробајте повторно

Јас некој ги избишав и сам рачно едно по едно бидејќи приметив некој не ми ги избриша но 80 % избриша.

Најдобро е тие што ви се важни пораки да ги ставите во архива т.е да ги архивирате
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Може некој да ми објасни што к*р се тие глупостите кај лајкот, тие од типот love,wow,sad...
Се немав уклучено на фб преку компјутер можда месец дена и многу ми е глупо ова,само срања ставаат...Се знае лајкот,да коментираш и сподели-доста е
 
B

Blade Torch

Гостин
Сега менувањето профилна отвара нови можности. Пример: некоја менува профилна и рандом типац и става срценце, па на дечко ѝ ќе му чури глава, па караница, па ова, па она... :pos:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Добро како може да не ми се појавува овој проклет месинџер (како да сум уклучен од телефон) на фб?
наместо messages, стои messinger... и пораките ми ги отвора баш во mesinger .... :mad: Screenshot_18.jpg
 

Attachments

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970

Kajgana Shop

На врв Bottom