Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Парти им тука за проблемот, јас пратив пошо прочитав дека одма ги решаваат проблемите за чатот. Ама ваљда глобален пробелм е и подолго ќе потрае.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Sea i messenger-ot na telefon prestana da funkcionira. Od nikoj ne primam poraki.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Праат апгрејд на серверите најверојатно (не на сите се разбира)
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
This message failed to send. Click to send again. мене само на еден френд не ми дава да му пишам ни од тел ни од веб
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Браќа и сестри, едно прашање.. Мојт да се скријат некако шо све лајквам на фб? Да не му излагат на пријателвие мој на почетна дека сум лајкнал на тој и тој пост или фотка од 2012 година :cautious:..
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
23
Поени од реакции
4
zdravo, imam problem, go zaboraviv pasvordot na stariot fb, koga prakam link za resetiranje mi veli email adresata ne postoio_O nema telefonski broj za da pratam kod, kako da se logiram ????:(
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.871
Браќа и сестри, едно прашање.. Мојт да се скријат некако шо све лајквам на фб? Да не му излагат на пријателвие мој на почетна дека сум лајкнал на тој и тој пост или фотка од 2012 година :cautious:..
Не може, единствено што не се покажува е кога ставаш лајк на слика што е ставена да ја видат само нејзините контакти ( претпоставувам дека за пиче некое е работава :D) и тоа под услов да немате заеднички пријатели кои би го виделе лајкот, значи не лајк на profile picture да ставаш пошто таа е public и сите ќе видат. Сеа има и еден друг начин што во манијачките кругови се вика лајк и анлајк кој го заебува тикерот ама тоа е многу болно и језиво и не ти го препорачувам :icon_lol:
Се надевам дека ти помогнав. :oeoeoe: да живее Македонија.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не може, единствено што не се покажува е кога ставаш лајк на слика што е ставена да ја видат само нејзините контакти ( претпоставувам дека за пиче некое е работава :D) и тоа под услов да немате заеднички пријатели кои би го виделе лајкот, значи не лајк на profile picture да ставаш пошто таа е public и сите ќе видат. Сеа има и еден друг начин што во манијачките кругови се вика лајк и анлајк кој го заебува тикерот ама тоа е многу болно и језиво и не ти го препорачувам :icon_lol:
Се надевам дека ти помогнав. :oeoeoe: да живее Македонија.
Да да знам за то, али си реков можит имат некоја финта за да си стегам и по профил лајкчина онака чисто колку да останам во форма :)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Дали ви стигаат кодови на телефон, Вие што користите? Кај мене не доаѓаат воопшто, исто така неможам ни да пратам порака на 32665 безразлика дали е F, Fb, On.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
Дали ви стигаат кодови на телефон, Вие што користите? Кај мене не доаѓаат воопшто, исто така неможам ни да пратам порака на 32665 безразлика дали е F, Fb, On.
Не доаѓаат, Т-Мобиле ги блокира сите, не можам ни да си го активирам профилот.
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
Нели на фб има опција following и кај некого има кога ќе го аднеш, автоматски го следиш. :D
Ама кај некои може да се тргне тоа following, а кај некој не, и да ни прифати понудата за пријателство ти пак ќе го следиш.
Како се подесува тоа или самото од фб е тоа? :)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Нели на фб има опција following и кај некого има кога ќе го аднеш, автоматски го следиш. :D
Ама кај некои може да се тргне тоа following, а кај некој не, и да ни прифати понудата за пријателство ти пак ќе го следиш.
Како се подесува тоа или самото од фб е тоа? :)
https://www.facebook.com/settings?tab=followers

settings > followers > Избери пријатели, намсто секој.

Не доаѓаат, Т-Мобиле ги блокира сите, не можам ни да си го активирам профилот.
Еве мене што ми одговорија
Pochituvani,
Dozvolete da Ve informiram deka servisot za notifikacii preku SMS od FB ne e vekje vo funkcija.
So pochit
Не знам зошто направиле таквка глупост да ги блокираат пораките од ФБ
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
Еве мене што ми одговорија
Pochituvani,
Dozvolete da Ve informiram deka servisot za notifikacii preku SMS od FB ne e vekje vo funkcija.
So pochit
Не знам зошто направиле таквка глупост да ги блокираат пораките од ФБ
Не е точно, сервисот се уште си е во функција, туку тие не ги проследуваат пораките. Јави им се на 122 и прашај само колку има кои не можат да си влезат во профилот затоа што имале активирано логирање со код, или колкумина не можат да си активираат нов профил за кој фејсбук смета дека е нешто сомнително.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom